fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

8 несподіваних переваг правильної постави

8 несподіваних переваг правильної постави 8 несподіваних переваг правильної постави

Вдосконалення постави та збалансоване вирівнювання зв'язані з безліччю переваг для здоров'я. Переконайтеся самі!

Коли ви думаєте про своє здоров'я і фізичну форму, харчування і фізичні вправи - очевидний взаємозв'язок. Ми гарно харчуємося для хорошого здоров'я і регулярно потіємо, щоб покращити свою фізичну форму. Але що, якщо нам не вистачає чогось більш простого та фундаментального в нашому підході до оздоровлення?

Теоретично тіло спроектовано симетричним. В ідеалі ваші м'язи повинні бути однаково задіяні як з лівого, так і з правого боку, і всі ваші системи повинні бути взаємопов'язані між собою. На жаль, так буває нечасто. Травми, звичне одностороннє використання і занадто багато часу на дивані (чи за столом) виводять людське тіло з ладу.

"Якщо ваша постава неправильна, ви привносите неправильне вирівнювання в усе, що робите, і ставите під загрозу ефективність всього, від тренувань до рівня енергії," - говорить відомий фізіолог Піт Егоскью.

Ось вісім способів, завдяки яким покращення постави покращить ваше життя, і дві стратегії, які допоможуть вам випрямитися.

1. Це зробить вас більш впевненими

В першу чергу, ваша постава відображає, хижак ви чи здобич, процвітаєте ви чи слабкі, говорить Егоскью. Сутулість була способом захистити життєво важливі органи під час нападу. Однак здатність стояти прямо показувала, що люди не в змозі боротися або тікати. Сьогодні гарна постава говорить про те, що ви фізіологічно здорові та сильні, на відміну від слабкої здобичі.

Дослідження, проведене в 2017 році в Британському журналі психології, показало, що ми вважаємо інших більш компетентними, якщо вони стоять із сильною поставою порівняно з нейтральною або слабкою. Але справа не тільки в сприйнятті: Постава може допомогти вам відчути себе більш впевненими в своїх силах. У більш ранньому дослідженні, проведеному в Університеті штату Огайо, коли люди сиділи рівно, заповнюючи заяви про прийом на роботу, вони були більш впевненими, що позитивні кваліфікації, які вони вказували, були вірними, в порівнянні з тими, хто сутулився за столом.

2. Ви зможете легше дихати

"Погана постава може спричинити компресію і обмежити ефективність шлунку, кишечника, легенів та інших життєво важливих органів," - говорить Алекса Рохач, фізіотерапевт в Центрі здоров'я Providence Saint John's Performance Therapy в Санта-Моніці, Каліфорнія. Спробуйте наступне: сядьте рівно, розправте плечі, випряміть груди та зробіть глибокий вдих. Тепер нахиліться вперед, опустивши плечі та зробіть ще один глибокий вдих. В згорбленому положенні зробити повний вдих практично неможливо.

Дослідження, проведені в Саудівській Аравії, показують, що здорові м'язи легенів також не могли втягувати повітря, коли учасники горбилися, а не сиділи прямо. Тим часом, дослідження 2016 року, опубліковане в журналі "Фізико-терапевтична наука", повідомляє, що навіть поганої постави, яку ми займаємо, коли друкуємо на телефоні, достатньо, щоб обмежити нашу здатність дихати правильно й ефективно. "Дихання, травлення і функціонування сечового міхура - а також інших основних органів - є набагато ефективнішим, коли тіло в правильному положенні," підтверджує Рохач.

3. Ви будете краще перетравлювати їжу

Погана постава стискає все в вашому тулубі, включаючи шлунок і кишечник. "Те, що переміщує розщеплену їжу по тонкому та товстому кишечнику, - це перистальтика, хвилястість товстої кишки," пояснює Егоскью. Цей рух походить від діафрагми, яка опускається в черевну порожнину, коли ви дихаєте, а ваші стегна, спина та м'язи живота скорочуються у відповідь. Це стиснення і розслаблення допомагає полегшити перистальтику, але тільки в тому випадку, якщо ваш тулуб розтягується, а не стискається, і є простір для руху, - говорить Егоскью.

На довершення до всього, коли ви сидите в поганій поставі - тобто ваші стегна нахилені назад, а зад стиснутий - неприродний вигин хребта змушує поперечну ободову кишку (середину кишечника) вдавлюватися в грудну порожнину, впливаючи на нерв, який змушує діафрагму опускатися при кожному вдихові. Результат: все буквально зупиняється. "Ви можете вживати всі добавки псілліума в світі, їсти всі грубі корми, але якщо ви весь день сидите в поганій поставі, нічого не вийде з товстої кишки," говорить Егоскью.

4. Ви будете спалювати більше жиру та матимете більш сильні м'язи кора

"Правильна постава не може безпосередньо привести до шести кубикового пресу, але це безперечно зміцнить основні м'язи, що підтримують тіло," говорить Рохач. М'язи кора підтримують хребет, тому, якщо залишатися у вертикальному положенні, вони будуть задіяні. Спочатку організм може споживати більше калорій, оскільки він працює, щоб залишатися у вертикальному положенні. Згодом ваші основні м'язи стають сильнішими, вони стають більш ефективними в підтримці рівноваги без зусиль, і хороша постава стає природною, додає Рохач.

І виграє не тільки ваш кор. "Чим більше ви дозволяєте задіяти свої великі постуральні м'язи - плечовий пояс, таз, стегновий пояс, коліна та щиколотки - під час прогулянки протягом дня, тим більше енергії ви спалюєте, одночасно стаючи більш стійкими", - говорить Егоскью.

Цей більш високий рівень спалювання енергії покращує ваш метаболізм, а також допомагає вам більш ефективно витрачати енергію. "Ми всюдихід, створений для неймовірних фізичних досягнень. Коли всі м'язи виконують свою роботу, ми стаємо неймовірно ефективними не тільки в плані палива, яке ми вкладаємо, а й щодо можливостей, які ми виділяємо," - говорить Егоскью. Це все одно, що якщо в двигуні працюють всі вісім циліндрів, а не всього декілька - ви здатні повністю розкрити потенціал, для якого була розроблена ваша машина.

5. Це підвищить ваш настрій і зменшить тривогу

Згідно з дослідженням NeuroRegulation 2018 року, проста зміна постави насправді може полегшити тривогу. Автори пояснюють, що коли ми відчуваємо загрозу, ми напружуємо м'язи, піднімаємо плечі до вух і затримуємо дихання. Ці рухи, які відбуваються природним чином, коли ми турбуємося, говорять нашому мозку та нервовій системі, що існує загроза, і тому тіло повинне бути напоготові. Але якщо зробити навпаки - сісти прямо, плечі опущені, розслабити напруження - так ви повідомляєте вашому тілу, що йому не потрібно задіювати реакцію "бий або біжи".

Більше того, налаштування на свою поставу може бути формою уважності. Дослідження, опубліковане в 2017 році в журналі "Тенденції психологічної психотерапії", виявило, що це ефективний засіб для лікування розладів настрою та тривоги. "Коли ви переносите свою свідомість, мозок і дух до теперішнього моменту, ви відпускаєте свої турботи про вчорашній або завтрашній день і замість цього дозволяєте собі бути присутніми та зберігати спокій", - підтверджує Егоскью.

Це має ефект доміно. "Якщо ваш емоційний стан -"Все добре", тоді думки природним чином випливають звідси, і ви стаєте позитивною людиною з позитивним світоглядом", - говорить Егоскью.

6. Ви будете мати менше головних болів

Оскільки неправильна постава стискає ваші суглоби та створює надмірне напруження, не дивно, що вона може посилити головний біль.

Коли ви сидите за комп'ютером, то, швидше за все, сутулитеся, згинаєте плечі та виштовхуєте голову вперед. "Ці погані механіки стискають суглоби шиї і попереку, напружують м'язи плечей та послаблюють кор", - говорить Рохач. "Крім того, це стиснення суглобів може змінити зворотній зв'язок, який мозок отримує про положення тіла. Якщо це відбувається часто, це може призвести до появи частих головних болів і болів в суглобах."

Фактично, дослідження, проведене в Італії в 2016 році, показало, що, коли люди регулярно робили перерви протягом робочого дня для виконання вправ на розслаблення голови та шиї, у них було значно менше м'язової болісності та менше головних болів.

7. Ви будете мати більше енергії

Коли ваше тіло знаходиться в оптимальному положенні, все працює краще. Але є два конкретних способи, якими краща постава призводить до збільшення енергії. Пам'ятайте, як сидіння прямо допомагає вашим легеням краще функціонувати? На додаток до більш глибоких вдихів, люди мають кращий приплив крові до легенів і назад, стоячи у вертикальному положенні, згідно з дослідженням 2017 року, опублікованому в журналі прикладної фізіології. Оскільки кисень транспортується через кров, кращий кровотік означає більше кисню у всій вашій системі, що призводить до більшої кількості енергії, зазначає Егоскью.

По-друге, краща постава також означає, що ви генеруєте більш високий обмін клітин, додає Егоскью. Кожен м'яз в організмі потребує енергії. Більше енергії означає більш швидкий обмін клітинами для всього, від глюкози до позбавлення від відходів. "Чим швидше відбувається цей обмін, тим ефективніша та здоровіша клітина, й, отже, рівень енергії людини вищий," говорить Егоскью.

8. Ви отримаєте краще тренування

"Коли ви перебуваєте в гарному вертикальному положенні з мінімальним навантаженням на тіло, суглоби мають нормальну рухливість, і, отже, оточуючі м'язи можуть працювати набагато ефективніше, підтримуючи ці структури. Це безпосередньо впливає на те, як вони будуть працювати під час тренувань в тренажерному залі та повсякденних занять", - говорить Рохач.

Ви знаєте, що вся ваша сила виходить від того, що ви рухаєте стегнами. "Коли ви приходите на тренування з дисфункціональним тілом, стегна неактивні, і ви отримуєте лише невеликий відсоток реального результату від тренування. Але якщо ви в правильному положенні та рухаєтеся від стегон, ви куленепробивні як в русі, так і в нерухомому світі," - говорить Егоскью.

Переконалися? Ось як покращити вашу поставу

Гарна постава означає, що ваше тіло оптимально вирівняне та знаходиться в гомеостазі. Ваші м'язи не скорочуються і не подовжуються, і ваше тіло відчуває природну напругу (але не стрес) оточуючих м'язів. Ось кілька простих способів щоденного вдосконалення.

1. Відведіть плечі назад

В ідеалі ви повинні сидіти та стояти, розставивши ноги на ширині плечей і паралельно одна одній. Ваші плечі заблоковані назад і вниз, ядро задіяне. За словами Егоскью, наші плечі зазвичай йдуть першими, коли ми тягнемося вперед за клавіатурою або дивимося на свої телефони. Коли наші верхні опорні суглоби від'єднані, незабаром після цього з'являється викривлення хребта та нахил стегон.

2. Вставайте та ходіть хоча б раз на годину

Стегна - це рушійна сила вашого тіла. Коли ви задіюєте та рухаєтеся від стегон, всі інші вирівнювання послідують за цим, говорить Егоскью. Проблема: ваші сідничні та поперекові м'язи навчилися відсуватися на задній план, коли ви сидите весь день. Додавання руху протягом дня може творити дива. І коли ви плюхнеться назад, це нагадає вашому тілу, що правильне сидіння - це активний стан, а не пасивний, як до нього ставляться більшість з нас, - говорить Егоскью. 

Йога-ями: 6 додаткових ям для поглиблення вашої пр...
Прекрасний симбіоз між Аюрведою та Йогою
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts