fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів

Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів

Якщо ви знайомі з шлунковими порушеннями і нудотою особливо після серйозного прийому їжі або після миски гарячого тайського супу, то ви також можете бути знайомими з анти-кислотними засобами.

«Існує чотири типи анти-кислотних засобів, і всі вони діють за одним сценарієм, - пояснює професор невідкладної медицини Роберт Глаттер. - За допомогою нейтралізуючих активних інгредієнтів - алюмінію, кальцію, магнію і бікарбонату натрію - анти-кислотні засоби знижують рівень кислотності в шлунку. Це полегшує роздратування шлунку, стравоходу і тонкого кишківника, що з'єднується зі шлунком».

Анти-кислотні засоби допомагають при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі, гастриті і виразковій хворобі, покриваючи внутрішню мембрану шлунка і стравоходу штучним шаром. Це полегшує неприємне печіння і розлад шлунка.

Хоча анти-кислотні засоби можуть здаватися повністю безпечними, вони, як і інші препарати, можуть мати побічні ефекти. Тому не зловживайте їх прийомом. «Регулярне тривале застосування анти-кислотних засобів може призвести до неприємних наслідків як для органів травлення, так і для інших органів.», - попереджає професор Глаттер.

Ці 7 побічних ефектів можуть бути пов'язані з надмірним вживанням анти-кислотних засобів:

Закрепи

«Запори - найвірніша ознака надмірного прийому анти-кислотних засобів, - говорить лікар Глаттер, - частіше вони спостерігаються при прийомі засобів з кальцієм і алюмінієм».

Цей побічний ефект не проходить відразу ж, а може тривати весь час прийому антикислотних засобів. Якщо ви зіткнулися з запорами, варто спробувати препарат з іншими активними речовинами, або взагалі відмовитися від їх прийому.

З іншого боку, антикислотні засоби можуть дати і зворотний ефект - у вигляді діареї (цим грішать препарати з магнієм).

Проблеми з м'язами

«Смикання м'язів, загальна слабкість і навіть болі - часті причини скарг пацієнтів », - говорить лікар Глаттер. Такий ефект викликається кальцієм, магнієм і фосфором, які містяться в протикислотних засобах.

Будь-які зміни рівня електроліту можуть впливати на функцію м'язів і нервів, а високі дози анти-кислотних засобів можуть змінювати цей рівень, приводячи до неприємних відчуттів в м'язах.

Проблеми з диханням

Сповільнене дихання може бути сигналом про передозування проти кислотним засобом. Це відбувається, коли рівень рН в крові підвищується внаслідок підвищеного вмісту бікарбонату натрію або карбонату кальцію. Занадто сповільнене дихання може збільшити кількість вуглекислого газу в організмі, що призведе до втоми і сонливості.

Ризик інфекцій

«Шлунковий сік сприяє травленню, а також захищає організм від бактерій, що потрапляють разом з їжею», - говорить лікар Глаттер. Надлишок проти кислотних засобів може порушити цю функцію.

«Надмірна нейтралізація шлункової кислоти дозволяє бактеріям пережити перебування у шлунку. Це підвищить ризик зараження бактеріями, включаючи гастроентерит і бактеріальну діарею», - додає Глаттер. Під загрозою можуть опинитися і верхні дихальні шляхи.

Гіперкальціємія

Надмірний прийом проти кислотних засобів з карбонатом кальцію може призвести до гіперкальціємії. «Цей синдром вперше описали в 1920-х при лікуванні пацієнтів від виразкової хвороби за допомогою молока і бікарбонату, - розповідає лікар Глаттер. - При цьому порушенні руйнується оболонка шлунку і перша частина тонкого кишківника».

Без необхідного лікування гіперкальціємія може становити небезпеку для здоров'я: відмови нирок та відкладення кальцію у внутрішніх органах і судинах, що загрожує різними захворюваннями. На щастя, хвороби можна уникнути просто шляхом відмови від проти кислотних засобів.

Камені в нирках

Анти-кислотні засоби з кальцієм можуть призвести до утворення каменів у нирках - твердих кристалів, які утворюються всередині нирок або в сечовивідних шляхах. «Ниркові камені можуть призвести до проникнення крові в сечу і до сильних болів в спині або в боці», - додає лікар Глаттер.

Люди, які страждають від сечокам'яної хвороби, повинні відмовитися від прийому протикислотних засобів, оскільки вони можуть призвести до токсичного рівня накопичення алюмінію в крові, додає лікар Глаттер.

Остеопороз Одним з найголовніших побічних ефектів надлишкового прийому протикислотних засобів є підвищений ризик остеопорозу. «Протикислотні засоби з алюмінієм можуть послаблювати кістки, оскільки вони можуть вимивати з організму життєво важливі солі - кальцій і фосфати», - пояснює лікар Гаттер. Це особливо небезпечно для людей з підвищеним ризиком і сімейною історією остеопорозу. 

Користь хліба
6 способів поліпшити роботу мозку за допомогою фіз...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts