fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

ДИСЛЕКСІЯ: МОЗОЧОК НЕ БЕРЕ УЧАСТІ В ЧИТАННІ

ДИСЛЕКСІЯ: МОЗОЧОК НЕ БЕРЕ УЧАСТІ В ЧИТАННІ ДИСЛЕКСІЯ: МОЗОЧОК НЕ БЕРЕ УЧАСТІ В ЧИТАННІ

Дефіцит у процесі фонологічного усвідомлення виникає в лівій корі ділянок мозку. Дехто стверджує, що труднощі в фонологічній обробці виникають в мозочку. Доктор Гарольд Н. Левінсон, психіатр і невролог, розробив гіпотезу дефіциту мозочка на початку 1970-х. Вважається, що мозочок бере участь в руховій функції, а Левінсон приписував дислексію проблем з внутрішнім вухом і інфекціям, які перешкоджають обробці мозочка. Лікування дислексії значно відрізняється між цією гіпотезою і загальноприйнятими уявленнями про те, чому і як виникає дислексія.

У жовтні неврологи з Медичного центру університету Джорджтаун спростували теорію мозочкового дефіциту за допомогою досліджень візуалізації мозку. Зображення показують, що мозочок не задіяний під час читання у типових читачів і не відрізняється у дітей з дислексією.

Попередні візуальні дослідження читання при дислексії не знайшли великої підтримки гіпотезі про дефіцит мозочка. Ці дослідження були спрямовані на кору головного мозку, говорить провідний автор Сікоя Ашберн, і саме тому ці неврологи вирішили напряму звернутися до цієї теорії і досліджувати мозочок більш детально. Вони не виявили ні ознак мозочкового залучення під час читання у досвідчених читачів, ні відмінностей у дітей з порушеннями читання. "Функціональний зв'язок виникає, коли дві ділянки мозку поводяться однаково в часі; вони працюють синхронно," - сказав Ашберн. "Однак області мозку в корі, про які відомо, що вони беруть участь в процесі читання, не зв'язувалися з мозочком у дітей з дислексією або без неї, коли мозок опрацьовував слова."

Результати показали, що, коли читання не розглядалося в аналізі, а скоріше пов'язувало області мозку в стані спокою, мозочок більш інтенсивно зв'язувався з корою у дітей з дислексією.. "Ці відмінності узгоджуються з широко поширеними нейробіологічними змінами, пов'язаними з дислексією, але не всі вони можуть бути випадковими через труднощі з читанням," - сказав Ашберн.

На думку дослідників, підходи до лікування мозочка, такі як стояння на хиткій дошці, не покращують навички читання вашої дитини. Вони також підкреслюють, що ці види лікування є марною тратою грошей і відволікають від інших підходів до лікування, які включають структуроване втручання для труднощів з читанням, включаючи вивчення фонологічної і орфографічною обробки.

Дослідження було опубліковане в журналі "Human Brain Mapping" 9 жовтня.

4 ПОРАДИ З ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ВАШОЮ ВАГОЮ В...
Як перевірити організм за 60 секунд: 4 основні пок...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts