fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

7 ранкових практик усвідомленості, які допоможуть вам чудово провести день

7 ранкових практик усвідомленості, які допоможуть вам чудово провести день 7 ранкових практик усвідомленості, які допоможуть вам чудово провести день

Як часто ви відчуваєте прилив енергії, заземлення і збудження протягом дня після того, як закінчите ранкові процедури? І який у вас ранковий розпорядок?

Ви з тих людей, які сплять якомога довше, п'ють каву та їдять готовий сніданок, а потім поспішають вчасно приступити до роботи? Ніякого осуду - я був там! Заправка Java та поп-тарти для перемоги!)

Чи ви залишаєте собі трохи часу, щоб розслабитися протягом дня, відчуваючи себе зосередженим і натхненним, за допомогою деякої комбінації дій по догляду за собою?

За останні роки я схиляюся до другого, тому що знаю, що те, як я проводжу ранок, задає тон решті дня.

Слід визнати, в одні дні це легше, ніж в інші. Коли справи йдуть добре, і я чудово почуваюся у своєму житті, не так вже й складно робити те, що корисне для мене, навіть якщо я маю всього кілька вільних хвилин.

Але найбільше нам потрібна турбота про себе, коли ми відчуваємо себе не найкращим чином. Особливо вранці, коли наш вибір має величезну силу, щоб сформувати наступні двадцять чотири години. Для мене найважливішим вибором є практика усвідомленості.

Усвідомленість - це, по суті, усвідомлення сьогодення без осуду. Це просто бути там, де ви знаходитеся. Заземліть себе в своєму тілі та дозвольте думкам йти природним шляхом, замість того, щоб захоплюватися ними.

Це відмінна практика в будь-який час дня, але особливо вранці, оскільки вона дозволяє вам створити таку енергію, яку ви хочете використовувати для вирішення майбутніх завдань і взаємодій.

Існує величезна кількість способів практикувати усвідомленість, але ось деякі з моїх улюблених:

1. Перевірка свідомості

Я уявляю, як багато хто з нас підхоплюється з ліжка та пробуджується вранці, не прислухаючись до свого організму, щоб перевірити, як він почувається.

Перевірте, як себе почуває ваше тіло - відчуваєте ви де-небудь напругу чи будь-яка частина вашого тіла потребує додаткової любові, чи то розтяжка ніг або масаж рук.

Перевірте, щоб побачити, як ви почуваєтеся розумово та емоційно - якщо ви відчуваєте стурбованість з приводу чого-небудь, що відбувається, або ви чіпляєтеся за будь-які думки чи жалі про вчорашній день, і, можливо, можете опрацювати їх у маленькому щоденнику.

І найголовніше, запитайте себе: що мені потрібно? Можливо, це не те, що вам було потрібне вчора. Можливо, вам знадобиться випити трішки води, чи поспілкуватися з коханою людиною, або послухати пісню, яка завжди змушує вас посміхатися. Жодна з цих речей не займає так багато часу, але всі вони можуть мати величезне значення.

2. Свідома ранкова мантра

Оскільки я хочу, щоб мій син радів своїм дням і знав, що він найцінніша людина, я набув звички говорити йому відразу після того, як він прокидається, "Ласкаво прошу в цей день, щасливий день, адже ти у мене є!" (Я, напевно, зараз схожий на вчителя з Peanuts, тому що, знаєте, йому півтора роки, проте з часом він зрозуміє!)

Нещодавно мені спало на думку, що я можу легко сказати це собі, або дивлячись в дзеркало, або просто подумки, коли я тільки відкриваю очі. Я говорю це собі, потім роблю кілька глибоких вдихів і дозволяю цим словам врізатися в мій мозок.

Це ранкове привітання набагато приємніше, ніж яскравий екран перед моїм обличчям. І це спосіб активно та усвідомлено плекати те, яким я хочу почуватися: схвильованим, цінним і впевненим у собі.

3. Cвідомий душ

Наш ранковий душ - прекрасна можливість поспілкуватися з нашими відчуттями, очистити свій розум і візуалізувати, як ваші турботи змиваються в каналізацію. Ось чому я включив безкоштовний бонус під назвою "Як зробити ранковий душ усвідомленим, блаженним і омолоджуючим" в свій новий набір для усвідомленості. Ось чому я додав гель для душу з лавандою.

Всякий раз, коли ми залучаємо наші відчуття, ми занурюємося в даний момент, і немає відчуття більш сильного, ніж нюх. Частина мозку, яка опрацьовує запахи, пов'язана з частиною мозку, яка відповідає за пам'ять і емоції. Це означає, що вірний аромат може принести комфорт, заспокоєння і зцілення. І, зокрема, лаванда не лише розслаблює, але і науково доведено, що вона допомагає при тривозі та низці фізичних недуг.

Можливо, вам подобається інший аромат. Ви можете віддати перевагу гарячому душу, холодному душу чи їх поєднанню. Що важливо, так це те, що ви дозволяєте собі повністю бути присутнім під час переживання - відчувати воду, що стікає по вашій спині, налаштовуватися на звук крапель, що падають на підлогу, та дозволити собі на цей раз просто бути там, в цей момент самоти.

4. Практика встановлення наміру

Багато хто з нас іде в наші дні з довгими списками справ, і це може легко створити відчуття перевантаженості.

Мені подобається встановлювати ранковий намір, грунтуючись на тому, щоб робити щось і бути кимось, тому що це нагадує мені про те, що дійсно важливе, та відволікає увагу від продуктивності. І мені подобається робити це, практикуючи глибоке дихання і спостерігаючи за танком полум'я на моїй улюбленій свічці (ще одна практика, яку я рекомендую в моєму наборі усвідомленості).

Наприклад, ви можете визначити намір зробити добрий вчинок і бути ніжними до себе. Тоді ви відчуєте задоволення, коли завершите свій добрий вчинок, і ви не тільки від цього відчуєте себе прекрасно, ви будете відчувати себе чудово, що б ви не робили, тому що ви будете поважати свій намір бути ніжними до себе.

5. Свідомий сніданок

Особливо вранці, коли у нас багато справ і, можливо, ми швидко приступаємо до роботи, легко з'їсти їжу, навіть не спробувавши її на смак. І мені завжди приходить на думку, наскільки це безглуздо. Це не означає, що насолода їжею займає багато часу. Це буквально додає секунди до досвіду - максимум декілька додаткових хвилин.

У моїй родині ми жартуємо, що не пережовуємо їжу, а просто ковтаємо її. Ось з чого я почну. Я більше жую. Я повністю відчуваю смак того, що їм. Я закриваю очі, як начебто це супер декадентський шоколад.

Їжте без мультизадачності - без телефону чи телевізора в фоновому режимі. І дозвольте собі просто насолоджуватися їжею. Наприклад, коли ви були дитиною і нарешті отримали ріжок морозива після години випрошування. Ви робили великі, довгі облизування, ви дозволяли йому капати по руці, можливо, ви заричали, коли хтось запитав, чи можуть вони також спробувати, тому що ви просто насолоджувалися цим.

Ви також можете собі уявити, що це останній раз, коли ви з'їдаєте саме цю їжу. Я вважаю, що усвідомлене харчування завжди набагато простіше!

6. Йога чи розтяжка

Якби я міг відвідувати годинні заняття йогою щоранку, я б це зробив, тому що ніщо не приносить мені більшого задоволення, ніж йога. Це як ментальне очищення і дійсно гарна розтяжка одночасно для всього позіхаючого тіла. (У вас теж таке - позіхання-розтяжка?) Вона знімає напругу як в розумі, так і в тілі та створює відчуття легкості в усьому.

Якщо у вас, як і у мене, немає часу на повноцінне заняття, ви можете замість цього зробити декілька заряджаючих енергією поз, зосередившись на диханні. У журналі йоги є відмінний список рекомендацій. Або ви можете просто розтягнутися так, як вам подобається, глибоко дихаючи, рухаючи своїм тілом.

7. Ведення журналу вдячності

Ви, ймовірно, часто стикаєтеся з цією пропозицією, і на те є вагома причина: визначення наших благословень покращує наш настрій, збільшує нашу загальну задоволеність життям, і змушує нас відчувати себе оптимістичніше. Коли ви знаходите речі, які варто цінувати, навіть коли життя здається важким або стресовим, це все одно що пролити світло на всі причини, через які варто жити, і не надавати значення всьому, що завдає болю.

Але для того, щоб пожинати плоди, не потрібно працювати з папером. Ви можете записати одну річ і покласти її в банку з вдячністю, щоб ви могли отримати випадкове благословення в будь-який час, коли вам знадобиться допомога. Ви можете поділитися ранковим благословенням в соціальних мережах, щоб спілкуватися з іншими людьми в процесі. Або ви можете спробувати електронну пошту, яку я недавно застосував зі своєю сестрою…

Хоча у нас це тривало недовго, протягом короткого часу ми щодня ділилися один з одним електронною поштою однією річчю, за яку ми були вдячні, однією річчю, від якої були в захваті, й однією річчю, через яку ми пишалися собою. Я виявив, що це відмінний спосіб допомагати один одному бути кращими та підтримувати позитивні емоції.

Погляньмо правді в очі: кожен день є індивідуальним, і деякі ранки важчі, ніж інші.

Іноді ми прокидаємося, бажаючи, щоб вчорашній день виявився сном, і сподіваємося, що сьогодні швидко закінчиться.

Іноді ми прокидаємося з байдужістю до майбутніх 24 годин, тому що нас не хвилює наш день.

А іноді ми прокидаємося з бажанням і мотивацією, схвильовані майбутнім днем і готові витягнути з нього максимум задоволення.

Це життя, для всіх нас. Це весь спектр людського досвіду, різні дні перемішані разом, як білі цяточки, що пливуть навкруги снігового кулі.

Ми не можемо контролювати те, що наше життя завжди в русі і що ми не завжди прокидаємося щасливими чи позитивними. Але ми можемо щоранку робити щось, що дозволяє нам бути та робити все можливе для того, що маємо, що б це не було.

А все це починається з усвідомленості. Прийшовши додому до вашого тіла. Даємо собі дозвіл просто бути. А потім, коли ми відчуваємо в собі сильне відчуття стабільності, йдемо в світ, щоб зайнятися справами. Що б це не було, ми робимо. Готові знайти радість в нашому дні та знаючи, що ми впораємося з усім, що трапиться на нашому шляху. 

7 способів перестати переїдати раз і назавжди
Як вийти з голови та з'явитися у власному житті

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts