fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чому ми хворіємо в міжсезоння

Чому ми хворіємо в міжсезоння Чому ми хворіємо в міжсезоння

Змінюється погода, і все йде своїм чередом: ми дістаємо теплі речі, вмикаємо опалення, п'ємо модний сезонний напій в улюбленому кафе ... і раптово хворіємо. Чому новий сезон приносить з собою нежить і кашель? Все просто: віруси люблять прохолоду.

Всьому свій сезон

Здається, що зі зміною погоди ми стаємо жертвами однієї й тієї ж недуги, але причина нашого кашлю щоразу змінюється. Коли зиму змінює весна, а літо переходить в осінь, настає час вірусів застуди. Двома основними з них є риновірус і коронавірус, і вони чудово себе почувають в прохолодну погоду, яка спостерігається в цих проміжках міжсезоння.

Взимку ж легше підхопити грип. Вірус грипу влаштований таким чином, що розмножується і переноситься він найпростіше в прохолодному сухому повітрі. Дослідження 2008 року показало, що коли температура повітря трохи перевищує точку замерзання, вірус зберігає свою гелеподібну оболонку і передається від людини до людини. Ця оболонка починає танути при 22С (72F). І це виправдано, адже мета вірусу - "скинути" оболонку, вже проникнувши в організм людини. У той же час, чим вище температура повітря, тим менше шанс вірусу зберегти оболонку в "вільному польоті".

Як у випадку грипу, так і в разі застуди, перехворівши, ви отримуєте імунітет проти цього конкретного штаму на поточний сезон. Головне, щоб в сезоні не вирувало занадто багато штамів!

А як щодо переходу весни в літо? Зовсім інша картина. Нові типи пилку й інших алергенів наповнюють повітря з наближенням літа, і ви стикаєтесь з закладеністю носа та іншими респіраторними проблемами. Це само по собі може призвести до інфекції, оскільки подразнені легені і носові пазухи стають особливо вразливими до вірусів.

Іди, застуда, йди

Застудитися від холоду? Це міф! Проблема не в самому холоді, а в пов'язаних з ним обставинах: сухе повітря подразнює слизові залози, а час, проведений під дахом, "зближує" з людьми, які вже можуть бути заражені - гармонійні умови для застуди та грипу!

Щоб уникнути сезонних захворювань, частіше мийте руки, добре висипайтеся і частіше займайтеся фітнесом. І не забувайте про щеплення від грипу!

5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...
6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts