fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Емоційні і м'язові затиски - ЩО РОБИТИ

Емоційні і м'язові затиски Емоційні і м'язові затиски

Стан нашого розуму і емоційної сфери безпосередньо впливає на тіло. Ми самі не помічаємо, як робимо дрібні рухи, напружуємо і розслаблюємо м'язи, в залежності від того, що відчуваємо і думаємо. Ми можемо стискатися від страху, сутулитися через невпевненість, напружуватися, намагаючись стримати сльози, гнів або образу. Тіло запам'ятовує всі ці неусвідомлені рухи. І якщо якась неприємна емоція відвідує нас регулярно, утворюються зажими чи м'язові блоки.
М'язовий зажим — сигнал організму про внутрішнє перенапруження. М'язовий спазм є захисно-пристосувальною реакцією у відповідь на будь-яке захворювання, пошкодження або стрес.
Зажими в тілі: м'язові та емоційні
Людина, яка не звикла відкрито висловлювати емоції, особливо негативні, стикається зі стійкістю обурення, агресії, страху та гніву в тілі. Це накопичується до критичного моменту і виникає м'язовий спазм.
Види напруги
У тілесно-орієнтованій терапії об'єктом дослідження є напруга, яке є відхиленням від норми. У цій області виділяють функціональне напруження, яке підрозділяється на три види:

 • поверхневе (ситуаційне);
 • захисне;
 • психосоматичне.


Поверхнева напруга - це результат фізичного навантаження, тривалого перебування в незручній позі, важкої праці, специфічного навантаження.
Захисна напруга виникає як спосіб адекватної для тіла реакції на зовнішній вплив або незвичну ситуацію (наприклад, потрапляння в нову обстановку). При цьому рухи людини стають жорсткими, ривкоподібними, а сама людина відчуває себе ніяково. Основою такого механізму є мобілізація організму, його готовність реагувати у разі небезпеки.
Психосоматична напруга несе по відношенню до тіла формоутворюючу функцію і є результатом психологічного досвіду людини, наслідком психотравм і переживань. Саме на цьому рівні знаходяться блоки. На цьому рівні людина відчуває злиття болю тіла з болем душі.


Про м'язовий панцир
Єдиний учень Фрейда - Вільгельм Райх ввів поняття "м'язовий панцир". Його функцією є захист від незадоволення або можливої небезпеки. Райх виділяє сім сегментів м'язового панцира: область очей, область рота, горло, груди, сонячне сплетіння, живіт і таз.
Місце блокування у кожному з цих сегментів безпосередньо залежить від не пережитої емоції. Наприклад, глибокий сум може виражатися в грудному зажимі, пригнічені сльози - в горлі, а зупинені сльози - в спазмі очних м'язів.
Стислий м'яз практично перестає забезпечуватися кров'ю, тому в нього не надходять поживні речовини і не виводяться продукти розпаду. Страждають не тільки самі м'язи, але і прилеглі області, включаючи органи. Накопичення в тілі зажимів призводить до зміщення хребців, великих і дрібних суглобів і порушення іннервації багатьох органів.
Приклади психосоматики блоків

Блоки з'являються там, де сталося блокування імпульсу під час стресової ситуації:

 • Якщо ви хотіли висловитись, але не висловились, у вас з'явиться напруга в області шиї, гортані, нижньої щелепи, скул, навколо губної ділянки та губ.
 • Якщо ви хотіли заплакати і не заплакали, у вас будуть напружуватися лоб, вилиці, носогубні складки, очі, і стисне грудну клітку.
 • Якщо ви хотіли відмовитися від справи, але не відмовилися, тоскно заниють плечі і нагадає про себе живіт.

Також, візьмемо в приклад підшлункову залозу і панкреатит. Під час огляду пацієнтів з гострим панкреатитом виявляється, що підшлункова залоза по щільності майже кам'яна і являє собою один великий зажим.


Хронічні болі
Коли м'яз залишається напруженим, відбувається кілька подій, що ведуть до хронічного болю. По-перше, м'язи починають працювати набагато сильніше, ніж в нормі. Ви це помічали, коли стискали в кулак розслаблену передусім кисть. Всі ці зайві зусилля призводять до вимивання з м'язів корисних хімічних речовин.
Якщо ви деякий час потримаєте кулак міцно стиснутим, то виявите, що він знекровлюється. Справа в тому, що при м'язових зажимах кров вичавлюється з артерій і капілярів м'язової ділянки. Таким чином, ми підходимо до схеми утворення цих болів: напружені м'язи пов'язані з утворенням шлаків, а кровотік недостатній, щоб видалити їх.
Накопичення шлаків починає дратувати м'язи, викликаючи больові відчуття. Коли головний мозок отримує больові сигнали, він підсилює м'язову напругу в даній зоні, це ще більше знижує кровотік і посилює біль. При продовженні спазму біль переходить в хронічний стан.


Вправи для зняття спазмів у шиї

Вправа "Потиск плечима"
Багато хто інстинктивно знизує плечима, щоб зняти напругу в цій області. Нижченаведену вправу треба виконувати повільно, супроводжуючи її правильним диханням.

 • Прийміть природну позу;
 • Зробіть повільний і глибокий вдих животом, одночасно починаючи піднімати плечі;
 • Продовжуйте вдих в міру того, як плечі піднімаються на максимальну висоту, а потім відведіть їх назад;
 • Коли плечі опиняться в граничному верхньо задньому положенні, починайте видих;
 • Повільно видихаючи все повітря з легенів, опустіть плечі, а потім виведіть їх вперед і знову вгору;
 • З початку нового вдиху повторіть руху плечей догори і назад, а потім видихайте, опускаючи їх вниз і виводячи вперед. Акцентуйте ці рухи, але без болю.
 • Не поспішайте, чим повільніше ви виконуєте вправу, тим краще.


Розслаблення плечей і шиї

 • Доторкніться до плечей кінчиками пальців і, починаючи вдих, повільно починайте піднімати лікті догори і назад. Видих починається, коли лікті вже зробили широку дугу, і ви починаєте опускати їх і повертати знову вперед;
 • Продовжуйте робити видих, тепер піднімаючи лікті вгору, щоб вони були з'єднані перед грудьми;
 • Видих слід завершити, коли лікті зустрічаються перед грудьми. Розправляючи лікті і піднімаючи їх вгору і назад, починайте вдих. Повторіть цей цикл 4 рази.


Вправа "Читання"

 • Тримайте перед собою розкриті кисті на висоті плечей, як ніби читаєте книгу;
 • Роблячи глибокий вдих, піднімайте кисті, постійно стежачи очима за долонями так, щоб голова відкидалася назад. Спину при цьому назад не відгинайте. Ви відчуєте відчутне розтягнення під пахвами і впоперек грудної клітини;
 • Залишаючи руки піднятими до відмови, лишайтеся в цій позі і затримайте дихання на дві секунди;
 • Роблячи повний видих, повільно опустіть голову підборіддям на груди так, щоб до кінця видиху голова звисала абсолютно без опори;
 • Почніть наступний вдих і, тримаючи руки так, щоб плече і передпліччя були під прямим кутом, відсуньте лікті назад до межі, щоб повністю розтягнути і розширити грудну клітку. Затримайте дихання на два рахунки;
 • Тепер видихайте і уявіть собі, що ви стрибаєте в воду з трампліну, витягуючи обидві руки гранично вперед і як і раніше залишаючи підборіддя на грудях. Затримайте дихання на два рахунки;
 • Начинайте вдох, возвращаясь в исходное положение (положение «чтения»);
 • Закінчуючи вправу, зробіть видих і знову опустіть підборіддя на груди. Порахуйте до двох.
5 засобів, які відновлять волосся після літа
Як привести зовнішність до ладу після сексу, перел...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts