fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

8 способів захистити себе, коли хтось у вашому будинку заразився COVID-19

8 способів захистити себе, коли хтось у вашому будинку заразився COVID-19 8 способів захистити себе, коли хтось у вашому будинку заразився COVID-19

Медичні експерти говорять, що є способи захистити себе, якщо ви допомагаєте людині, з якою живете, а у неї позитивний результат на COVID-19.

Інформація про те, що у когось, з ким ви живете, виявився позитивний результат тесту на COVID-19, може викликати занепокоєння у вас обох.

"Це важлива ситуація, яку слід враховувати, тому що ми знаємо, що для членів сім'ї ризик зараження становить приблизно 50 відсотків, коли хтось, хто мешкає в їхньому будинку, інфікований," розповів лікар Девід Хіршверк, інфекціоніст, терапевт в Northwell Health.

Щоб допомогти людині з COVID-19 та доглядати за нею, зберігаючи безпеку, розгляньте наступні вісім порад від експертів.

1. Зробити тест

"Якщо хтось у вашому будинку отримав позитивний результат на COVID-19, як можна швидше зробіть собі ПЛР-тест на COVID-19", - сказав доктор Скотт Браунштейн, медичний директор Sollis Health в Лос-Анджелесі.

"Однак, навіть якщо це негативний результат, це не виключає раннього зараження, коли вірусне навантаження може бути нижче рівня виявлення, викликаючи помилково негативні результати", розповів Браунштейн. "Ми знаємо, що чутливість тестів різко зростає через 5-7 днів після останнього контакту, тому вам потрібно буде зробити другий тест ПЛР на COVID-19 під час або після цього періоду."

"Якщо ви не можете пройти тестування або вважаєте за краще не проходити тестування, інший варіант - 14-денний карантин, доки у вас не з'являться які-небудь симптоми," - сказав Браунштейн.

Про це слід повідомити всім, хто контактував з людиною, у якої є COVID-19.

"Членів родини та всі інші близькі контакти слід вважати позитивними," говорить Браунштейн.

2. Обмежити контакт

У своїх рекомендаціях по догляду за людьми з COVID-19 Центри з контролю і профілактики захворювань заявляють, що:

  • Людина з COVID-19 повинна відокремитися від інших в будинку.
  • По можливості, людині з COVID-19 слід використовувати окрему спальню і ванну кімнату.
  • Всі члени родини повинні якомога частіше перебувати на відстані не менше 2 метрів від людини з COVID-19..

За словами Браунштейна, людина з COVID-19 повинна знаходитися в карантині мінімум 14 днів з моменту появи симптомів або позитивного результату тесту, а у важких випадках - довше.

"Якщо ви перебуваєте в обмеженому просторі, тримайте людину з COVID-19 якнайдалі від інших", - сказав доктор Брюс Е. Хірш, лікар і доцент відділення інфекційних захворювань Northwell Health.

"В переважній більшості випадків, чим далі ви знаходитесь від цієї людини, тим менше ви піддаєтеся взаємодії, а значить ви отримуєте нижчу дозу", - говорить Хірш.

"Існує багато дуже цікавої інформації, яка свідчить, що людина, яка заразилася великою кількістю вірусу, хворіє набагато тяжче, ніж людина, яка інфікована невеликою дозою вірусу," додає він.

Тим не менш, ви як і раніше можете піклуватися про людину, але входьте в її простір тільки за потреби, зазначив він.

"Людям, що живуть з людиною, хворою на COVID-19, слід піклуватися про неї, приносячи їжу й уникаючи тривалого контакту в кімнаті," говорить Хірш.

3. Тримати вікна відкритими

Щоб покращити вентиляцію вашого житлового приміщення, тримайте вікна відкритими, наскільки це можливо, навіть якщо для цього потрібно додати тепла.

"Це особливо важливо, якщо пам'ятати, що в приміщенні вірус може залишатися в повітрі у вигляді дуже дрібних крапель і потенційно інфікувати інших," - сказав Хіршверк.

4. Носити маску

Центр з контролю і профілактики захворювань зазначає, що хвора людина повинна носити маску, коли знаходиться поруч з іншими людьми, і всі, хто живе з нею, також повинні носити маску чи прикрити чимось обличчя.

"Повинен бути дуже низький поріг використання масок (по можливості) усіма членами родини, особливо інфікованими," говорить Хіршверк. "Маски допомагають стримувати респіраторні інфекції з носа та рота інфікованої людини. Але більш свіжі дані підтверджують, що маски також захищають людей від зараження."

Хоча носіння масок не гарантує 100-відсотковий захист від зараження вірусом, що викликає COVID-19, Хірш стверджує, що це може зменшити ваші шанси заразитись.

"Хірургічна маска хороша, особливо якщо вона добре герметична. Тканинна маска краще ніж нічого," говорить Хірш. "А якщо і того немає, надівши толстовку на ніс і рот, можна забезпечити певний рівень захисту."

Носіння окулярів, коли ви знаходитесь поруч з людиною, хворою на COVID-19, "може захистити від попадання вірусу прямо на слизові оболонки очей", - додав Хірш.

5. Мити руки та дезінфікувати поверхні

Центр з контролю і профілактики захворювань рекомендує підтримувати гігієну рук:

  • Часто мийте руки водою з милом протягом не менше 20 секунд, особливо після того, як ви опинитеся поруч з хворою людиною.
  • Якщо немає води та мила, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить не менше 60% спирту.
  • Не торкайтеся очей, носа та рота брудними руками.

"Миття рук корисне та має великий сенс поряд з хворою людиною, і хворому також важливо мити руки," говорить Хірш.

Центр з контролю і профілактики захворювань також рекомендує щодня мити та дезінфікувати "сенсорні" поверхні та предмети щоденного використання, такі як столи, дверні ручки, вимикачі світла, ручки, столи, туалети, змішувачі, раковини й електроніку.

Центр з контролю і профілактики захворювань пропонує мити ділянки та предмети водою з милом, а потім використовувати побутовий дезінфікуючий засіб.

6. Правильно харчуватися

Поговоріть зі своїм лікарем про те, чи слід вам приймати добавки, сказав Хірш.

"Однак, набагато важливіше дотримуватися здорового харчування і уникати набору ваги, якої так легко зазнати в цей час стресу та невизначеності", - сказав він. "Ми знаємо, що певні стани здоров'я схиляють людину до ускладнень від COVID-19, і багато з цих проблем зі здоров'ям можуть бути вирішені зміною способу життя."

Дорослі з певними супутніми захворюваннями мають підвищений ризик важкої форми COVID-19, госпіталізації, надходженню в реанімацію, інтубації чи штучній вентиляції легенів, і смерті, за даними Центру з контролю і профілактики захворювань.

Пов'язані з дієтою умови, які підвищують ризик важкого перебігу захворювання, включають:

  • серцеві захворювання
  • ожиріння (ІМТ 30 кг / м2 або вище, але <40 кг / м2)
  • важке ожиріння (ІМТ ≥40 кг / м2)
  • інсулінонезалежний цукровий діабет

"Здорова дієта робить організм більш здоровим метаболічно, і це має значення," - говорить Хірш.

7. Покладатися на перевірені джерела

За словами Браунштейна, хоча спокусливо слухати, що говорять друзі, родина і ті, хто в соціальних мережах, прислухайтеся тільки до надійних джерел, що підтримуються експертами, коли справа доходить до інформації та рекомендацій стосовно COVID-19.

"У соціальних мережах та Інтернеті багато дезінформації, яка рекомендує все, від прийому великих доз вітамінів до гарячого душу, оскільки це начебто ефективно захистить вас від зараження COVID-19," говорить Браунштейн. "Більшість із цих пропозицій або неперевірені, або спростовані, а деякі можуть бути навіть небезпечними."

8. Розмовляти з товаришем

Однак, друзі та родина можуть бути відмінним помічником для вираження своїх почуттів у важкі часи.

"Якщо у вас виявився позитивний результат тесту на COVID-19 під час домашнього контакту, нормально та природно відчувати різні емоції, включаючи страх, занепокоєння, депресію і самотність, які можуть бути глибокими та виснажливими," говорить Браунштейн.

"Розмова про них і висловлення цих почуттів другові чи родичу може бути дуже примхливою і може покращити ваше фізичне та емоційне самопочуття", - додає Браунштейн. 

Залишайтеся вдячними у скрутні часи
Кефір проти йогурту: котрий з них найбільш корисни...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts