fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чому ви скрегочете зубами уві сні: 3 факти про бруксизм

Чому ви скрегочете зубами уві сні: 3 факти про бруксизм Чому ви скрегочете зубами уві сні: 3 факти про бруксизм

Ви коли-небудь прокидалися з відчуттям важкості або навіть болем в області щелепи, обличчя, а може, і всієї голови разом з шиєю і плечима (але так, щоб без бійки напередодні)? Можливо, у вас бруксизм.

Зубна емаль майже на 97% складається з неорганічних речовин - завдяки цьому вона така непробивна. Білків, ліпідів, вуглеводів в ній мінімум

1. Про що мова

Бруксизм - стан, при якому людина мимоволі скрегоче зубами уві сні. Хвороба ця не дуже відома, хоча, за різними оцінками експертів, зубами скрегочуть від 8 до 31% людей по всьому світу. Правда, багато хто просто не помічає нічого подібного, адже скрегіт відбувається виключно під час сну і самостійно діагностувати його можна лише за непрямими ознаками:

  • ви не висипаєтеся
  • у вас вранці болить голова
  • у вас біль або шум у вухах
  • щелепи та скронево-нижньощелепні суглоби болять
  • болять м'язи обличчя
  • часто запаморочення в голові
  • біль у придаточних пазухах носу
  • біль у шиї, плечах, верхній частині спини
  • підвищена чутливість до світла

Помічали у себе три-чотири симптоми в сукупності? Запитайте у того, з ким спите - чи не скрегочите ви уві сні зубами.

2. Чим це загрожує

Зубна емаль - найтвердіша тканина організму, проте вона розрахована на зіткнення з відносно м'якою їжею, а ось сама себе жувати не повинна - від цього вона руйнується. До того ж зуби - тільки частина проблеми. Під ударом опиняється щелепа в цілому, а також суглоби і м'язи, що приводять її в дію. Справа в тому, що скреготіння зубами - навантаження, не властиве вашому жувальному апарату, яке призводить до запальних процесів і дегенеративних змін.

3. Що робити

Специфічного лікування бруксизму не існує. Щоб захистити щелепу, потрібно усунути його причини - а ось з цим можуть бути проблеми. Як це часто буває з подібними недугами, причин у бруксизму безліч: від неправильного прикусу до епілепсії. Відсутність одного або декількох зубів, неправильний прикус, погані коронки або пломби, іншого роду помилки попередніх стоматологів - ось головні «зубні» причини бруксизму.

Але навіть якщо до кореня хвороби з ходу докопатися не вдалося, не махайте на неї рукою - замовляйте спеціальну капу, яку необхідно одягати перед сном і яка оберігає зуби один від одного. Та й навантаження на м'язи і суглоби щелепи стане щадним. А між тим вирушайте до психотерапевта: будь-які ваші переживання - від буденного стресу на роботі до суворого невдоволення життям - можуть змусити вас мимоволі скреготати зубами всю ніч.

Чай названий причиною раку простати
5 ознак поганого фітнес-тренера: як зрозуміти, що ...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts