fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чи є правда в міфах про лазерну епіляцію

Чи є правда в міфах про лазерну епіляцію Чи є правда в міфах про лазерну епіляцію

Розбираємося разом з експертом.

Наїда Алієва

лікар вищої категорії, керівник клініки VerNa 3, творець космецевтичної лінійки ДНК 6

Міф 1: Лазер небезпечний для здоров'я і може спровокувати рак

Правда: Почнемо з того, що лазерний промінь - це добре контрольована енергія. Вона має вибірковий характер, тобто у кожного типу лазеру є своя мета: волосяний фолікул (як у випадку з олександритовим і діодним лазером) або капіляри росткової зони (якщо мова йде про неодимовий).

Довжина хвилі теж завжди суворо визначена: у олександриту - 755 нм, у діодніка - 800-940 нм, у неодиму - 1064 нм (нанометр - одна мільярдна частина метру).

Глибше промінь не проникає, так що він просто не в змозі дістати до м'язів, кісток і лімфовузлів і якось вплинути на їх роботу та здоров'я.

Окрім того, перед виходом на ринок кожен апарат проходить серйозні випробування: і з боку виробників, і з боку державних органів, таких як FDA (Американське управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів) або Росздоровнагляд. Якщо апарат офіційно сертифікований одним із відомств, значить, технологія глибоко вивчена на безпечність.

Більш того, згідно з даними американського Фонду по боротьбі з раком шкіри, схвалені FDA лазерні апарати не тільки не викликають рак шкіри, але і нормалізують вироблення меланіну, посилюючи захисну реакцію шкіри.

Найстрашніше, що можна отримати, - це пігментація й опік. Якщо ви, наприклад, прийдете на процедуру прямо з пляжу або довіритеся лікареві без належної освіти, який виставить неправильні параметри.

Для всіх, кого лякає відкладений ефект, теж є аргумент: історія лазерної косметології та епіляції вже налічує більше сорока років.

Міф 2: Лазерна епіляція - це боляче

Правда: Зовсім не відчутною процедура бути не може - все-таки мова йде про руйнування волосяного фолікула, який знаходиться під шкірою. Але всі сучасні апарати для лазерної епіляції мають передові системи знеболювання: фреон (зріджений газ), вакуумне підсилення, система Зіммер (обдування повітрям на мінусових температурах), сапфіровий накінечник. Так що часто пацієнт відчуває лише легкі поколювання.

Велике значення має область застосування: епіляція в зоні глибокого бікіні, пахв і обличчя (особливо чола, де немає підшкірно-жирової клітковини) зазвичай проходить більш болісно, ніж на руках і ногах, тому що чутливість в цих місцях вища. Може позначитися і день циклу: лікарі не радять приходити на процедуру безпосередньо перед менструацією і в перші три дні після її початку.

Ще два важливі фактори: швидкість роботи апарату (в залежності від розміру плями або аплікатора, швидкості подачі імпульсу змінюються і суб'єктивні відчуття дискомфорту) та індивідуальні настройки лазеру. Наприклад, при роботі з пушком на обличчі і з тонким слабким волоссям, в кінці курсу потрібна особлива система управління апаратом, яка дозволяє налаштувати потужний та ультракороткий спалах. Вона необхідна, щоб працювати з таким волоссям без ризику опіку та втрати ефективності.

Міф 3: Лазерна епіляція - це дорого

Правда: Лазерна епіляція на сучасному та безпечному обладнанні не може бути дешевою хоча б тому, що вартість самого апарату можна порівняти з ціною квартири в хорошому районі Москви. Проте в перерахунку на ціле життя лазер виходить дешевше, ніж щомісячні походи на віск і шугарінг в хорошому салоні.

Для видалення волосся потрібно пройти кілька процедур. Не менше 5-8 за умови чіткого дотримання протоколу епіляції рук, ніг, білої лінії живота та поясниці. Та не менше 7-12 процедур в гормонозалежних зонах: бікіні, пахви, обличчя (верхня губа, підборіддя, скроні), груди (соски), де волосся росте швидше.

Плюс навіть після закінчення курсу може виникнути необхідність один раз на півроку проводити підтримуючі процедури: близько 5-20% волосся, нехай навіть дуже тонкого та слабкого, може ще довго залишатися на тілі.

Тим часом у лазерної епіляції є приємні побічні ефекти, яких немає в інших методів позбавлення від небажаної рослинності.

По-перше, вже після першої процедури зникає вросле волосся. По-друге, для лазерної епіляції не потрібно відрощувати волосся (як для віску): його можна повністю збривати між процедурами.Але, на відміну від гоління самого по собі, жорсткість й інтенсивність волосся ніколи не повернуться. І по-третє, лазер покращує якість шкіри: вирівнюється її тон (зникає посттравматична пігментація від врослого волосся) і поліпшується її мікрорельєф (відходять дірочки, з яких ріс стрижень волосся). Тобто шкіра дійсно стає шовковистою - в даному випадку це не епітет, а факт.

Побачили з інстаграму пост, де обіцяють лазерну епіляцію всього тіла ледве не за 10 тисяч гривень? Швидше за все, по цьому оголошенню ви потрапите в сумнівний салон в підсобці, де стоять апарати китайського походження. І цілком ймовірно, ці машини не пройшли сертифікацію FDA, EC, а часто і Росздоровнагляду, а значить, потенційно небезпечні.

Міф 4: Лазерна епіляція підходить лише білошкірим з чорним волоссям, блондинки, руді та засмаглі - в прольоті

Правда: Темне волосся на світлій шкірі - ідеал для фотоепіляції. Але і засмаглі блондинки можуть спокійно записуватися на процедуру - ефект буде.Однак власниці рудого і сивого волосся краще вибрати інший метод епіляції. Пояснюємо чому.

Спочатку розберемося з засмагою. Дійсно, лазери попереднього покоління насилу відрізняли пігмент шкіри від пігменту волосся. Але сучасні машини (як ми вже розібралися в пункті 1) вміють направляти промінь прицільно в фолікул або капіляри біля нього, минаючи епідерміс.

Тепер перейдемо до кольору волосся. На перший погляд незрозуміло, чому блондинкам лазери підходять, а рудим - ні (останні часто темніші). Але весь секрет у меланіні, який відповідає за колір локонів.

Поглинати світло може тільки еумеланін: його багато в темному волоссі. У світлих його істотно менше, але він теж присутній. А ось за забарвлення рудих (від мідних до жовто-помаранчевих) відповідає феомеланін. Лазерний промінь його просто не бачить.

Простіше кажучи, ефективність процедури залежить від кількості темного пігменту в стрижні волосся: у когось його більше, у когось менше (можливо, трохи є і у ваших яскраво-рудих, так що спробувати лазер все одно варто). А ось в сивому волоссі еумеланіну немає взагалі: це і робить лазерну епіляцію малоефективною.

А як же неодимовий лазер, який впливає на мікросудини? Найчастіше його використовують тільки як додатковий інструмент для посилення ефекту іншими типами лазерів: олександриту та діодніку (на ринку багато мультиплатформових апаратів). Він дозволяє впливати на потенційну репродукцію волосся: допомагає продовжити ефект курсу та може зробити волосся більш тонким, слабким, пушковим. Але завдання - повністю видалити фолікул волосся, і з ним він не впорається.

Міф 5: Лазерну епіляцію не можна робити влітку

Правда: Можна, якщо дотримуватися всіх правил.

Сонячна активність і лазерна епіляція давно знайшли компроміс. Всі апарати, які зараз представлені на косметологічному ринку, розробляються транснаціональними корпораціями та застосовуються у всьому світі. Словом, лазерну епіляцію роблять навіть в Африці (не кажучи вже про південні міста Європи, Азії та Америки). Інша справа, що необхідно особливим чином захищати шкіру: наносити SPF не нижче 35, не засмагати за два тижні до і два тижні після процедури. Вирушати на епіляцію прямо перед відпусткою не варто з двох причин: лазер зробить шкіру більш чутливою до світла та й випадати волосся буде прямо на пляжі (щоб ноги стали гладкими, потрібно якраз близько двох тижнів). А після відпустки шкірі потрібен час, щоб відновитися. Засмага - це завжди пошкодження, і тепловий вплив лазеру може спровокувати опік і гіпер- або гіпопігментацію. Якщо ви попередите лікаря, що тільки повернулися з моря, хороший фахівець стане знижувати параметри - це безпечніше, але зменшується і ефективність. Так що краще просто почекати кілька тижнів.

Молочниця: чому виникає і як її позбутися
Як зменшити целюліт: масаж сухою щіткою
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Анастасія Кузьменко в Середа, 26 травня 2021, 14:49

Дуже корисна інформація, раніше боялась робити лазерку, але зараз думаю інакше 🧐

1
Дуже корисна інформація, раніше боялась робити лазерку, але зараз думаю інакше 🧐
Валя Кошик в Четвер, 17 червня 2021, 16:30

З власного досвіду кажу: не варто робити лазер влітку

0
З власного досвіду кажу: не варто робити лазер влітку

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts