fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чи може канабіс дійсно допомогти в зціленні?

Чи може канабіс дійсно допомогти в зціленні? Чи може канабіс дійсно допомогти в зціленні?

Оскільки легалізація медичної марихуани все ще триває у Сполучених Штатах - 31 штат станом на вересень 2018 року - нам довелося детальніше дослідити, чим цей особливий відтінок зеленого корисний для вас. Ось що ми виявили.

Пейзаж запалу змінюється. Давно минули ті часи, коли можна було нюхати марихуану та смикати пальцями підлітків, вбраних в фарбник для краваток, лежачих поблизу в траві. З такою ж ймовірністю це може бути група літніх чоловіків, що сидять на лавці, чи мама, що штовхає коляску. Чорт забирай, ніхто більше не курить цю штуку, якщо на те пішло, завдяки появі олійок, вейпів і їстівних продуктів.

Згідно масивному мета аналізу, проведеному серед американців (близько 22,2 мільйона осіб старше 12 років) Національною академією наук, інженерії та медицини, опублікованому в 2017 році, 36 відсотків вживають канабіс як в рекреаційних, так і в медичних цілях, ще 10 відсотків загоряються виключно заради медичних пільг. Нещодавнє дослідження, опубліковане в "Аннали внутрішньої медицини", показало, що ставлення американців до марихуани більш сприятливе, ніж переважна думка. Це дослідження також показало, що більшість людей мають неправильні уявлення про те, при яких захворюваннях канабіс дійсно може допомогти. Ми тут, щоб все виправити.

Якщо ви коли-небудь замислювалися, чи може канабіс полегшити вашу стурбованість, зняти хронічний біль або заспокоїти м'язову болючість, ось короткий виклад того, що про це говорять останні наукові дані, а також як обрати якісний продукт, який одночасно є безпечним і ефективним.


Шляхи взаємодії канабісу з вашим тілом

Важливо розуміти, який вплив на організм надають канабіноїди рослинного походження - молекули, що містяться в канабісі. Основний шлях впливу канабіноїдів на ваш розум і тіло - через вашу природну ендоканабіноїдную систему. "Це система зв'язку між клітинами, яка допомагає направляти розвиток і зростання людського тіла з метою підтримки гомеостазу", - говорить Дастін Сулак, доктор медичних наук, лікар зі штату Мен, який спеціалізується в області інтегративної медицини та медичного канабісу, і засновник освітнього ресурсу з канабісу Healer.com.

Коли один вид клітинної активності стає надмірним або недостатнім, ендоканабіноїдна система стає частиною того сигнального каскаду, який коригує надлишкову чи недостатню активність і відновлює баланс. Наприклад, коли ваш мозок виділяє надто багато збудливого нейромедіатора, сусідні нерви виробляють ендоканабіноїди, щоб відключити надактивний рецептор і відновити гомеостаз. І він робить це у всіх тканинах тіла, додає Сулак, тому він регулює ваш мозок, ваш кишечник, вашу імунну систему - він підтримує клітинний гомеостаз по всьому тілу, в кожній тканині, в кожному органі.

Молекули канабісу, особливо тетрагідроканабінол (ТГК), імітують цю ендоканабіноїдную систему та додатково впливають на нервові рецептори. Але в той час як ендоканабіноїди виробляються там, де вони необхідні, а потім руйнуються після того, як вони виконали свою роботу, ТГК викликає глобальну стимуляцію системи, впливаючи відразу на весь ваш організм.

Другий найбільш корисний канабіноїд, канабідіол (КБД), працює по-іншому - і носить набагато більше капелюхів. Коли мова заходить про ендоканабіноїдну систему, КБД по суті уповільнює розпад ендоканабіноїдів, тому у нас є більше цієї молекули на тривалий термін, пояснює Сулак. Але КБД також працює через безліч різних механізмів, включаючи стимуляцію і пригнічення різних рецепторів нейромедіаторів і вплив на імунну систему (докладніше про це пізніше).

Ось кілька прикладів того, які форми канабісу є найбільш сильними - і найбільш неправильно зрозумілими.


1. Канабіс від запалення і болю

"Хронічний біль часто виникає через хронічне запалення, і канабіс зачіпає суть ситуації, усуваючи не тільки біль, але і проблему. Ви не просто дивитеся на пластир (як з іншими знеболюючими)", - говорить Джунелла Чин, доктор медицини, інтегративний лікар у Нью-Йорку та Каліфорнії, що спеціалізується на медичному канабісі та остеопатичній нервово-м'язовій медицині.

Фактично, і вона, і Сулак згодні з тим, що, судячи з досліджень, які у нас є, і пацієнтів, яких вони лікують, найсильніша перевага канабісу полягає в полегшенні хронічного та невропатичного болю.

Через ендоканабіноїдну систему КБД і ТГК підключаються до рецепторів (зокрема, до ваніллоідних рецепторів), які допомагають контролювати ступінь болю, який ми відчуваємо. Але насправді протизапальні властивості настільки сильні: різні каннабіноїди в рослинних екстрактах активують рецептори CB2 у нашій тканині, які контролюють вивільнення прозапальних сигналів (цитокінів). Крім того, ТГК фактично проникає в клітину та стимулює ядерні рецептори, які контролюють експресію генів, пов'язаних із запаленням і болем, пояснює Сулак.

Аналіз великого дослідження, проведеного Національною академією наук, інженерії та медицини в 2017 році, підтверджує, що канабіс значно знижує біль у хронічних хворих, в тому числі зменшує м'язові спазми у дорослих з розсіяним склерозом (РС). Аналіз дослідження, проведеного ізраїльськими дослідниками в 2014 році, повідомляє, що коли люди з хворобою Крона почали приймати КБД, їх симптоми ослабли настільки, що вони змогли відмовитися від прийому ліків. Фактично, одне багатообіцяюче, але невелике дослідження показало, що 45 відсотків пацієнтів, які страждають на хворобу Крона, котрі приймали КБД, дійсно досягли повної ремісії в порівнянні з усього лише 10 відсотками тих, хто приймав плацебо (хоча в іншому дослідженні низькі дози канабідіола не дали ніякого ефекту).

Зменшення болю надає ефект доміно на якість життя - для людей, які живуть з хронічним болем, якщо ви можете зробити біль менш неприємним, ваш настрій покращиться, ви зможете краще спати, ви можете зменшити кількість інших ліків, - зазначає Сулак.

І це здається багатообіцяючою альтернативою опіоїдам, оскільки канабіс насправді впливає на ті ж рецептори в вашому мозку, що і наркотики, але приносить таке ж полегшення більш здоровим способом, додає Чин. Але це не гарантоване полегшення для всіх: нещодавнє дослідження в The Lancet повідомляє, що люди, які страждають на хронічний нераковий біль, які намагалися доповнити свої опіати канабісом, насправді відчували більше болю і менше контролювали його. Але в той же час інше нове дослідження, присвячене наркозалежності, серед штатів, де медичний канабіс став легальним, вживання опіоїдів зі Списку III (це викликаючі сильну залежність вікодин, демерол, оксикодон і фентаніл) знизилося на 30 відсотків серед населення за програмою страхування Medicare.

Обидва лікаря (і більшість дослідників) погоджуються, що канабіс, ймовірно, варто спробувати, якщо ви страждаєте від хронічного болю.

Те ж саме і з гострим запаленням, на зразок тих, які виникають після хорошого тренування. "Багато спортсменів зараз приймають КБД для відновлення замість Адвіла чи Ібупрофену, які можуть завдати шкоди вашій системі ШКТ", - додає Чин. Ви не будете приймати стільки, скільки хтось, скажімо, з ревматоїдним артритом, але якщо ви ходите на заняття SoulCycle і здригаєтеся кожного разу, коли встаєте зі стільця, втирання місцевого крему в підколінні сухожилля може допомогти вам рухатися з більшою легкістю, - говорить вона.


2. Канабіс від тривоги

Чин, Сулак і інші дослідники згодні з тим, що КБД дуже ефективний при лікуванні тривожності. "Люди часто говорять, що після прийому КБД вони відчувають себе спокійнішими та впевненішими", - говорить Чин. Огляд дослідження 2015 року, проведений в Neurotherapeutics, показав, що КБД корисний при всіх типах тривожності, включаючи генералізований тривожний розлад, панічний розлад, соціальний тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад і посттравматичний стресовий розлад.

Канабіс насправді діє багато в чому як фармацевтичні препарати: "КБД працює, зв'язуючись з природною хімічною речовиною мозку, ГАМК, яка є нейромедіатором, яка говорить вашому організму заспокоїтися, що йому нічого не загрожує і йому не потрібно турбуватися", - пояснює Чин. У той час як бензодіазепіни - поширений рецепт проти тривожності - зв'язуються з рецепторами ГАМК синтетично, КБД робить це природним чином.

Важливо відзначити, що перевага полягає в КБД, а не ТГК. Дослідники з Чикаго виявили, що хоча низький рівень ТГК (7,5 мг) дійсно знижує стрес перед публічним виступом, трохи більш високої дози (12,5 мг) було достатньо, щоб люди дійсно відчували себе більш тривожними. "Деякі люди, які приймають 10 мг, 20 мг, матимуть легкий анксіолітичний ефект, але просто знайте, що вам може знадобитися значно більше КБД, якщо у вас сильна тривога", - попереджає Сулак.

Проте, Чин говорить, що КБД досить ефективний, щоб допомогти знизити дозування або навіть замінити такі рецепти, як бензодіазепіни, клонопін, валіум або ксанакс. І на відміну від більшості ліків від тривожності, КБД заспокоює нервову систему, не викликаючи седативного ефекту, додає Сулак.


3. Канабіс при розладах настрою

Безпосередніх досліджень депресії у людей не проводилося, але є кілька багатообіцяючих відкриттів на мишах: Кілька досліджень підтвердили, що КБД взаємодіє з нейрорецептором серотоніну (5-HT1A) у тварин, відповідальним за регулювання рівня гормону щастя, який стримує депресію і тривогу. Дослідження, проведене в 2016 році в Neuropharmacology, показало, що КБД чинить антидепресантоподібну дію на мозок мишей, збільшуючи передачу сигналів в нейрорецептори серотоніну та глутамату, щоб регулювати як нейрохімічні речовини щастя, так і виробництво ГАМК, що потім допомагає активувати парасимпатичну нервову систему та зберігати спокій тіла. Більш того, дослідники додають, що КБД може підвищувати рівень серотоніну швидше, ніж SSRI (найбільш поширений антидепресант) у мишей.

Взаємозв'язок марихуани з настанням психічних захворювань дещо незрозумілий: є дані, що дозволяють припустити, що люди, які вживають канабіс, частіше хворіють на шизофренію, інші психози та соціальний тривожний розлад і менше страждають від депресії. Більш того, за даними дослідження-аналізу 2017 року, у тих, хто активно вживає наркотики, частіше виникають думки про самогубство, а у людей з біполярним розладом - більш серйозні симптоми.

Проте, Чин говорить, що разом зі своїми не схильними до суїциду пацієнтами, які вже страждають від депресії, вона виявила, що продукти канабісу часто допомагають з симптомами і побічними ефектами депресії, а також при лікуванні депресії. "Оскільки тривожність так тісно переплітається з депресією і біполярним розладом, часто придушення тривожності працює як частина головоломки, що допомагає полегшити розлад настрою," пояснює вона. "Якщо ви можете контролювати свою стурбованість з допомогою КБД, це допоможе вам приймати менше антидепресантів або нейролептиків."

Точнісінько так само з ліками від тривожності, антидепресантами і нейролептиками, чим більше ви приймаєте, тим більше виникає побічних ефектів - втоми, безсоння, мозкового туману, зміни настрою, низького лібідо, - які ще більше погіршують ваші симптоми. Але якщо ви можете приймати добавки з КБД і знизити дозування лікарських препаратів, це дійсно може допомогти зменшити депресію шляхом зменшення побічних ефектів, пояснює вона..


4. Канабіс при епілепсії

Навіть серед найбільш консервативних щодо канабісу держав, де медична марихуана оголошена поза законом, в більшості допускається одна формула для однієї конкретної мети: олія КБД, отримана з марихуани, для лікування епілепсії, а саме у дітей. Дослідження 2017 року в журналі "New England Journal of Medicine" виявило, коли діти з певним видом стійкої до ліків епілепсії, синдромом Драве, приймали КБД внутрішньо протягом 14 тижнів, у 43 відсотків частота нападів знизилася вдвічі, а у 5 відсотків напади припинилися. Недавній великий метааналіз, опублікований в журналі "Неврологія, нейрохірургія і психіатрія", показав, що у пацієнтів, які приймали канабіноїди для лікування резистентної до лікування епілепсії, покращилася якість життя, а більш ніж у 50 відсотків спостерігалося зниження або повне припинення нападів (хоча багато хто також відчув більше побічних ефектів, таких як діарея, блювота, втома, гіпертермія, сонливість і проблеми з печінкою, в порівнянні з плацебо). Насправді, дослідження в підтримку КБД при епілепсії настільки сильні, що FDA фактично схвалило у червні 2018 року пероральний розчин КБД для лікування припадків при двох типах епілепсії.


5. Канабіс від раку

Більшість з нас асоціює медичну марихуану з онкологічними хворими - але це дійсно для догляду та комфорту в кінці життя. У цьому контексті канабіс є потужними ліками, оскільки він здатний знищити чотири основних фармацевтичних препарати за один прийом, - говорить Чин. Канабіс може допомогти при нудоті та блюванні, викликаних хіміотерапією; хронічних болях - достатньо для того, щоб багато пацієнтів перестали приймати опіоїди чи приймали їх менше в міру того, як вони приймали канабіс, додає Чин; проблемах зі сном і безсонням; і, як побічний продукт, закреп, який часто виникає через ліки від нудоти та опіоїдів. Разом це зрештою може зробити життя набагато комфортнішим наприкінці.

Коли справа доходить до використання канабісу під час боротьби з раком, деякі попередні дослідження на клітинах і тваринних моделях дійсно припускають, що канабіноїди можуть володіти протипухлинними властивостями. Але у нас поки що немає підтвердження цього у людей, і насправді є побоювання з приводу їх імуносупресивної дії, потенційно сприяючої зростанню пухлини, як зазначено в аналізі дослідження, опублікованому в "Cancer Medicine" раніше в цьому році. Ми знаємо, що куріння марихуани не збільшує ризик раку легенів, голови та шиї, як тютюн.


6. Канабіс при ПТСР

"Одним з найнадійніших, позитивних результатів, яких я можу очікувати від своєї клініки, є те, що якщо хтось, хто страждає на нічні кошмари при ПТСР, почне приймати марихуану, він зможе спокійно спати всю ніч," - говорить Сулак. Одне тематичне дослідження, опубліковане в 2016 році в журналі "The Permanente" показало, що коли молода дівчина, яка страждає посттравматичним стресовим розладом в результаті сексуального насильства, почала приймати олію КБД, її неспокій значно зменшився, і вона змогла отримати більш тривалий і більш якісний сон.

"Канабіс, ймовірно, допомагає придушити спогади про сновидіння і зберегти розслабленість, що дозволяє людям з посттравматичним стресовим розладом спати," пояснює Сулак. Канабіс також допомагає зменшити те, що Сулак називає «повторним переживанням», яке включає в себе ретроспективні кадри, соціальне уникання і гіпер-пильність, або відчуття, що ви весь час боретеся або тікаєте.

Неофіційні дані про це настільки сильні, що в травні FDA схвалило перше в історії дослідження канабісу для ветеранів збройних сил, які страждають ПТСР. Сулак додає, що це важливо, тому що стандартні препарати першої лінії, а саме антидепресанти, не працюють для більшості хворих, а інші ліки від тривожності можуть бути небезпечними при тривалому застосуванні.

Ризики вживання канабісу

Обидва лікаря згодні з тим, що вживання канабісу не таке вже й небезпечне. Але вони обоє також підкреслюють, що не всі однаково реагують на КБД або ТГК. "Канабіс має безліч двозначних ефектів: прийміть правильну кількість КБД, і ви відчуєте менший неспокій, але при прийомі занадто великої кількості здається, що ви випили занадто багато кофеїну. Це може допомогти полегшити нудоту, блювоту, діарею, але якщо ви приймете занадто багато, особливо це стосується ТГК, це може викликати всі ці речі," говорить Сулак.

Чин повторює цю думку: "У мене є пацієнти, які взагалі не можуть його використовувати, у яких невелика кількість КБД викличе більше панічних атак або призведе до підвищення частоти серцевих скорочень і артеріального тиску". А оскільки ТГК може вплинути на ваше відчуття рівноваги, існує потенційний ризик падіння, якщо ви приймете занадто багато і будете не стійко стояти на ногах.

Але Чин додає, що більшість людей відразу розуміють, чи переносять вони канабіс, і можуть відразу виключити його як варіант (хоча вам доведеться посидіти з дискомфортом протягом декількох годин). І дійсно, це робить його таким же, як і будь-які інше ліки - кожен організм по-різному реагує як на фармацевтичні препарати, так і на ліки на рослинній основі.


Де придбання канабісу легальне

Закони про законність марихуани просто збивають з пантелику. Для початку важливо відзначити, що на федеральному рівні всі форми марихуани заборонені. "КБД і ТГК вважаються речовинами зі Списку 1 відповідно до Закону про контрольовані речовини, що означає, що вони заборонені на федеральному рівні всюди в США, за винятком продуктів, які виготовляються спеціально зі стебел і насіння імпортованих рослин коноплі. Навіть в штатах з законами, що дозволяють вживання дорослим, або лікарську марихуану, ці продукти як і раніше вважаються незаконними федеральним урядом" пояснює Морган Фокс, директор зі зв'язків із ЗМІ Національної асоціації індустрії канабісу (NCIA), галузевої організації, націленої на зростання відповідальної і законної індустрії канабісу.

Проте, в окремих штатах є свої власні закони про те, які види використання марихуани є законними, а які - ні, при цьому більше 60 відсотків штатів в тій чи іншій мірі дозволяють покупку канабісу. У найширшому сенсі будь-яка людина старше 21 років може купити марихуану для будь-якого використання, в лікувальних або розважальних цілях, в Алясці, Каліфорнії, Колорадо, Мені, Массачусетсі, Неваді, Орегоні, Вермонті (станом на січень 2018 г.), Вашингтоні та окрузі Колумбія.(для точності, в той час як марихуана дозволена для вживання дорослими в окрузі Колумбія, дивний поворот закону робить так, що хтось старше 21 років може мати канабіс або дарувати його, але насправді не може купити його за гроші.) Марихуана для дорослих, як правило, підпорядковується тим же законам, що й алкоголь: вам має бути 21 рік, і ви не можете вживати її в громадських місцях або водити машину під її впливом.

Якщо у вас є медична карта від лікаря в штаті, ви можете на законних підставах купувати певні продукти з канабісу в Арізоні, Арканзасі, Коннектикуті, Делавері, Флориді, Гаваях, Іллінойсі, Луїзіані (лікарське використання схвалено в вересні 2018 г.),

Меріленді, Мічигані, Міннесоті, Монтані, Нью-Гемпширі, Нью-Джерсі, Нью-Мексико, Нью-Йорку, Північній Дакоті, Огайо, Оклахомі (закон підписано в липні 2018 р), Пенсільванії, Род-Айленді або в Західній Вірджинії.

Потім, в ще більш вузькій категорії, є законне медичне використання КБД, отриманого з марихуани, яке зазвичай дозволено лише при певних станах, таких як епілепсія, і при певних низьких рівнях ТГК. КБД, отриманий з марихуани, в деякій мірі легальний у всіх вищезазначених штатах, а також в Алабамі, Джорджії, Індіані, Айові, Кентуккі, Міссісіпі, Міссурі, Північній Кароліні, Південній Кароліні, Південній Дакоті, Теннессі, Техасі, Юті, Вірджинії, Вісконсині та Вайомінгу.

Якщо ви живете за межами 31 штату та округу Колумбія, ви не можете законно купувати марихуану навіть на рівні штату. Однак є вихід: не психоактивний КБД, отриманий з канабісу, який є законним у всіх 50 штатах. Існує багато технічних деталей, але коротше кажучи, Закон про контрольовані речовини забороняє тільки збір квітучих верхівок, смоли та листя рослин марихуани/коноплі (де знаходяться основні психоактивні сполуки, такі як ТГК), але залишає насіння і стебла - доброякісну коноплю - як дозволену для збору врожаю. Конопля класифікується як канабіс, який не містить ТГК (що технічно означає менше 0,3 відсотка ТГК), хоча обмежень на кількість КБД немає. У той час як законність КБД, отриманого з марихуани, варіюється від штату до штату, як і законність ТГК (описана вище), КБД, отриманий з конопель, є законним на федеральному рівні та рівні штату по всій країні. Коли ваш товариш, який живе в штаті, де марихуану не схвалено для медичного чи рекреаційного використання, говорить про покупку та використання олії КБД, він говорить про КБД, який отриманий з коноплі, з вмістом ТГК менш 0,3% (ми будемо називати його "Законний КБД, отриманий з коноплі"), - підтверджує Фокс.


Поговоріть про це зі своїм лікарем

Сулак говорить, що для населення, яке використовує рослину при гострих проблемах, таких як м'язова болючість, легкий неспокій або розлади настрою, додавання канабісу не представляє великого ризику. "В цілому, канабіс надзвичайно добре переноситься навіть у високих дозах", - говорить він.

Якщо у вас серйозне захворювання, таке як високий кров'яний тиск, діабет, ревматоїдний артрит або що-небудь інше, небезпечне для життя, вам слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж звертатися до канабісу (в рекреаційних або лікувальних цілях). Якщо ваш лікар не розкриває цю тему, знайдіть того, хто відкритий.

"Більшість лікарів не знають, як рекомендувати канабіс," - говорить Сулак, додаючи, що навіть ті, хто затверджує медичні карти, часто просто підписують довідку та відправляють пацієнтів в диспансер по конкретних питаннях. Вам потрібен ліцензований лікар, який спеціалізується на канабісі, спеціальний сертифікат, що видається державою для затвердження когось, хто може бути між вами та вашим терапевтом або психіатром, - говорить Чин.

Якщо ви вирушите прямо в диспансер з приводу цих гострих проблем, консультант (тобто людина за прилавком) може вам підказати, які бренди та дозування подобаються іншим людям від тривоги або для сну. Але стандартного навчання, яке проходять всі, хто працює в диспансері, немає. "Це може бути те ж саме, що піти до магазину з продажу дієтичних продуктів і запитати у касира, що вам слід приймати для вимірювання артеріального тиску", - додає Сулак.

Навчайте себе за допомогою таких сайтів, як Healer і Medical Cannabis Mentor, які висвітлюють новітні дослідження і дослідження різних штамів і співвідношень канабіноїдів для різних захворювань (в основному, все, що ви очікуєте від свого лікаря).

Якщо ви живете в штаті, де марихуана не дозволена законом, ви можете знайти сертифікованого лікаря в іншому штаті, який буде консультувати по телефону. Але оскільки у вас непростий доступ до марихуани, краще спробувати легальний КБД з коноплі.


Як придбати якісні продукти

Марихуана

Пам'ятайте, що, незважаючи на закони окремих штатів, всі форми канабісу незаконні на федеральному рівні. Через це FDA не регулює продукти канабісу, як інші ліки чи їстівні продукти. Відсутність сторожового пса призвело до створення ринку, на якому якість і безпечність будь-якого продукту в деякій мірі засновані виключно на сліпій довірі.

Щоб було зрозуміло, немає ніяких доказів того, що заражена марихуана пов'язана з хворобами чи проблемами зі здоров'ям. Головне питання: чи забруднений цей продукт цвіллю, бактеріями, розчинниками, важкими металами та пестицидами?

Практично в кожному штаті є сторонні лабораторії, які підтверджують, що формула, заявлена на етикетці - X мг ТГК і Y мг КБД, - це те, що містить продукт, і не містить вищезазначених порушень. Але не тільки ці тести дорогі в обробці, але і те, чи потрібно взагалі тестувати продукти канабісу, що продаються в диспансерах (і якою мірою), повністю залежить від вашого штату.

Каліфорнія, наприклад, тільки що змінила свої закони, вимагаючи, щоб усі продукти перевірялися на 66 пестицидів, шкідливих хімікатів і небезпечних бактерій. Орегон, тим часом, послабив свої суворі вимоги, коли закони створювали в лабораторіях відставання, що призводило до нестачі доступних продуктів. Більш того, немає ніяких правил перевірки екстрактів. Наприклад, дві приватні випробувальні лабораторії на Алясці регулярно повідомляють про дуже різний зміст ТГК при тестуванні одних і тих же продуктів.

І хоча стороннє тестування є відмінним початком контролю якості, за словами Чин, «це все одно що піти в супермаркет і сказати: так, ця банка кукурудзи дійсно містить кукурудзу. Приємно знати, але це не обов'язково відображає якість видобутку". Все, що нам дійсно потрібно для забезпечення якості продукції, - це репутація бренду, - додає вона.

Легальний конопляний КБД

Коли справа доходить до легального КБД на основі коноплі, вода навколо якості та ефективності ще більш каламутна. Сенсаційне дослідження 2017 року, опубліковане в JAMA, показало, що майже 70 відсотків екстрактів КБД, що продаються в Інтернеті, були неправильно марковані, причому 42 відсотки містили більш високі концентрації КБД, ніж вказано, а ще 26 відсотків містили більш низьку концентрацію. Незважаючи на деякий конфлікт інтересів з фінансуванням дослідження, Сулак говорить, що можна з упевненістю припустити, що приблизно половина продуктів, які ви купуєте поза амбулаторії, не містять заявлених доз.

Чин додає, що велика частина нашої коноплі КБД імпортується через Європу, Китай і Канаду, а потім "маркується білою етикеткою" американською компанією, тому у нас немає підтвердження або контролю над тим, яку строгість тестування пройшов цей продукт.

Однак це не означає, що вам слід уникати всього цього. "Тішить те, що неправильно маркована продукція не буде смертельною, але вона може бути менш ефективною або викликати більше побічних ефектів", - додає Сулак. Наприклад, нерозкритий додатковий ТГК може викликати занепокоєння. "Кожне медичне рішення вимагає зважування ризиків і переваг".

Ще одна примітка щодо легального КБД з коноплі: канабіс - це складний препарат, який включає сотні рослинних сполук, щоб взаємодіяти між собою, щоб бути максимально ефективними, говорить Сулак. "КБД як молекула - хороші ліки. Він абсолютно безпечний і ефективний. Але він може не працювати так само добре, як інший продукт, виготовлений з цілої рослини з великою кількістю КБД та разом з десятками інших сполук", - пояснює Сулак.

Оскільки КБД на основі коноплі регулюється навіть менше, ніж медична чи доросла конопля, якість продукції є скрізь. Деякі продукти працюють краще, ніж інші - частково завдяки кращій екстракції, але частково тому, що багато з них представляють собою "гарячий КБД" або продукти, які містять більше ніж 0,3% дозволеного ТГК, що робить їх більш ефективними, говорить Сулак.

Якщо ви вирішили спробувати продукт КБД на основі коноплі, але відчуваєте, що він взагалі не дає ефекту, спробуйте збільшити дозу, перш ніж переходити на інший продукт, радить Сулак. Ризик передозування невеликий, і деяким людям може знадобитися 50 мг замість часто рекомендованого "розміру порції" 5 або 10 мг.

Гарні новини: галузь розвивається швидко, і майже всі, хто зацікавлений, зосереджені на встановленні контролю якості та безпеки як можна швидше. А поки що скористайтеся цими порадами, щоб переконатися, що ви купуєте якісні продукти.

  • З кожною покупкою дізнайтеся, як максимізувати свої переваги та мінімізувати побічні ефекти на таких сайтах, як Healer і Medical Cannabis Mentor.

У медичних або дорослих станах:

  • Завжди робіть покупки в офіційній аптеці, де продукт, швидше за все, буде якісним і безпечним, говорить Фокс.
  • Вивчіть, які диспансери поруч з вами відомі своїм знаючим персоналом, який може допомогти вам зрозуміти штами та дозування, а також направити вас до надійних брендів. Leafly пропонує кілька відгуків, створених користувачами, але відгуки Google також тут напрочуд корисні.
  • Вивчіть репутацію бренду, перевіривши список "найкращих продуктів" на надійних сайтах, таких як Leafly і High Times, і запитайте продавця, які продукти найкраще підходять для вашої недуги.
  • Попросіть продавця показати сертифікат аналізу продукту, який підтверджує, що продукт був протестований державною ліцензованою лабораторією і що формула точна, говорить Чин.

Купуючи КБД на основі коноплі особисто або через Інтернет:

  • Вивчіть відгуки на надійних сайтах, таких як Leafly і High Times, щоб переконатися, що ви купуєте у надійної компанії.
  • Вибирайте настоянку чи пастилку, а не їду, напої або їстівні продукти - КБД краще всмоктується через кровоносну судину в роті, ніж через кишечник, тому ви отримаєте більше віддачі від методу пероральної доставки, - говорить Сулак.
  • Незважаючи на те, що сертифікат аналізів менш надійний для інтернет-магазинів (підробка занадто проста), все ж варто звернутися до бренду чи магазину для перевірки, щоб переконатися, що дата недавня і що номер партії в результатах збігається з номером партії, яку ви купуєте, - говорить Сулак.
Чи варто спробувати детокс Панчакарма?
5 "помилок" під час медитації, які посилюють наші ...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts