fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чому корисно їсти абрикосові кісточки

Чому корисно їсти абрикосові кісточки Чому корисно їсти абрикосові кісточки

А чи знаєте Ви, що КІСТОЧКИ АБРИКОСІВ корисні? Ні? Тоді поговоримо про те, що станеться з Вашим організмом, якщо часто вживати абрикосові кісточки. Розглянемо склад, користь і шкоду цього продукту.

Хто з нас в дитинстві не любив поласувати абрикосовими кісточками, незважаючи на те, що батьки торочили нам, що цими самими кісточками можна отруїтися. В особливій прихильності були ядра великих абрикосів з приємним солодкуватим смаком на відміну від гірких і терпких кісточок дрібних плодів.

Склад, користь і шкода абрикосових кісточок
 • Склад абрикосових кісточок
 • Скільки можна з'їдати абрикосових кісточок на день?
 • Користь абрикосових кісточок

Склад абрикосових кісточок


І почати хотілося б з одного з найбільш суперечливих компонентів абрикосових кісточок - глікозиду під назвою «амігдалін», який також міститься у гіркому мускатному горіхові, кісточках слив, персиків, яблук та груш. Чому суперечливого? З одного боку, існує думка, що ця сполука бореться з раковими клітинами (про це ми поговоримо пізніше). З іншого боку, вона може завдати шкоди організму.

Але про все по порядку.

Гіркий присмак кісточкам абрикосів надає синильна кислота, яка є результатом гідролізу амігдаліну - "родича" ціаніду калію.

Саме надлишок синильної кислоти в організмі може призвести до отруєння, що супроводжується наступними симптомами:

 • головним болем;
 • порушенням дихання;
 • слабкістю і млявістю;
 • болем і спазмами в шлунку;
 • нудотою;
 • блювотою.


При гострому отруєнні можуть спостерігатися судоми, втрата свідомості, перепади тиску і раптова зупинка дихання.

Всі ці стани потребують негайної медичної допомоги.

У контексті сказаного виникає цілком розумне питання.

Скільки можна з'їдати абрикосових кісточок на день?


Медики говорять про те, що добова норма вживання сирих абрикосових кісточок для дорослих становить не більше 40 г, що відповідає 20 кісточкам невеликих плодів або 10 великим ядрам.

Дітям не рекомендується вживати більше 2 - 3 кісточок в день.

У той же час можна привести контраргумент: в дитинстві (та й у дорослому житті) ми з'їдали набагато більше кісточок абрикосів без будь-яких наслідків для організму. І це факт.

Але! У великій кількості ми їли солодкі кісточки абрикосів, в яких вміст синильної кислоти мінімальний. Шкоди організму при надмірному вживанні наносять саме гіркі на смак ядра, які тривалий час і неправильно зберігалися й оброблялися:

Чим довше Ви зберігаєте абрикосові кісточки, тим вищий в них вміст амігдаліну, який концентрується переважно в загостреній основі ядра. Рекомендований термін зберігання - 1 рік.

З метою тривалого зберігання абрикосові кісточки обов'язково просушують і пересипають в герметичну ємність, яку зберігають у темному сухому місці.

Під впливом високої температури амігдалін руйнується, отже, синильна кислота не утворюється. Тому вважається, що саме сирі гіркі абрикосові кісточки небезпечні для здоров'я.

Порада: перед вживанням просушіть абрикосові ядра під прямими сонячними променями, прожарте на сковорідці чи в духовці.

Однак не все так сумно. Присутні в в складі абрикосових кісточок і корисні речовини: вітаміни РР, А, В, С, Е, F, макроелементи магній, калій, фосфор, кальцій.

Вживаючи близько 40 г кісточок в день, Ви заповните добову норму магнію приблизно на 25%, калію - на 18%, фосфору - на 33%.

Кісточки абрикосів багаті токоферолом і жирними кислотами, які допомагають зберегти шкіру молодою і красивою, а волосся - здоровим і шовковистим.

Користь абрикосових кісточок Для збільшення ваги


Хтось готовий щодня пітніти в прямому і переносному сенсах в спортзалі, щоб позбутися від зайвих кілограмів, а для когось більш актуальним є питання збільшення ваги.

Кісточки абрикосів - дуже калорійний продукт, в 100 г якого міститься близько 520 ккал, 45 г жирів і 25 г білків. Тому щоденне вживання ядер абрикосів допоможе не тільки набрати вагу, але і наростити м'язову масу.

Для нормалізації роботи серця Жирні кислоти, що містяться в ядрах абрикосів, сприятливо впливають на стінки судин і серцевий м'яз.


Разом з тим, подібними властивостями володіють лише сирі абрикосові кісточки.

Часте вживання не тільки абрикосових кісточок, а й м'якоті плодів сприяє:

 • Зниженню вмісту в крові "шкідливого" холестерину, який винен в закупорюванні судин і утворенні тромбів.
 • Зменшенню ризику розвитку серцево-судинних захворювань.
 • Виведенню зайвої рідини з організму, що зменшує набряки і попереджає їх появу (солі калію, присутні в кісточках, мають сечогінну та протинабрякову властивості).
 • Підвищенню рівня гемоглобіну, оскільки кісточки містять залізо і елементи, що підвищують його біодоступність (наприклад, фолієву кислоту).
 • Нормалізації артеріального тиску.

Для зміцнення імунітету


Хочете зміцнити імунітет, швидше відновитися після інтенсивних розумових чи фізичних навантажень? Вам допоможе в цьому регулярне вживання абрикосових кісточок.

Вони містять калій, кальцій, фосфор та ненасичені жирні кислоти, які благотворно впливають на організм у цілому та протікаючі в ньому окислювально-відновлювальні процеси, зокрема.

Йод і магній надають стимулюючу дію на роботу головного мозку, активізуючи тим самим розумову діяльність, покращуючи пам'ять і концентрацію уваги.

Для кишківника


Абрикосові кісточки м'яко регулюють роботу шлунково-кишкового тракту, підвищують тонус кишківника, зменшують прояви печії та метеоризму.

Особливо корисні абрикосові кісточки для людей, які страждають закрепами. При щоденному вживанні невеликої кількості ядер вже через 3 - 5 днів стілець нормалізується.

Проти гельмінтів


Кісточки абрикосів здавна застосовувалися в якості ефективного протигельмінтного натурального засобу.

Досить з'їдати 15 - 20 невеликих абрикосових кісточок на добу, щоб позбутися від гельмінтів протягом декількох днів (це відгуки тих, хто вдався до такого способу боротьби з глистами).

Для чоловіків


Завдяки високій концентрації вітаміну Е абрикосові кісточки нормалізують роботу статевих залоз, що позитивно позначається на репродуктивній функції чоловіків.

Крім того, токоферол виконує ще декілька важливих функцій в організмі чоловіків:

 • сприяє секреції тестостерону;
 • зміцнює скелетну мускулатуру;
 • посилює витривалість.


Не дивно, що багато спортсменів включають абрикосові кісточки в своє щоденне меню в якості перекусу.

Ось ми і підійшли до самої суперечливої властивості абрикосових кісточок, суперечки про яку не вщухають багато десятиліть.

Кісточки абрикосів проти раку


Основна сполука, якій приписують протиракову властивість, - це амігдалін (або вітамін В17, летріл, лаетріл). Спробуємо дати йому об'єктивну оцінку.

І почнемо з того, що в процесі гідролізу амігдалін утворює 4 молекули, дві з яких - глюкоза. Ще дві - це ціанід і бензальдегід, які, вивільняючись в ракових клітинах, і вбивають їх. При цьому глюкоза є своєрідною принадою для ракових клітин, які не можуть інтенсивно рости і розмножуватися без ферментації цукру.

Простіше кажучи, ракові клітини "притягують" амігдалін для отримання глюкози, проте гинуть при вивільненні з нього ж ціаніду та бензальдегіду. Причому це саме "вивільнення" забезпечує ензим бета-глюкозидази, присутній у великій кількості в ракових клітинах.

До того ж існує думка про те, що ціанід і бензальдегід негативно впливають виключно на ракові клітини, не зачіпаючи при цьому здорових.

Але чи так це насправді?

Згідно з результатами дослідження вчених з Китаю, опублікованого Національним центром біотехнологічної інформації, амігдалін токсично діє як на здорові, так і на ракові клітини. Справедливості заради потрібно сказати, що на останні вітамін В17 діє найбільш виражено.

Вчені з Софійського університету (Болгарія) в ході дослідження, проведеного в 2017 році, отримали результати, що дозволяють ПРИПУСТИТИ, що амігдалін проявляє більш високу цитотоксичну дію на ракові клітини. Однак це дослідження проводилось виключно in vitro, тобто в пробірці.

По вітаміну В17 не проводилося ніяких контрольованих клінічних досліджень, в яких би порівнювалися групи пацієнтів, які отримують лікування летрілом, з контрольними групами, що не отримують вітамін В17. Також не були проведені подвійні сліпі дослідження, в яких ні пацієнтам, ні дослідникам невідомо, яка саме група отримує препарат, а яка - плацебо.

І на останок.

У 1982 році були опубліковані результати роботи 5 американських центрів з вивчення раку. Вчені спостерігали за 178 онкологічними хворими, які застосовують лаетріл в рамках програми "метаболічної терапії", що включає також дієту, прийом ферментів та вітамінів. При цьому до початку лікування більшість пацієнтів перебувала в хорошому стані. Третина пацієнтів до лікування жодного разу не отримувала хіміотерапії.

Вживання вітаміну В17 не принесло ніякої суттєвої користі: вилікувати, призупинити або поліпшити стан онкологічних хворих не вдалося, як і продовжити їм життя. Мало того, у деяких пацієнтів була виявлена серйозна інтоксикація ціанідом, загрожуюча життю.

У результаті вчені зробили декілька висновків щодо амігдаліну, який:

 • не проявляє протипухлинну активність, тому його використання в лікуванні та профілактиці раку є необґрунтованим;
 • є токсичною сполукою, яка може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, навіть до смерті.


Чи можна застосовувати абрикосові кісточки в якості профілактики ракових захворювань? Деякі вчені говорять про те, що можна, але з'їдати при цьому не більше 20 ядер в день, при цьому вводити в раціон кісточки абрикосів необхідно поступово: спочатку 2, потім 3 - 5 в день і так далі. Знову ж таки, досліджень відносно того, чи можуть абрикосові кісточки попередити розвиток раку чи ні, не проводилося.

До речі, сьогодні існує заборона на продаж амігдаліну (лаетрілу) на території США і країн Західної Європи. І заборону цю накладено не тому, що фармакологічні концерни хочуть нажитися на онкохворих, готових платити будь-які гроші, аби перемогти рак. А з тієї простої причини, що вітамін В17, на жаль, не лікує рак. Мало того, при передозуванні може призвести до отруєння.

Свої висновки кожен зробить сам. Але хотілося б нагадати, що чудодійних ліків від раку досі не винайшли, а тому не варто витрачати дорогоцінний час на експерименти.

До того ж абрикосові кісточки мають низку протипоказань, серед яких:

 • Вагітність і годування груддю.
 • Алергія на абрикоси.
 • Цукровий діабет.
 • Захворювання печінки (особливо в стадії загострення).
 • Дисфункція щитовидної залози.

Не варто покладатися на те, що абрикосові кісточки (навіть за умови щоденного їх вживання) позбавлять вас від усіх існуючих захворювань. Вони можуть допомогти прискорити процес одужання, але ви не повинні покладати на них усі свої надії, забувши про методи лікування, які застосовуються класичною медициною.

 
Міф про користь сирих овочів розвінчаний?
Ідеальний спосіб оптимізувати рівень вітаміну D
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts