fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

6 схвалених психологом способів використовувати свій стрес в своїх інтересах

6 схвалених психологом способів використовувати свій стрес 6 схвалених психологом способів використовувати свій стрес

Те, як ви думаєте про стрес, має величезне значення з точки зору того, як ви його обробляєте. Деякі люди бачать стрес як загрозу, а інші можуть розглядати його як виклик. При відповіді на виклик ви отримуєте додаткову енергію, збільшується серцебиття, і ваш адреналін піднімається вгору, але це відрізняється кількома важливими аспектами від бій-чи-втеча:

  • Ви відчуваєте зосередженість замість страху.
  • Ви вивільняєте інше співвідношення гормонів стресу.
  • Вам легше отримати доступ до своїх розумових і фізичних ресурсів.

Результат - покращена концентрація, впевненість та досконалість. Насправді люди, які здатні думати про стрес більше як про виклик і менше - як про загрозу, повідомляють про нижчий рівень депресії та тривоги, більш високий рівень енергії, кращі показники роботи та більшу задоволеність життям. Люди з високим рівнем виклику схильні сприймати зміни, бачать різноманітність як частину багатства життя та з оптимізмом ставляться до майбутнього. На протилежному полюсі люди з низьким рівнем виклику завжди прагнуть безпеки, хочуть, щоб все було просто та передбачувано, і бояться майбутнього.

Зважаючи на це, ви можете захотіти зосередитись на викликах та стресах у своєму житті. Ось як:

1. Думати про виклики не як про невдачі, а як про можливості вчитися.

Іноді важко повірити в число відомих людей, які пройшли через серйозні труднощі, перш ніж вони стали успішними в наших очах. У всіх нас ростуть невдачі, і деякі з нас справляються з ними краще, ніж інші. Ось історія успіху, про яку ви, можливо, не знали:

Опра Вінфрі - одна з найуспішніших і багатих людей у світі. Вона також є однією з найбільш шанованих жінок в Америці (можливо, в світі). Опра є успішним підприємцем і, як повідомляється, має власний капітал у розмірі 2,8 мільярди доларів. Але вона не росла привілейованою. Далеко від цього.

Вона народилася в бідності в сільській Міссісіпі і її виростила одинока мати-підліток. Пізніше вона переїхала до міста Мілуокі, штат Вісконсін. Вона повідомила, що підлягала сексуальному насильству в дитинстві та підлітковому віці та завагітніла у 14 років. Її син народився недоношеним і помер будучи немовлям.

На щастя, Опра мала сильні внутрішні ресурси. Вона була відмінницею в старшій школі. Вона виграла конкурс ораторського мистецтва, який приніс їй стипендію в коледжі. І зрозуміло, що у неї було сильне почуття виклику, яке дозволило їй подолати безліч перешкод в житті.

2. Не жити кожен день за жорстким графіком.

Як ви починаєте свій день? Скільки планується ваш день? Чи враховуєте ви вільний час у своєму графіку?

У всіх нас є графіки в нашому житті, і вони необхідні та корисні. У нас є наші улюблені процедури, заходи та місця, які ми любимо відвідувати. Але надмірне покладання на графіки та процедури може призвести до певної психічної жорсткості, яка може бути контрпродуктивною. В умовах, які сильно змінюються, ми повинні бути гнучкими та готовими спробувати нові речі для успішної адаптації.

Занадто тісний графік дня може вплинути на вашу творчість та пристосованість. Побудуйте своє відчуття виклику, дозволяючи собі час від часу робити різні речі.

3. Будьте готові змінити свої плани, щоб відповідати мінливим умовам.

Сьогоднішній світ - це все про зміни. Однак деяким людям важко змінитися. Деякі зміни відносно незначні, як використання іншої зубної пасти. Інші зміни можуть бути досить значними, наприклад, як зміна вашої кар'єри чи навіть будинку. Те, як ви справляєтеся зі змінами, може залежати від характеру змін, а також від ваших особистісних особливостей або способу мислення.

Подумайте про самі останні зміни, які ви внесли в своє життя. Наскільки вам було комфортно з цими змінами? Чи вважаєте ви, що деякі зміни здаються простішими, ніж інші?

Життя сповнене планів. Ми розробляємо плани щодня - від того, що треба пообідати, до того, як проводити дозвілля. Іноді плани змінюються. Деякі зміни простіші, ніж інші. Наша здатність змінюватися, пристосовуватися до життєвих кривих або навіть до блоків на шляху, допомагає визначити наш успіх в житті. В значній мірі життя пов'язане зі змінами і нашою здатністю адаптуватися. Залишайтеся позаду, і ви пропустите безліч життєвих можливостей.

4. Щоразу, коли вам щось не вдається, запитуйте: Чому я можу навчитися з цього?

Хто може сказати, що він ніколи не зазнав невдач? Здатність вчитися на невдачах відрізняє тих, хто досягає успіху, від тих, хто бореться. Існує чимало прикладів людей, які почали з невдач, а потім мали великий успіх.

Одним з найвідоміших прикладів навчання на невдачі був Томас Едісон і винахід лампочки. У той час як він також винайшов фонограф, вуглецевий телефонний передавач, систему розподілу електроенергії, рентгеноскопію, кінетоскоп і багато інших пристроїв, лампочка в першу чергу приходить на думку більшості людей.

Ніхто насправді не знає, скільки спроб Едісон зробив, намагаючись винайти лампочку, але цифри коливаються від 1000 до 10 000 спроб. Згадайте його цитату: «Я не зазнав невдачі. Я тільки що знайшов 10000 способів, які не працюють».

В Едісоні ми розглядаємо елементи виклику. Ми бачимо, що він продовжує намагатися, навіть коли зазнає невдачі. Він вчиться на своїх помилках. Зрештою, він переосмислює невдачу, дивлячись на речі інакше - "10 000 способів, які не працюють".

5. Спробуйте нові речі: приймати розумні ризики.

Коли в останній раз ви спробували щось нове? Ви побували в новому ресторані, спробували якусь нову їжу, відвідали нове місце, послухали нову музику, взялися за нове завдання на роботі, поїхали кудись, де вас ніхто не знав? У нашому житті є незліченна кількість можливостей спробувати нові речі. Спробувати щось нове та вибратися з нашої зони комфорту - це чудовий спосіб побудови складного мислення.

Для більшості людей природна тенденція полягає в тому, щоб речі були однаковими, не гойдати човен, а грати безпечно. Зміна може створити тривогу і дискомфорт. Простіше продовжувати робити те, що ви завжди робили, і уникати ризиків. Але іноді саме зміни та дискомфорт допомагають нам рости та розвивати нові навики.

Спробуйте отримати досвід, який дозволить вам розвинути свої соціальні навики, підвищити свою самооцінку та надати те, що кине вам виклик на вашому шляху.

6. Не зациклюйтеся на минулих розчаруваннях: вчіться, пробачайте та дивіться вперед.

Як часто у вас нічого не виходить, і ви не можете викинути це з голови? Ви б поміркували про це, запитали "а що якщо?" знову і знову. Повторне переживання минулого не змінить його. У якийсь момент вам потрібно буде продовжувати жити далі. Люди з високим рівнем мислення вчаться на розчаруваннях і продовжують рухатися далі. Частина мислення - дивитися на минуле як на навчальний досвід. Зміна того, як ми дивимося на події, може призвести до серйозних змін, як психологічних, так і фізичних.

Одна з найважчих речей для багатьох людей - прощення. Потрібно багато енергії, щоб злитися на людей за злочини того чи іншого роду. Ми не зупиняємося і не думаємо про те, скільки коштує наша власна боротьба з гнівом або образою.

Ви повинні дивитись у майбутнє, а не мати справу з минулими помилками чи проступками. Так, ви повинні вчитися на помилках, але просувайте це навчання вперед. Не тримайте образи. Відпустіть свої минулі образи та пробачте інших. Там немає ніяких переваг в гавані гніву. Це тільки шкодить вам. Крім того, відпустити його буде корисно як для вашого психічного, так і для фізичного здоров'я.

Ваше завдання - витягти уроки з минулого, виправдати очікування, розрахувати ризики та внести зміни. Таким чином, ви можете прийняти будь-який стрес і навчитися діяти, оцінювати, обертатися при потребі та рухатися далі. 

7 способів почати цінувати себе
10-денний неврологічний план перезавантаження
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts