fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Антидепресанти без побічних ефектів: правильна дієта + одна зарядка кожного дня

Антидепресанти без побічних ефектів: правильна дієта + одна зарядка кожного дня Антидепресанти без побічних ефектів: правильна дієта + одна зарядка кожного дня

Депресія - це не поганий настрій від того, що на роботі все падає з рук і з дівчиною посварилися. Депресія - серйозне захворювання, визнане Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Звичайно, фармакологія створила величезну кількість добре діючих антидепресантів, ось тільки побічні ефекти від них часто переважують користь. На щастя, іноді вдається перемогти недугу, не пічкаючи себе препаратами.

З одного боку, факт, що регулярні фізичні вправи та збалансоване харчування покращують не лише фізичний, але й психічний стан, не є новиною. Але покращення - це одне, а лікування - зовсім інше. Вторгнення дієтологів та фізіотерапевтів у сусідні області медицини зазвичай вважається не занадто серйозною справою, та й колеги-фахівці ревнують: мовляв, все це альтернативна медицина, танці з бубнами. Проте останнім часом з'явилося відразу декілька цілком академічних наукових робіт, які доводять, наприклад, що і перехід на певний тип харчування, і фітнес не тільки знижують ризики захворювання депресією, але уповільнюють розвиток вже існуючого захворювання.

Група фізіологів з австралійського університету Маккуорі під керівництвом лікаря Хізер Френсіс опублікували статтю в журналі PLOS One, в якій стверджується, що навіть короткочасний перехід на здорове харчування, багате оливковою олією, рибою, нежирним м'ясом та фруктами, значно знижує ризик виникнення депресії у молодих людей. А у тих, хто до неї вже схильний, напади стають рідшими.

Австралійці підійшли до справи серйозно: рандомізовані контрольовані випробування на двох групах добровольців, ретельний підбір конкретних дієтичних продуктів - це оливкова олія, натуральне масло горіха, грецькі горіхи, мигдаль, насіння соняшнику та спеції (кориця, куркума). Одній з груп було запропоновано збільшити споживання овочів (до 5 порцій на день), фруктів (2-3 на день), цільнозернових злаків (тричі на день), білка (нежирне м'ясо, птиця, яйця, тофу, бобові), несолодких молочних продуктів (тричі на день), риби (тричі на тиждень), горіхів і насіння (3 ст. л. на день), оливкової олії (2 ст. л. на день), а також куркуми і кориці. Учасники цієї групи продемонстрували набагато нижчі показники по так званій субшкалі депресії CESD-R, ніж ті, хто харчувався звичайно, причому не тільки відразу після завершення тритижневих випробувань, але і три місяці потому.

Цікаво, що вчені Грецького відкритого університету на чолі з лікарем Костянтиносом Аргіропулосом дійшли подібних висновків, але це стосується людей старшого віку. Результати їх роботи були оприлюднені на з'їзді Американської психіатричної асоціації. Вчені досліджували вже не добровольців, а звичайних жителів Східної Аттіки, де середземноморська дієта - звичайнісіньке діло. В результаті, три чверті обстежених показали надзвичайно низьку схильність до депресивних нападів.

А ось колеги Френсіс і Аргіропулоса з Гарварду зайнялися дослідженням впливу фізичних навантажень на депресію. Це також не те щоб науковий прорив, але групі лікаря Кармел Чой вдалося вперше підрахувати, скільки саме необхідно займатися, щоб уникнути депресії.

Обробивши дані 8000 (!) осіб, вчені прийшли до висновку: 4 години занять на тиждень знижують ризик депресії на 17%. Більш того, вважає лікар Чой, зовсім не обов'язково влаштовувати два повноцінні двогодинні тренування - достатньо півгодини щодня. Причому йога та банальна ранкова зарядка теж рахуються.

Хвороби, що переносяться кліщами: Симптоми
М'язи спини: 5 основних помилок і способи їх випра...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts