fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Джерело страхів і тривоги: Як розблокувати "М'яз Душі"

Поперековий м'яз, ще званий як "м'яз душі" є, можливо, одним із найважливіших м'язів в тілі людини. Це пов'язано з тим, що поперековий м'яз є основною сполучною частиною між тулубом і ногами.

Поперековий м'яз, також відомий своєю незвичайною назвою "м'яз душі", є, можливо, найважливішою м'язом в нашому тілі. Без цієї м'язової групи ви не зможете навіть встати вранці з ліжка. Більш того, коли ви бігаєте, катаєтеся на велосипеді, танцюєте, ходите або просто лежите на дивані, ваш м'яз завжди задіяний. Це пов'язано з тим, що поперековий м'яз є основною сполучною частиною між тулубом і ногами.

Що робити, якщо затиснутий "м'яз душі"
 • М'яз душі
 • Ознаки дисбалансу поперекових м'язів
 • Вправи для розслаблення поперекових м'язів
 • Поради щодо зміцнення поперекових м'язів

Він впливає на вашу поставу, рухливість суглобів і правильну роботу внутрішніх органів в черевній порожнині, а також стабілізує хребет.

Слабкий поперековий м'яз може привести до того, що ви почнете надмірно навантажувати оточуючі м'язи.

Крім того, затиснутий або перерозтягнутий поперековий м'яз може стати джерелом багатьох больових відчуттів в вашому тілі.

М'яз душі

У східній культурі поперекові м'язи називають "м'язами душі", так як вони пов'язані з центральною нервовою системою. Маючи зв'язок з діафрагмою, ці м'язи грають роль у функції дихання, а як відомо між диханням та емоціями існує двосторонній взаємозв'язок.

Зв'язок між поперековими м'язами і діафрагмою означає вашу здатність ходити і дихати, а також реагувати на страх і хвилювання.

Досить згадати емоції, які ви переживаєте, коли "з'являються метелики в животі". Коли ви лякаєтеся або відчуваєте стрес, це призводить до напруження в цих м'язах.

А якщо стрес хронічний, ваші поперекові м'язи весь час знаходяться в затиснутому стані, стаючи коротше і щільніше. Стрес посилюється сучасним сидячим способом життя, неправильно підібраним взуттям, тісним одягом та іншими факторами.

Перенапружений поперековий м'яз може призводити до:

 • болю в спині й поясниці,
 • болів у колінах і стегнах,
 • проблем з травленням,
 • порушень дихання

Але постійне блокування поперекового м'яза впливає не тільки на тіло, але і на наш емоційний стан, особисті відносини і загальну задоволеність життям.

Відомо, що хронічна перенапруга цього м'яза пов'язана з почуттям страху й тривогою. У той же час, розблокувавши ці м'язи, ви легше позбудетеся страху та інших негативних емоцій.

Чим сильніше і пластичнее "м'язи душі", тим більше у вас життєвої енергії, яка вільно проходить по вашим м'язам, кісткам, зв'язкам і органам.

Ось, чому необхідно приділяти достатню увагу цьому м'язу для фізичного та емоційного здоров'я.

Ознаки дисбалансу поперекових м'язів

Ваші поперекові м'язи є найглибшими м'язами кори.

Вони кріпляться до 12 грудного хребця і до 5 поперекового хребця через таз до стегон. Практично це єдині м'язи, які з'єднують хребет і ноги.

Існує кілька ознак затискання поперекових м'язів.

1. Різниця в довжині ніг

Затиснений поперековий м'яз призводить до того, що ваш таз обертається вперед, через що відбувається внутрішнє обертання ноги на відповідній стороні. На противагу інша ваша нога буде обертатися зовні.

Це призведе до того, що з часом з одного боку нога буде довша, і це стане причиною функціональної різниці в довжині ніг.

2. Біль в попереку і колінах

Якщо у вас виникають болі в колінах або попереку з невідомої причини, біль може виходити з поперекового м'яза. Відбувається це через затиснення стегнової кістки в западині, пов'язаного з перенапруженням поперекових м'язів.

3. Порушення постави

Коли поперекові м'язи занадто короткі або стиснуті, це штовхає таз вперед, стискаючи хребет і відтягуючи спину, що призводить до зайвого прогину в попереку ("качина попа").

Якщо м'язи надмірно розтягнуті і слабкі, це вирівнює природний прогин поперекового відділу хребта, створюючи "плоску попу". Це підвищує ризик травм в області попереку, особливо в міжхребцевих дисках.

4. Проблеми зі стільцем

Затиснутий поперековий м'яз може сприяти або навіть стати причиною запорів. Велика група поперекових нервів і кровоносних судин проходять через і навколо поперекових м'язів.

З цієї причини зайву напругу може ускладнити приплив крові і нервові імпульси до органів таза й ніг.

Крім того, коли м'яз надто цупкий, коротшає відстань між внутрішніми органами, а це впливає на процес поглинання і виведення їжі.

5. Менструальні спазми

Перекоси в поперекових м'язах можуть частково стати причиною менструальних спазмів, так як вони надають додатковий тиск на репродуктивні органи.

6. Поверхневе дихання

Затиснуті поперекові м'язи штовхають грудну клітку вперед, через що людина починає поверхнево дихати грудьми. Це в свою чергу обмежує потрапляння достатньої кількості кисню в організм і призводить до напруження м'язів шиї.

7. Втома

Ваші поперекові м'язи утворюють м'язову "полку", на яку спираються нирки і наднирники. Під час правильного дихання, діафрагма теж рухається, м'яко масажуючи органи і стимулюючи циркуляцію крові в цій області.

Дисбаланс цих м'язів призводить до порушення рівноваги й в цих органах, викликаючи фізичне й емоційне стомлення.

Більш того, так як поперекові м'язи впливають на фізичні та емоційні реакції, хронічно затиснуті м'язи сигналізують нашому тілу, що ви перебуваєте в небезпеці, виснажуючи імунну систему, а також викликаючи у вас тривогу і страх.

Вправи для розслаблення поперекових м'язів

Якщо ви хочете зміцнити поперекові м'язи і зробити їх більш гнучкими, існує ряд вправ, які допоможуть вам в цьому.

Виконуйте кожну вправу, утримуючи положення кілька секунд, повторюючи з кожною ногою.

Добре, якщо ви будете виконувати ці вправи щодня, особливо вранці.

1. Випади Станьте прямо, ноги на ширині плечей.

Втягніть м'язи живота.

Зробіть крок вперед правою ногою.

Опустіть ліве коліно до підлоги і відтягніть назад, щоб вся ліва нога випрямилася.

Покладіть руки на праве коліно і залишайтеся в цьому положенні кілька секунд.

Повільно підніміться, поверніться у початкову позу і виконайте ту ж вправу з іншою ногою.

2. Розтяжка хребта

Ляжте на килимок.

Ваші руки повинні знаходитися перпендикулярно тілу в формі хреста. Долоні торкаються підлоги.

Притягніть праве коліно до лівого коліна, скрутіть стегно і притягуйте його до підлоги. Не згинайте ліву ногу.

Залишайтеся в цьому положенні кілька секунд і поміняйте ногу.

3. Притягання коліна до грудей Ляжте на килимок. Притягніть праве коліно до грудей і утримуйте його двома руками. Легко натискаючи, притягніть його ближче. Не відривайте ліву ногу від підлоги. Залишайтеся в цьому положенні кілька секунд і повторіть з іншою ногою.

Поради щодо зміцнення поперекових м'язів
1. Уникайте сидячого положення протягом тривалого періоду часу

Якщо вам потрібно довго сидіти по роботі або з інших причин, тримайте правильну поставу, щоб ваші стегна знаходилися на одному рівні і трохи вище колін. Можна навіть підкласти складений рушник під стегна. Це нахиляє таз, подовжуючи підколінні сухожилля і розслабляючи поперекові м'язи.

Намагайтеся уникати сидінь без підтримки попереку, частіше вставайте і прогулюйтеся щогодини.

2. Додайте підтримку в автомобільному кріслі

Використовуйте згорнутий рушник під сідничні кістки або підкладіть його за поперековий відділ хребта, прибравши напругу з поперекових м'язів. Якщо ви подорожуєте на велику відстань, зупиняйтеся кожні 3 години, щоб розім'ятися і пройтися протягом 10-ти хвилин.

3. Робіть масаж

Професійний масаж допоможе розслабити затиснуті поперекові м'язи. Хоча такий масаж може бути не найкомфортнішим, він приносить велику користь.

Регулярна розтяжка і йога також є прекрасними способами відновити рівновагу в м'язах.

4. Конструктивний відпочинок

Положення "конструктивного відпочинку" зменшує напругу в попереку, тазу і стегнах, дозволяючи всьому вашому тілу прийти в нейтральне положення.

Ляжте на спину, зігнувши коліна і поставивши ступні на підлогу на ширині плечей паралельно один одному.

Ваші ступні повинні перебувати на комфортній відстані приблизно в 40 см від сідниць. Не підгинайте таз і не тягніть поперек до підлоги.

Руки покладіть на живіт.

Дозвольте гравітації робити свою роботу.

Утримуючи це положення протягом 1-2- хвилин кожен день, ви позбудетеся від затиснутих поперекових м'язів і відновите нервово-біологічні ритми спокою і оновлення.

5. Позбавляйтеся від стресу

Ми зберігаємо стрес в своєму тілі. Напруга в стегнах - досить поширене явище, і його причиною часто є не тільки спосіб життя, вік або проблеми зі здоров'ям, але психічний стрес і невилікувані травми.

 • Звільняючись від стресу щодня, ви будете підтримувати здоров'я ваших поперекових м'язів.
 • Частіше гуляйте
 • Приймайте розслаблюючу ванну
 • Прийміть свої емоції, висловлюйте їх і звільняйтеся від них
 • Зрештою, виходьте і займайтеся чимось, що приносить вам задоволення кожен день.
Фолієва кислота проти аутизму: нові дані
Дофамін і досягнення цілей: як отримати кредит ене...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts