fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

6 способів поліпшити роботу мозку за допомогою фізичних вправ

6 способів поліпшити роботу мозку за допомогою фізичних вправ 6 способів поліпшити роботу мозку за допомогою фізичних вправ

Дослідження показують, що різні види фізичної активності мають певний вплив на роботу мозку. Ця стаття від нейробіолога Бена Мортіногі про те, як рухи тіла можуть загострити розум.

Мозкову активність часто порівнюють з роботою м'язів. Саме на цьому порівнянні тримається вся система освіти, яка передбачає, що школярі повинні цілими днями сидіти, згорбившись за партами. Вважається, що математика і читання більш корисні і можуть поліпшити роботу мозку більшою мірою, ніж біг, ігри і навчання в русі.

Однак така аналогія не зовсім працює. Щоб збільшити біцепси, їх необхідно згинати. А коли справа стосується мозку, непрямий підхід може виявитися несподівано ефективним. Зокрема, тренування м'язів може бути дуже корисним для сірої речовини.

Нові наукові дослідження допоможуть вам вибрати найкращі способи фізичної підготовки для успішного вирішення проблем, що вимагають розумової напруги.

Вчені показують, що такі стани, як ейфорія бігуна і умиротворення йога, мають глибокий вплив на мозок. Більш того, конкретні фізичні вправи можуть помітно змінити структуру мозку.

З'явилася ціла серія досліджень несподіваних зв'язків між розумовим і фізичним здоров'ям. Результати цих досліджень можуть послужити хорошим стимулом для збільшення активності. Вони також допоможуть вибрати найкращі фізичні вправи для підготовки до вирішення розумових завдань, таких як іспити, співбесіди і творчі проекти.

1. Тренуйте пам'ять

Частина мозку, яка найбільше реагує на аеробні вправи, - це гіпокамп. Добре контрольовані експерименти серед дітей, дорослих і літніх людей показують, що він збільшується в розмірах при поліпшенні фізичної форми. Оскільки гіпокамп є головним елементом системи навчання і пам'яті, це відкриття частково пояснює ефект поліпшення пам'яті при зміцненні серцево-судинної системи.
Крім повільного збільшення пам'яті на вашому «жорсткому диску», вправи можуть мати безпосередній вплив на формування пам'яті. Німецькі дослідники показали, що хода або їзда на велосипеді під час, але не перед навчанням, допомагають краще засвоювати і запам'ятовувати нові іноземні слова. Тому тренуйтеся під час навчання. Але не перестарайтеся: інтенсивні тренування можуть збільшити напругу і негативно відбитися на здатності запам'ятовувати.

2. Підвищуйте концентрацію

Крім поліпшення пам'яті, вправи можуть допомогти вам краще концентруватися на завданні. Найбільш переконливими з наукової точки зору виглядають дослідження, проведені зі школярами, але, швидше за все, те ж саме відноситься до всіх вікових категорій.
Заняття з 20-хвилинними перервами на аеробні вправи поліпшили концентрацію уваги у голландських школярів. Тим часом, в ході великого рандомізованого контрольованого дослідження в США були вивчені наслідки щоденних занять спортом після уроків протягом навчального року. Звичайно, фізична форма дітей покращилася. Менш передбачуваним стало підвищення рівня самоконтролю. Діти стали менше відволікатися на зовнішні подразники, змогли виконувати відразу кілька завдань, а також поліпшили навички запам'ятовування і використання інформації.
І якщо все це здається важкою працею, для того, щоб скористатися плодами вправ на тренування уваги, вам не доведеться навіть збивати подих. Всього 10 хвилин ігрових вправ на розвиток концентрації, наприклад, удари м'ячем об підлогу одночасно двомаруками, поліпшили концентрацію уваги великої групи німецьких підлітків.

3. Покращуйте душевне здоров'я

Подобається вам це чи ні, фізична активність може мати сильний вплив на настрій. Ейфорія бігуна - почуття захоплення, яке настає після тривалих і інтенсивних навантажень - абсолютно реальне явище. Його відчувають навіть миші. Однак воно може відбуватися не через «ендорфінову лихоманку». Рівні вироблених організмом опіатів підвищуються в кровотоці, але невідомо, скільки ендорфінів насправді потрапляє в мозок. У той же час останні свідчення вказують на приємне і болезаспокійливе збудження ендоканнабіноідної системи: психоактивного рецептору канабісу.
А як щодо йоги? Чи допомагає вона під час стресу? При виникненні тривоги підвищується рівень напруги, прискорюється серцебиття і знижується концентрація уваги. Реакція організму на стрес, яка носить назву "бий або біжи", є автоматичною, але це не означає, що її зовсім не можна контролювати.
Йога вчить контролювати рухи і дихання з метою включення режиму «релаксації» тіла. З'являється все більше наукових підтверджень користі від йоги. Наприклад, в ході дослідження 2010 року учасники щодня займалися йогою і медитацією протягом 8 тижнів. Крім зниження рівня стресу, сканування мозку показало зменшення в розмірах мигдалеподібного тіла, області мозку, яка відіграє велику роль в появі стресу, страху і занепокоєння.
Фізичні вправи також здаються багатообіцяючим способом боротьби з депресією. Мета-аналіз 2013 року дозволив зробити обережні висновки, про те що фізичні вправи - аеробні і на опір - були «помірно ефективними» в усуненні симптомів депресії. Вправи виявилися такими ж ефективними, як антидепресанти і психологічні методи лікування, але автори дослідження вважають, що ця область вимагає більш ретельного вивчення.

4. Розвивайте творче мислення

Торо, Ніцше та багато інших творчих людей стверджували, що хода «окриляє» уяву. У минулому році психологи довели це твердження експериментально. Хода, чи то по біговій доріжці чи навколо студентського містечка Стенфордського університету, покращує дивергентне мислення, тобто здатність знаходити безліч рішень однієї і тієї ж проблеми. Щоправда, вона не робить ніякого впливу на конвергентне мислення. Тому якщо ви з усіх сил намагаєтеся знайти одне єдине рішення, легка прогулянка навряд чи вам в цьому допоможе.

5. Зупиніть зниження когнітивних здібностей

Особливо переконливими є докази того, що підтримання фізичної форми сприяє здоров'ю мозку на старості років. Найбільш явним представляється зв'язок між аеробними вправами і збереженням когнітивних здібностей.
Тренування не повинні бути екстремальними: 30-45 хвилин швидкої ходьби, три рази в тиждень, можуть допомогти запобігти виснаженню психічного здоров'я і відстрочити наступ старечого недоумства.
Привчіть свій організм до регулярних тренувань, і результати не змусять себе чекати. Ефект стане помітним ще до появи перших ознак вікового зниження когнітивних здібностей.
Переваги не обмежуються зміцненням легенів і серця. Вправи для поліпшення координації та гнучкості мали позитивний вплив на структуру мозку та когнітивні функції великої групи людей похилого віку в Німеччині. А силові тренування два рази на тиждень дають видимий ефект на нервову систему. Танці також можуть мати відновлюючий вплив на старіння мозку. Лише одна година занять танцями на тиждень протягом півроку не особливо збільшила аеробну витривалість літніх учасників, зате фізичні навантаження і взаємодія з іншими людьми сприяли духовному благополуччю.
Дослідники все ще намагаються визначити найбільш важливі фактори, завдяки яким фізичні вправи роблять таку потужну тонізуючу дію на мозок. Серед найбільш ймовірних називають підвищений приплив крові до мозку, сплески гормонів росту і розширення мережі кровоносних судин головного мозку. Також можливо, що вправи стимулюють формування нових нейронів. До недавнього часу мало хто вірив, що таке може статися в мозку дорослої людини.

6. Не сидіть на місці

Ефект вправ на когнітивні здібності як би нагадує нам, що мозок не працює окремо від всього організму. Все, що ви робите зі своїм тілом, відбивається і на розумових здібностях. Сидіти на попі рівно цілими днями - небезпечно. Так що не думайте занадто багато про види фізичних вправ. Виберіть те, що вам подобається, і просто робіть це.

Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів
5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts