fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чому не можна будити лунатиків та чи це так?

Чому не можна будити лунатиків та чи це так? Чому не можна будити лунатиків та чи це так?

Сомнамбулізм є наслідком порушення фаз сну. Поки мозок глибоко спить, сновида встає і виконує різні дії, про які після пробудження не пам'ятає. Ходіння уві сні може бути небезпечним: людина здатна несвідомо собі нашкодити.

Але кажуть, що виривати його з цього стану не менш небезпечно. Чому не можна будити лунатиків та чи це так?

Можна, але не потрібно…

Багато людей переконані, що будити того, хто ходить по ночах, може бути дуже небезпечно. Чому не можна будити сновид уві сні з точки зору обивателів?

Кажуть, що якщо це зробити, то насильницьке пробудження може закінчитися шоком для сплячого, його заціпенінням і більше того — розвитком психічного захворювання і навіть повного божевілля. Однак це міф, і він не отримує підтвердження в наукових даних. Будити лунатика цілком допустимо, і цей крок буде спрямований на захист від потенційної небезпеки. Інша справа, чи дійсно потрібно завжди вдаватися саме до таких заходів та як це правильно робити.

Ось що говорить на тему, чому не можна будити сновид, відомий фахівець зі сну доктор Марк Р. Прессман, психолог, працює в клініці Ланкенау (Винневуд, США). Він підкреслює, що розбудити лунатика для нього не небезпечно, ми не завдамо йому цим ніякої шкоди. Однак необхідно знати наступне. У жертви сомнабулизма під час прогулянки відкриті очі, але не включається найважливіша частина головного мозку, що відповідає за соціальні відносини. Перебування лунатика в проміжному стані робить досить важким його повернення в реальний світ. З ним важко вступити в контакт, тому що він не буде реагувати на словесні заклики типу «Гей, Маша, прокинься». 

Що ж робити? Зазвичай саме в пробудженні немає гострої необхідності – потрібно постаратися просто делікатно відвести «дитя місяця» до ліжка, не намагаючись вивести із специфічного стану. Є велика ймовірність, що людина ляже в неї і засне «традиційним» способом. Розмовляти з ним в процесі (хоча це і безглуздо, адже людина спить) потрібно спокійно, рівно, без підвищення тону.

Не варто смикати, трясти страждає сомнабулизмом людини: сильні поштовхи і насильницькі спроби пробудження можуть зробити так, що включаться первинні захисні механізми. І, хоча сновиди це нічим не загрожує, таке різке виривання з сну може бути корисним для здоров'я нервової системи, так і просто дуже некомфортним.

Але навіть у цьому випадку пробудження «силоміць» не викличе у людини будь-яких стійких змін в головному мозку і не призведе до божевілля, чим лякають нас міфи.

Ще одна сторона питання, чому не можна будити сновид, пов'язана з ризиком для людини, яка намагається це зробити. Страждають сомнамбулизмом не стають агресивнішими. Але виривання з сутінкової зони здатне спровокувати їх неусвідомлену непередбачувану реакцію, і вона може виявитися небезпечною, якщо мова йде про дорослому сильній людині.

Чому стають сомнамбулами і чи можна з цим боротися?

Давайте придивимося ближче до цього таємничого явища — лунатизму.

У чому полягає сомнамбулізм і хвороба це?

Сновиди кажуть, встають, ходять, одягаються, розмовляють і навіть справляють фізіологічні потреби — і все це під час сну.

Провокують їх неповне пробудження зовнішні подразники, наприклад, світло або шум. Очі при цьому дуже часто відкриті, але це зовсім не означає, що люди щось бачать під час нічних прогулянок. Як правило, вони не усвідомлюють, що страждають від розладу сну.

Найчастіше проблема стосується дітей, що пов'язано, можливо, з незрілістю нервової системи. Як правило, в період статевого дозрівання «нічні променади» припиняються. У дорослих регулярне ходіння уві сні розглядається як симптом хвороби, що потребує втручання.

Причини

Наукою встановлено, що з впливом Місяця нічні прогулянки ніяк не пов'язані. А ось що стосується справжніх причин, то вони, так само як і механізми цього явища, на сьогоднішній день точно не визначені. На думку дослідників, схильність до лунатизму може бути обумовлена генетично. Буває, що він є результатом:

  • тривалої перевтоми, стресу, депресії;
  • слабкості нервової системи, великих на неї навантажень;
  • епілепсії, нейроинфекций;
  • серцевих порушень, розлади дихання (наприклад, апное), деяких хронічних хвороб та вроджених патологій;
  • вживання алкоголю або психоактивних речовин.

Що робити з «блукаючим в ночі» дитиною?

Лунатизм у дітей, хоча і має свої причини, зазвичай не небезпечний, специфічного лікування не вимагає і з часом проходить сам. Так вважає, зокрема, відомий доктор Комаровський та інші фахівці. Але все ж батьки не повинні пускати ситуацію на повний самоплив.

Перш за все, потрібно показати дитину невропатолога, щоб він виключив епілепсію та інших небезпечних «провокаторів» сомнамбулізму. Можливо, лікар випише препарати, що сприяють балансуванню процесів збудження і гальмування нервової системи.

Завдання батьків — забезпечити безпеку гуляє ночами чада, а також подбати про його нервової системи. Тут всі засоби хороші – від створення в родині теплої, комфортної психологічної обстановки до заспокійливих рослинних чаїв (м'ятної, мелиссового, ромашкового) і використання ефірних олій у вигляді ароматичного мішечка біля ліжка.

Перед сном корисно читати дитині спокійні, добрі історії, робити масаж, дати йому можливість виговоритися. Ці заходи допоможуть скинути напругу з нервової системи і спокійно заснути.

Лунатизм оточене безліччю міфів, один з яких – заборона на насильницьке пробудження людей під час їх несвідомих нічних прогулянок. Незважаючи на те, що наука його не підтверджує, в ньому все-таки щось є. Адже людина, яка перебуває в такому особливому стані, дуже вразливий, і різке пробудження йому зовсім ні до чого, навіть якщо не завдасть серйозної шкоди. Так що краще спробувати повернути його в ліжко, не розбудивши. А якщо все-таки виникне необхідність в його поверненні до дійсності, робити це потрібно максимально делікатно.

Джерело: http://vona.pp.ua

10 правил для здорового способу життя
Лікування геморою: все, що потрібно про нього знат...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts