fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Дослідження визначає потенційний зв’язок між якістю сну та здоров’ям кишечника

Дослідження визначає потенційний зв’язок між якістю сну та здоров’ям кишечника Дослідження визначає потенційний зв’язок між якістю сну та здоров’ям кишечника

Кишечник пов'язаний майже з усіма системами організму. Відчуваєте примхливість? Все ще закреп? Застудилися? Кишечник може сприяти всьому цьому.

Згідно з дослідженням Медичного факультету Університету Міссурі, кишечник також може впливати на регуляцію сну - в першу чергу в випадках обструктивного апное уві сні (СОАС). Дослідження, опубліковане в журналі "Експериментальна неврологія", виявило, що зміна мікробіому кишечника може вплинути і поліпшити сон мишей.

Як мікробіом кишечника впливає на сон?

У цьому дослідженні дослідники почали з двох груп мишей: одна група дихала нормально, а інша отримувала щось, що імітувало СОАС людини.

Через шість тижнів дослідники представили третю групу мишей і зробили їм пересадку фекалій. Половина мишей отримала трансплантат фекалій з групи з нормальним диханням, в той час як інші отримали трансплантат фекалій з групи апное. Потім протягом трьох днів спостерігали за режимами сну цієї третьої групи.

Ті, хто отримував мікробіоти з групи апное, мали ознаки підвищеної стомлюваності, включаючи триваліші періоди сну та частіші дрімоти протягом дня. Друга група спала нормально.

Отже, що далі для дослідження?

Провідний дослідник, доктор медицини Девід Гозал, говорить, що це дослідження показує, що маніпулювання мікробіомом кишечника може в кінцевому рахунку допомогти запобігти проблемам апное сну та керувати ними.

"Наприклад, якщо ми об'єднаємо постійний позитивний тиск у дихальних шляхах (СІПАП) з індивідуалізованими пробіотиками, які змінюють мікробіом кишечника пацієнта, - говорить він, - ми зможемо частково усунути втому та стомлюваність і знизити ймовірність супутніх з СОАС захворювань, які впливають на когнітивні функції , пам'ять, серцево-судинні захворювання або метаболічну дисфункцію".

Хоча й багатообіцяюче, але це попереднє дослідження проводилося на тваринах, тому необхідні додаткові дослідження, щоб перевірити результати на людях. Як тільки це відбудеться, говорить Гозал, "це буде нашим великим кроком вперед у способі лікування СОАС". 

3 перерви, які необхідно робити щодня
4 ранкових звички для високопродуктивного робочого...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts