fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу

6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу 6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу

Навіть якщо ви не вважаєте себе найбільш просунутим знавцем правил здорового способу життя, то уявляєте хоча б загальні заходи профілактики діабету 2 типу: правильно харчуватися, більше рухатися і не відходити далеко від своєї нормальної ваги. Але це ще не все, що ви можете взяти на озброєння.

Ми розповімо про 6 неочевидних факторів ризику діабету 2 типу, до яких варто придивитися уважніше і спланувати свою оборону.

Відмова від кави

У вас є безліч приводів з чистою совістю насолоджуватися ранковою чашкою кави. Включаючи цей: люди, які зменшують споживання цього напою до 1 чашки в день, через 4 роки зіткнуться з 17% підвищенням ризику розвитку діабету, ніж ті, хто своїй звичці не зраджував, говориться у дослідженні Гарварду. А ті, хто випивав додаткову чашку, міг похвалитися 11% зниженням ризику!

Як кава захищає нас від діабету, вчені поки не можуть пояснити, проте вживання кави сприяє нормалізації рівня цукру в крові. При умові, що сама кава буде без цукру.

Безглютенова дієта без необхідності

Якщо ви не входите в 1% людей, які страждають від глютенової хвороби, то ось вам ще один привід не цуратися пшениці, ячменю та жита. У людей, які споживають глютен, ризик розвитку діабету 2 типу на 13% нижче, ніж у тих, хто говорить йому категоричне «ні», наводять статистику дослідники з Американської асоціації кардіологів, які вели спостереження за 200000 учасниками.

Причина цих результатів, ймовірно, полягає в тому, що дотримання безглютенової дієти дає менше клітковини, яка відіграє вирішальну роль у зниженні ризику діабету 2 типу. Дієта, багата клітковиною, покращує сприйнятливість до інсуліну, бореться із запальними процесами та знижує тиск і рівень холестерину.

Довготривала самотність

Іноді вмоститися на дивані, увімкнути улюблений серіал і не бачити нікого навколо - рецепт приємного вечору. Головне, не захоплюватися. Дослідження показують, що соціальна ізоляція тісно пов'язана з істотним підвищенням ризику діабету 2 типу. Більш того, жінки у віці від 40 до 75 років, які не беруть участі в громадських заходах, на 112% швидше розвинуть діабет 2 типу, ніж ті, хто може похвалитися великою компанією друзів і активним соціальним життям.

Причина такого взаємозв'язку вченим доки незрозуміла, але відомо, що люди, які ізольовані від компанії рідних і друзів, частіше страждають від депресії - одного з факторів ризику діабету. Зателефонуйте комусь із друзів, зустріньтеся за чашкою кави або сходіть в кіно. І приємно, і корисно!

Використання ополіскувача для порожнини рота

Неймовірно, але факт: люди, які використовують цей засіб двічі на день, через 3 роки стикаються з 55% підвищенням ризику діабету 2 типу, ніж ті, хто ніколи його не застосовує.

Щоб пояснити цей дивний взаємозв'язок, знадобиться більше досліджень, але можна припустити, що ополіскувачі знищують в порожнині рота всі бактерії - і шкідливі, і корисні. А хороші бактерії відіграють роль в регуляції рівня цукру в крові. Їх винищення може не кращим чином позначитися на цьому крихкому балансі.

Надлишок солі в харчуванні

Надмірне споживання кухонної солі може підвищити ваш ризик розвитку ожиріння і підвищеного тиску - вагомих факторів ризику діабету 2 типу. Пристрасть до солі може також відбитися на сприйнятливості до інсуліну. Дослідження показали, що підвищення споживання солі на зайві 1000 мг збільшує ризик розвитку діабету 2 типу на 43%.

Що ж робити? Намагайтеся утримувати свою добову порцію солі в межах 2300 мг, абсолютно ідеально - не більше 1500 мг.

Прийом статинів

Ці препарати виручають, коли потрібно взяти під контроль рівень холестерину, проте прийом статинів може підвищити ризик діабету 2 типу до 36%.

Як ці двоє пов'язані між собою, не зовсім ясно. Високий рівень холестерину - сам по собі фактор ризику діабету 2 типу, тому люди, які приймають статини, за визначенням знаходяться в групі ризику. Але якщо лікар призначає вам препарати проти підвищеного холестерину, обговоріть з ним альтернативні варіанти. Комусь заміною статинів цілком можуть стати зміни в способі життя: відмова від куріння, здорове харчування і фізичні навантаження.

5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...
Кісточка авокадо: прихована користь

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts