fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Емоційний інтелект: як виховати та зміцнювати?

Емоційний інтелект: як виховати та зміцнювати?

Виховання емоційного інтелекту

Уся інформація приходить до мозку через наше сприйняття. Коли ж інформація є надмірно стресовою чи емоційною, інстинкт бере гору і спектр наших дій звужується до реакції «бігти, або бити, або каменіти». Натомість, можна мати доступ до широкого вибору варіантів дій, а отже й до здатності приймати добрі рішення навіть у таких ситуаціях. В цьому допоможе здатність збалансовувати наші емоції силою волі.

Наша пам'ять також сильно пов'язана з емоціями. Отож, вміння втримувати зв'язок з емоційною частиною мозку на такому ж рівні як і з раціональною, відкриє доступ до широко вибору дій при настанні нових подій, а сприятиме використанню емоційної пам'яті в процесі прийняття рішень. Така модель захистить Вас від постійного повторення одних і тих же помилок.
Щоб покращити емоційний інтелект, а також здатність прийняття рішень Вам потрібно розуміти та управляти власними емоціями. Цього можна досягнути, розвиваючи ключові навички контролю та управління всепоглинаючим стресом, і розвиваючи в собі ефективного комунікатора (співбесідника).

Емоційний інтелект будується через декілька навичок

Емоційний інтелект будується через зменшення стресу, збереження сфокусованості/сконцентрованості, утримання зв'язку з собою та оточуючими. Це можна зробити розвинувши ключові навички. Перші дві з них є ключем для контролю та управління надмірним стресом, останні три значною мірою покращую комунікацію (спілкування). Кожна навичка будується на досвіді/вивчених життєвих уроках у практиці застосування попередньої навички; і відповідно включає:

• Здатність оперативно зменшувати стрес в певний момент за низки обставин;

• Здатність впізнавати власні емоції та панувати над ними, не будучи поглинутим ними;

• Здатність нав'язувати емоційний контакт з оточуючими, використовуючи невербальну комунікацію;

• Здатність вдаватись до гумору/жарту та гри з метою збереження контакту в ситуаціях, що несуть виклик;

• Здатність вирішувати конфлікти позитивно та з впевненістю.

Як навчитись ключових навичок, які допомагають будувати емоційний інтелект

Ключові навички емоційного інтелекту може освоїти будь-хто та будь-коли. Однак, є відмінність між теоретичними основами та практичним застосуванням знань у житті. Просто знати, що Вам слід робити щось ще не означає це зробити. Особливо це стосується ситуацій, коли стрес поглинає Вас разом з Вашими найкращими намірами.
Щоб постійно змінювати поведінку на стресостійку слід навчитись долати стрес в конкретний момент та стрес у взаєминах, зберігаючи емоційну свідомість. Це означає, що просто читати про емоційний інтелект не достатньо для того, щоб вдосконалювати його. Вам необхідно досвідчувати та практикувати ці навички у Вашому щоденному житті.

За матеріалами www.helpguide.org

Детальніше про кожну з навичок ми розповімо цілком скоро. Стежте за оновленнями.

7 правил психології, здатні змінити світогляд
Емоційний інтелект: що це і навіщо?
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts