fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Фолієва кислота проти аутизму: нові дані

Фолієва кислота проти аутизму: нові дані Фолієва кислота проти аутизму: нові дані

Ще один привід серйозно підходити до прийому вітамінів для вагітних: достатня кількість фолієвої кислоти знижує ризик розвитку розладу аутичного спектру (РАС) у дитини. Новітнє дослідження з Журналу американської медичної асоціації психіатрів показало, що існує зв'язок між прийомом вітамінів з фолієвою кислотою і ймовірністю розвитку РАС у дітей. Зв'язок між фолієвою кислотою і мозком

У цьому дослідженні спостерігалося 45 000 ізраїльських дітей, народжених у період з 2003 по 2007 рік і аж до 2015 року. За період спостереження у 572 дітей було діагностовано аутизм. Після аналізу даних про те, хто з матерів приймав фолієву кислоту під час вагітності, дослідники з'ясували, що у тих матерів, які її приймали, ризик народження дитини з РАС був на 73% нижче. Додатковий прийом фолієвої кислоти до зачаття також знижував цей ризик.

Досі зв'язок між аутизмом і фолієвою кислотою був незрозумілим. «Але наші результати показують чітку кореляцію», - говорить Стівен Левін, професор Університету Хайфи і автор дослідження. Лікарям вже було відомо, що фолієва кислота впливає на розвиток мозку дитини, а її дефіцит може призвести до вроджених порушень головного і спинного мозку. «За 25 років спостережень нам відомо, що прийом фолієвої кислоти під час вагітності істотно зменшує ризик народження дитини з вродженими аномаліями і розщепленим хребтом, - говорить професор акушерства і гінекології при Єльському університеті Мері Джейн Мінкін. - Хоча точний механізм впливу фолієвої кислоти на ризик розвитку аутизму нам поки незрозумілий, ясно те, що вплив цей існує». Зрозуміло, на розвиток РАС може впливати цілий набір інших факторів, тому автори дослідження не рекомендують робити поспішні висновки про причинно-наслідковий зв'язок.

Не слід звинувачувати мам

Це дослідження не можна використовувати як аргумент для звинувачення матерів, у яких народилися діти з аутизмом, в тому, що вони робили щось не так до або під час вагітності. «Ні в якому разі не можна звинувачувати в цьому порушенні матір, - говорить лікар Левін. - Аутизм володіє великим набором генетичних і зовнішніх чинників, тому дитина з аутизмом може народитися навіть у матері, котра старанно приймала всі необхідні добавки».

Проте, це дослідження ще раз підкреслює необхідність прийому фолієвої кислоти під час вагітності або навіть до неї. «Жінки часто не знають, що вагітні, до першого пропуску менструації, а за цей період ембріон проходить важливі етапи розвитку. Тому лікарі гінекологи рекомендують всім жінкам, які прагнуть завагітніти, приймати вітамінні комплекси для вагітних ще до виявлення двох смужок на тесті», - додає лікар Мінкін. А враховуючи, що близько половини всіх вагітностей є незапланованими, варто приймати вітаміни з фолієвою кислотою, навіть якщо ви не плануєте завагітніти, але перебуваєте в дітородному віці.
Як привести зовнішність до ладу після сексу, перел...
Джерело страхів і тривоги: Як розблокувати "М'яз Д...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts