fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Чайний гриб або Комбуча: чи корисний?

Чайний гриб або Комбуча: чи корисний? Чайний гриб або Комбуча: чи корисний?

Деякі люди називають цей напій Комбуча, інші - «еліксир життя», але що як би ви його не називали, комбуча є однією з найбільш популярних тенденцій у здоровому харчуванні. Цей ферментований чай вживався століттями, але нова хвиля популярності на комбучу з'явилася недавно, що супроводжується обіцянками на його корисні властивості. Прихильники цього напою стверджують, що він допомагає травленню, покращує сон, сприяє схудненню і усуненню токсинів, стимулює імунну систему, запобігає раку і випадінню волосся, нормалізує роботу печінки.

Що таке комбуча?

Хоча комбучу й називають чайним грибом, до грибів вона не має відношення - це велике скупчення бактерій і дріжджів в солодкому чаї, яке лише за формою нагадує гриб. На перший смак комбуча володіє землистим, терпким смаком і трохи оцтовим запахом з бульбашками. І на перше враження він може бути неприєkombuchaмним. Тим більше, що, якщо придивитися, то можна побачити в мутнуватому непастеризованному напої плаваючу бактеріальну суспензію.

У цьому ферментованому чаї високий вміст кислот, цукру, оцту, вітамінів групи В, антиоксидантів, невеликий вміст алкоголю (природний результат ферментації), і інших хімічних компонентів. У півтора літрах комбучі міститься близько 60 калорій, а це менше чим у газованій воді.

Домашній варіант такого чаю створюється протягом 1-2 тижнів після підселення колонії бактерій і дріжджів в банку з солодким чаєм. Деякі бренди випускають комбучу пастеризованим для знищення можливих патогенів, інші пропонують «живий» непастеризований чай.

Наскільки вона безпечна?

Деякі експерти попереджають про ризик споживання домашнього непастеризованого комбучі, приготованого в нестерильних умовах, що збільшує ймовірність появи шкідливих бактерій у ферментованому чаї.

«Якщо хочете пити комбучу, краще купувати магазинну, котра пройшла пастеризацію», радить дієтолог з Чикаго Джанет Хелм.

Були скарги на негативні наслідки вживання цього чаю, починаючи від розладу шлунку і закінчуючи харчовим отруєнням і метаболічним ацидозом.

Вміст спирту

Непастеризований комбуча, як і перестиглий фрукт, може ферментувати напій (за умови, що буде перебувати в теплі) аж до міцності пива. Пастеризація робить цей чай більш безпечним і гальмує накопичення алкоголю.

Користь комбучі для здоров'я

Дані про корисні властивості чайного гриба в основному засновані на особистому досвіді і нечисленних випробуваннях за участю тварин. Наукових підтверджень заявлених корисних властивостей комбуча немає, хоча не варто заперечувати корисні властивості чаю.

Популярність комбучі частково ґрунтується на вмісті пробіотиків (корисних бактерій), які, згідно з дослідженнями, сприяють травленню і підвищенню імунітету. Проте пробіотики знаходяться тільки в непастеризованому напої, що одночасно підвищує ризик зараження шкідливими мікроорганізмами.

Доктор Хелм рекомендує отримувати пробіотики з йогурту, оскільки він також містить більше корисних речовин, таких як білки, кальцій і калій, цей продукт часто збагачений вітаміном D.

120 мл пастеризованого комбучі в день безпечно для дорослого і в цілому здорової людини, але вагітні жінки, літні люди та діти, а також люди з ослабленим імунітетом повинні утримуватися від цього напою.

Висновок

Незважаючи на гучні обіцянки, використання комбучі вченими ще не доведено. «Комбуча - це не чарівний еліксир, який вилікує вас від усього, але в ньому є корисні мікроорганізми, як у йогурті, кефірі та подібних ферментованих продуктах. Тому ви не повинні пити його заради здоров'я - тільки якщо вам подобається смак, - говорить доктор Хелм.

Чи буває занадто багато пробіотиків?
9 корисних, але не популярних продуктів
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts