fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чи варто спробувати детокс Панчакарма?

Чи варто спробувати детокс Панчакарма? Чи варто спробувати детокс Панчакарма?

Що вам необхідно знати, перш ніж спробувати цю інтенсивну серію аюрведичних процедур, які використовуються для відновлення тіла та розуму.

Оскільки аюрведична медицина стає все більш популярною і відомою в Північній Америці, все більше людей говорять про різні аюрведичні методи лікування, які вони пробували. Один з них, про який зараз багато говорять, називається детокс Панчакарма.

Як ви, напевно, здогадалися, це давня практика очищення організму від токсинів. Фактично, дослівний переклад Панчакарма - це «п'ять процедур очищення». Але багато людей не знають про Панчакарму, що не для всіх безпечні ці процедури. На щастя, в Панчакарма також входить безліч різних методів зовнішньої терапії, які більш м'яко виводять токсини і омолоджують тіло. Ось що вам потрібно знати.


Очищувальний детокс Панчакарма

Найбільш класичним видом детоксикації Панчакарма є фактичне виведення токсинів з організму за допомогою одного або декількох з наведених нижче методів:

  • Віречана або продувка: пацієнта готують протягом декількох днів, а потім дають трави, щоб допомогти йому очиститися через нижній отвір.
  • Вамана або блювання: пацієнта готують протягом декількох днів, потім дають трави, які викликають у нього блювоту.
  • Басті або клізма з травами: клізма з травами застосовується для виведення токсинів з товстої кишки.
  • Басті або клізма з олією: олійна клізма застосовується для живлення товстої кишки.
  • Настя або назальні краплі: назальні краплі вводять після підготовки для детоксикації області голови та шиї.

Вищевказані методи використовуються аюрведичними лікарями, що спеціалізуються на внутрішніх захворюваннях. Ті, хто спеціалізується на хірургії, також можуть використовувати кровопускання, наприклад, п'явками.

Попри те, що зазвичай думають про детоксикацію Панчакарма, вкрай рідко хтось проходить всі п'ять процедур. Для цього знадобиться як мінімум 60 днів аюрведичного лікування під наглядом. Кожна процедура вимагає декількох днів підготовки, олійного масажу, паріння і, в багатьох випадках, спеціальної дієти до і після процедури.

Замість цього набагато частіше проводиться одна чи дві з цих процедур в залежності від сезону, доші чи конкретної проблеми зі здоров'ям.

Наприклад, очисні процедури часто проводяться для врівноваження доші Пітта (вогню), яка має тенденцію накопичуватися в середній частині кишечника. Якщо у когось спостерігається підвищена кислотність в кишечнику, яка розглядається як дисбаланс пітти, очищення доречне.

Блювота застосовується для доші капха (води), яка має тенденцію накопичуватися у верхній частині шлунково-кишкового тракту та грудях. Якщо хтось приходить до практикуючого Аюрведу з застоєм в грудях, він разом з пацієнтом може обрати блювоту, оскільки вважається, що це видаляє мокротиння прямо з верхньої частини грудей.

Клізми роблять для доші Вата (вітер), яка має тенденцію накопичуватися в товстій кишці і тазовій області. Скажімо, пацієнт приходить з болем у спині. Аюрведичний лікар може обрати клізму як метод лікування, оскільки вона знаходиться в цій області.

Ці процедури також впливають на все тіло. Якщо у когось є артрит, це вважається станом, пов'язаним з Ватою, через біль і дискомфорт під час руху, тому в якості лікування все ж можна обрати клізму.

Очищення носа проводиться при станах, пов'язаних з областю голови та шиї, тому це може включати головний біль, інфекції носових пазух і багато іншого.

Очищаючі процедури Панчакарма також проводяться сезонно, тому що зміна сезону автоматично збільшує певні доші. Наприклад, восени енергія пітти дуже висока, тому Аюрведа рекомендує пройти очищення. Ранньою весною робимо блювання, щоб видалити слиз і мокроту. Коли йде дощ і температура значно знижується, люди проходять курс клізм, щоб контролювати Вату.

Важливо відзначити, що очищаючі процедури Панчакарма не рекомендуються вагітним жінкам, маленьким дітям, слабким людям похилого віку чи тим, хто не пройшов належну підготовку. Через інтенсивний характер цих процедур наполегливо рекомендується знайти кваліфікованого аюрведичного лікаря, якому ви довіряєте.

Омолоджувальні процедури Панчакарма

У наш час слово «Панчакарма» фактично стало означати щось ще більш широке та складне, ніж просто детоксикація. Процедури омолодження також входять в Панчакарму.

Коли ви чуєте, що люди пройшли Панчакарму в аюрведичному закладі, це не обов'язково означає, що їм робили клізми, очищення або більш глибокі процедури детоксикації. Натомість вони, можливо, щойно зробили серію омолоджуючих терапій.

Будь-хто може піти в аюрведичний центр і попросити омолоджуючу Панчакарму, і вони отримають такі процедури, як масляний масаж для всього тіла, паровий Широдхара (де на вас ллється потік олії) та багато іншого.

Це те, про що думає більшість людей, коли чують про Панчакарму. Замість лікування певного набору симптомів ці методи в основному сприяють зміцненню здоров'я як розуму, так і тіла.

Завдяки цим процедурам кожен може якось взяти участь у Панчакармі. Ми часто рекомендуємо проводити ці омолоджуючі процедури і по сезону, щоб ви могли починати кожен новий сезон, почуваючи себе якнайкраще.

Краща нова методика для схуднення 2019 року
Чи може канабіс дійсно допомогти в зціленні?
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts