fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
Виділене 

Емоційний інтелект: що це і навіщо?

Емоційний інтелект: що це і навіщо?

Коли мова заходить про щастя та успіх у житті, емоційний інтелект (emotional intelligence, або EQ) відіграє свою роль на рівні з інтелектуальними здібностями (IQ). Емоційний інтелект допомагає будувати міцніші стосунки, бути успішним у роботі, досягати цілей в кар'єрі та особистому житті. Отже, що це за інтелект і в чому його важливість?

У чому ж полягає емоційний інтелект?

Емоційний інтелект це здатність ідентифікувати, використовувати, розуміти та управляти емоціями у позитивному руслі, щоб полегшити стрес, ефективно комунікувати (спілкуватись), з розумінням ставитись до інших, долати виклики та перешкоди, пом'якшувати конфлікти. Емоційний інтелект впливає на безліч різноманітних аспектів щоденного життя. Це включає і спосіб поведінки, і спосіб взаємодії з іншими.
Володіючи високим рівнем емоційного інтелекту, ви можете розпізнавати власні емоційні стани та емоційні стани інших людей. Тоді ви маєте можливість своєю поведінкою притягувати людей до себе. Це розуміння емоційних станів ви можете використовувати для того, щоб краще відноситись до інших людей, формувати здоровіші відносини, досягати більших успіхів у роботі, вести повніше та змістовніше життя.

Емоційний інтелект складається з чотирьох елементів

Самоусвідомлення.
Ви помічаєте власні емоції та те, як вони впливають на ваші думки і поведінку; ви знаєте свої сильні та слабкі сторони та маєте впевненість у собі.

Самоконтроль.
Ви здатні контролювати імпульсивні почуття та поведінку, керувати своїми емоціями у здоровий спосіб, брати ініціативу на себе, виконувати зобов'язання, адаптуватися до обставин, що змінюються.

Соціальна свідомість.
Ви можете розуміти емоції, потреби та занепокоєння інших людей, вловлювати емоційні сигнали, почуватись комфортно у соціумі та виявляти динаміку сил у групі чи організації.

Управління взаємовідносинами.
Ви знаєте як розвинути та підтримувати добрі взаємовідносини, зрозуміло комунікувати (спілкуватись), надихати та впливати на інших людей, добре працювати в команді та керувати конфліктом.

То чому ж емоційний інтелект на стільки важливий?
Як нам відомо, у житті реалізовуються та досягають успіху не завжди ті, хто є найрозумніший. Вам напевне знайомі люди, які є академічними відмінниками, однак соціально неадаптовані та малоуспішні в роботі, чи особистих взаєминах.
Для успіху в житті виключно академічного інтелекту замало. Звичайно ж, ваше IQ допоможе вступити в коледж чи університет, однак саме EQ допоможе управляти стресами та емоціями під час завершальних іспитів.

Сфери впливу емоційного інтелекту

Продуктивність на роботі.
Емоційний інтелект може допомогти вам маневрувати складними соціальними лабіринтами робочого простору, вести й мотивувати інших та просуватись по кар'єрі. Власне, при оцінці кандидатів на роботу, зараз багато компаній враховують емоційний інтелект на рівні з технічними навичками та вимагають EQ тест перед прийомом на роботу.

Фізичне здоров'я
Якщо ви не можете керувати рівнями свого стресу, то це може привести до серйозних проблем зі здоров'ям. Неконтрольований стрес може піднімати рівень артеріального тиску, пригнічувати імунну систему, збільшувати ризик настання інфаркту та інсульту, впливати на погіршення репродуктивності, а також пришвидшувати процес старіння. Першим кроком до покращення емоційного інтелекту є оволодіння навичкою полегшувати стрес.

Психічне здоров'я
Неконтрольований стрес може також впливати на здоров'я вашої психіки, спричиняючи вашу надмірну уразливість до збудження та депресії. Якщо ви не можете зрозуміти та керувати власними емоціями, то ви також легко піддаватиметесь перепадам настрою, при тому неспроможність збудувати міцні взаємини може привести вас до почуття самотності та ізольованості.

Взаємовідносини
Розуміючи власні емоції та володіючи контролем над ними ви також здатні краще виражати себе та свої почуття, розуміти що почувають інші. Це сприяє ефективнішій комунікації (спілкуванню) та налагодженню міцніших взаємин, як в роботі, так і в приватному житті.

За матеріалами www.helpguide.org

Згодом поговоримо про те, як розвинути емоційний інтелект, підняти IQ через оволодіння деякими навичками. Стежте за нашими оновленнями

Емоційний інтелект: як виховати та зміцнювати?
Як вибачити себе і наблизитись до мрій
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts