fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чи володіє куркума протираковими властивостями?

Чи володіє куркума протираковими властивостями? Чи володіє куркума протираковими властивостями?

Нещодавній огляд літератури досліджує, чи може куркума бути корисною для лікування раку. Автори приходять до висновку, що це може бути, але зверніть увагу, що є багато проблем, які потрібно подолати, перш ніж вона потрапить до клініки.

Куркума є членом сімейства імбирних. Родом з Індії та Південно-Східної Азії, люди використовували корінь куркуми щоб додати смаку їжі протягом тисяч років.

Історично склалося, що люди пов'язували властивості куркуми з цілющими властивостями. Навіть зараз деякі називають куркуму панацеєю від усіх хвороб. Останнім часом її популярність зросла, про що свідчить нещодавня мода на латте з куркумою. Однак, як і багато речей у житті, реальність рідко відповідає ажіотажу.

Хімікат в куркумі, який найбільше цікавить медичних дослідників, - це поліфенол, так званий діферулоілметан, який частіше називають куркуміном. Більша частина досліджень потенційних сил куркуми була зосереджена на цій хімічній речовині.

Куркума як цілитель?

Протягом багатьох років дослідники протиставляли куркумін ряду симптомів і станів, включаючи запалення, метаболічний синдром, артрит, захворювання печінки, ожиріння і нейродегенеративні захворювання, з різними рівнями успіху.

Але перш за все вчені зосередилися на ракові. На думку авторів недавнього огляду, з 12 595 робіт, опублікованих дослідниками по куркуміну в період з 1924 по 2018 рік, 37% присвячені раку.

У поточному огляді, який представлений в журналі "Поживні речовини", автори в основному зосередилися на клітинних сигнальних шляхах, які грають роль в зростанні та розвитку раку, і як куркума може впливати на них.

За останні десятиліття лікування раку значно покращилось, але нам ще треба буде пройти довгий шлях, перш ніж ми зможемо перемогти рак. Як відзначають автори, "пошук інноваційних та більш ефективних ліків" як і раніше життєво важливий.

У своєму огляді вчені приділили особливу увагу дослідженням, пов'язаним з раком молочної залози, раком легенів, раком крові та раком травної системи.

Автори приходять до висновку, що "куркумін є багатообіцяючим кандидатом в якості ефективного протипухлинного препарату, який можна використовувати окремо або в поєднанні з іншими препаратами".

Відповідно до огляду, куркумін може впливати на широкий спектр молекул, які відіграють роль в ракові, включаючи фактори транскрипції, які життєво важливі для реплікації ДНК; фактори росту; цитокіни, які важливі для клітинної сигналізації; та апоптичні білки, які допомагають контролювати загибель клітин.

Проблеми залишаються

Поряд з дискусіями про молекулярний вплив куркуміну на шляхи розвитку раку, автори також розглядають можливі проблеми використання куркуміну в якості лікарського засобу.

Наприклад, вони пояснюють, що, якщо людина приймає куркумін перорально - наприклад, в латте з куркумою - організм швидко розщеплює його на метаболіти. В результаті, будь-які активні інгредієнти навряд чи досягнуть місця пухлини.

Маючи це на увазі, деякі дослідники намагаються розробити способи доставки куркуміну в організм і захисту його від метаболізму. Наприклад, дослідники, які інкапсулювали цю хімічну речовину в наночастинку білку, відзначили багатообіцяючі результати в лабораторії та на щурах.

Хоча вчені опублікували дуже багато робіт по куркуміну та раку, існує необхідність у додатковій роботі. Багато досліджень в цьому огляді є дослідженнями in vitro, що означає, що дослідники проводили їх в лабораторіях з використанням клітин або тканин. Хоча цей тип досліджень має життєво важливе значення для розуміння того, які втручання можуть впливати або не впливати на рак, не всі дослідження in vitro відповідають людським.

Відносно мало досліджень перевірили протипухлинні властивості куркуми чи куркуміну у людей, і проведені дослідження на людях були невеликими. Однак, крім труднощів та обмежених даних, куркумін все ще має потенціал в якості протиракового препарату.

Вчені продовжують працювати над проблемою. Наприклад, автори згадують про два проведених клінічних випробування, обидва з яких спрямовані на "оцінку терапевтичного ефекту куркуміну на розвиток первинного та метастатичного раку молочної залози, а також на оцінку ризику небажаних явищ".

Вони також посилаються на інші триваючі дослідження на людях, які оцінюють куркумін як засіб для лікування раку передміхурової залози, раку шийки матки та легеневих вузлів, серед інших захворювань.

Автори вважають, що куркумін відноситься до «найбільш перспективної групи біологічно активних природних сполук, особливо в лікуванні деяких видів раку». Проте, їх похвала за куркумін як протиракового героя стримується реаліями, які розкрив їх огляд, і вони закінчують свою статтю на низькій нотці:

"Куркумін не застрахований від побічних ефектів, таких як нудота, діарея, головний біль та жовтий стілець. Більш того, він показав низьку біодоступність через низьке всмоктування, швидкий метаболізм та системну елімінацію, що обмежує його ефективність під час лікування захворювань. Для підтвердження того, що куркумін є ефективним протираковим засобом, необхідні подальші дослідження і клінічні випробування на людях." 

Кажуть, що мед з корицею корисний для здоров'я, ал...
Цукор змінює хімію мозку лише через 12 днів

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts