fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

9 несподіваних фактів про новонароджених

9 несподіваних фактів про новонароджених 9 несподіваних фактів про новонароджених

Вони багато сплять, часто їдять, голосно кричать і бруднять підгузники. Але ці маленькі незнайомці не перестають нас дивувати своїми незвичайними особливостями:

Їх перша порція випорожнень не пахне

Чорна, схожа на смолу маса, яку ви знаходите в підгузку новонародженого в перші години його життя, складається в основному зі слизу, внутрішньоутробної рідини і всього того, що було їм «вжито» під час перебування в животі мами. Але бактерій в кишечнику малюка ще немає, тому і запаху, що супроводжує їх життєдіяльність, ви не помітите. Бактерії почнуть заселяти кишечник малюка з першою порцією молока. Через день або два-три чекайте в його підгузниках жовту, зелену або коричневу масу - з традиційним запахом.

Іноді вони перестають дихати

Як правило, уві сні. Дихання дитини може зупинятися на 5-10 секунд - достатньо для того, щоб перелякати молодих батьків. (Якщо дитина перестає дихати довше і синіє - потрібна невідкладна допомога!) Коли новонароджені перезбуджені або щойно наплакались, швидкість їх дихання може доходити до 60 вдихів в хвилину.

Їх мигдалини розрізняють смак

Хоча кількість смакових сосочків у немовлят така ж, як і у дітей та дорослих, область сприйняття смаку у них поширюється і на мигдалини. Новонароджений може розрізняти солодке, гірке і кисле, але не солоне (для цього доведеться почекати 5 місяців). Вміння розпізнавати смак - питання виживання: грудне молоко солодке, а гірке і кисле може бути шкідливо. При введенні прикорму, малюки віддають помітну перевагу тому, що їла мама під час вагітності та грудного годування.

Вони плачуть без сліз, на початку

Плакати діти починають близько 2-3 тижнів, а ось сльози з очей починають текти тільки після 1 місяця життя. Ранній вечір - улюблений час для невдоволення: при цьому приводу для розладу у малюка може зовсім і не бути, і що б ви не робили, його не заспокоїти. Розслабтеся.

«Пік плачу» доводиться на 46 тиждень після зачаття, тобто на 6-8-тижневий вік у доношених дітей, і на 3 місяць життя народжених передчасно.

У них бувають функціонуючі груди

Новонароджені діти, як дівчатка, так і хлопчики, мають маленькі груди. З яких може навіть сочитися молоко! І краще ці припухлі місця не чіпати. Вони утворюються через поглинання материнського естрогену, ефект якого пройде протягом одного або декількох тижнів.У новонароджених дівчаток може навіть з'явитися міні-менструація на кілька днів.

Вони люблять дивитися вправо

Лише 15% новонароджених повертають голову вліво, коли вони лежать на спині. Ймовірно, така перевага на користь правої сторони обумовлена генами. Таке вподобаннятриває кілька місяців, і може бути пов'язане з чисельною перевагою правшів.

У новонароджених хлопчиків буває ерекція

І часто вона передує сечовипусканню. (Розцінюйте це як попередження, коли малюк лежить на пеленальному столику «в чому мати народила»). Причина такої особливості поки невідома, але тут нема про що турбуватися і чого соромитися. Ерекцію можна іноді помітити навіть у плоду в утробі матері.

Вони можуть злякатися самих себе

Щоб налякати новонародженого, багато не потрібно: гучний звук, сильний запах, яскраве світло, раптовий рух, навіть його власний плач. Інстинктивно дитина демонструє переляк, різко розводячи руки в сторони, долоні відкриті, потім швидко притискаючи руки до грудей і стискаючись. Цей рефлекс моро міг розвинутися як сигнал про небезпеку, що маленька мавпочка втратила рівновагу і мама повинна врятувати її від падіння.

Деякі родимі плями з віком проходять

«Лелечі щипання» та «ангельські поцілунки» (червоні або рожеві цятки на лобі, повіках, переніссі або тильній стороні шиї) або монгольські плями (плоскі блакитні плями, немов від чорнила, на спині чи сідницях) зазвичай проходять протягом декількох років. Поки невідомо, що їх викликає.

Яскраво-червоні «полуничні» гемангіоми утворюються при різкому рості кров'яних судин. Такі родимі плями з'являються через кілька тижнів і можуть протриматися довгі роки.

5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...
6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts