fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

5 "помилок" під час медитації, які посилюють наші страждання

5 "помилок" під час медитації, які посилюють наші страждання 5 "помилок" під час медитації, які посилюють наші страждання

"Якщо ваш розум порожній, він завжди готовий до всього, він відкритий для всього. У свідомості новачка є багато можливостей, але в свідомості експерта їх небагато." ~ Шунрю Судзукі

Багато з нас приходять до медитації через страждання. Майже кожен, хто встав на духовний шлях, може скласти розповідь про печалі, розчарування і часто спустошення. Через нашу життєву боротьбу та труднощі ми стаємо зумовленими звичними шаблонами розуму, які, здається, не пропонують нам виходу, і часто звертаються до медитації, щоб знайти полегшення.

Я завжди говорю, що тривога була моїм першим духовним вчителем, і вона почала вчити мене в дуже молодому віці.

Я витратив багато часу та зусиль, намагаючись контролювати свої переживання, щоб обмежити свої страждання. Зараз я прийшов до висновку, що ілюзія контролю - це джерело тривоги, оскільки наш стрес посилюється через неможливість прийняти "незнання" того, що буде відбуватися в житті.

Коли мені було трохи більше сорока, я зіткнувся з ситуацією, яка в кінцевому підсумку перемогла мою здатність контролювати життя. Протягом семи років мій син Марк сильно боровся, глибоко страждав і хоробро бився, намагаючись позбутися від залежності та психічних захворювань.

Занурений у власні душевні труднощі, я спробував зустріти його труднощі з допомогою своєї звичної потреби контролювати життя. Той, хто коли-небудь мав кохану людину, яка страждає від залежності, знає, що ми ніколи не контролюємо ситуацію. Проте, я по дурості просувався вперед і егоїстично намагався контролювати досвід Марка.

Я пам'ятаю день, коли Марку поставили діагноз шизофренія. У мого внутрішнього контролера був момент "Я більше не можу цього робити", і, нарешті, прийшов до усвідомлення того, що я не маю можливості контролювати його ситуацію.

Щось змінилося в мені, і я відчув, що "контролер" відпустив мене. Нічого було контролювати. Просто життя продовжувалось, і його потрібно було прожити таким, яке воно є. На жаль, Марк програв боротьбу із залежністю у 2017 році. Я прийшов до висновку, що Марк був моїм духовним гуру весь час, він вчив мене співчуттю, як любити безумовно та як відпустити необхідність контролювати життя.

Марк відчинив мені двері до медитації, навчивши мене відпускати. Він відкрив моє серце для прийняття того, що є, як є, і навчив мене, як почати позбуватися від старих звичних шаблонів обумовленості мого розуму.

Я офіційно "сиджу" близько чотирьох років, і, хоча мені зараз дуже зручно виконувати свою практику, я на цьому шляху зробив неабияку частку "помилок".

Одна з найбільших помилок, які я зробив, полягала в тому, що я намагався використовувати медитацію як засіб для досягнення мети. Я хотів відчути себе краще і думав, що якщо сиджу "добре", то знайду спокій. Спочатку я не міг зрозуміти, що цей розум, який так старався знайти полегшення від страждання, був тим же розумом, який створив моє страждання.

Я витратив багато часу, крутячи колеса, намагаючись знайти правильну формулу, щоб заспокоїти свій розум. Я думав, що якщо я сконцентруюся досить сильно, якщо я правильно зосереджуся на диханні, якщо я обмежу зовнішні шуми та відволікаючі фактори ... тоді мій розум заспокоїться, і я знайду істину. Розум був тим, хто постійно шукав правильну формулу, правильний шлях, правильне розуміння.

Мені знадобилося майже два роки, щоб нарешті усвідомити, що незалежно від того, що вирішить розум, якщо метод виходить з розуму, він насправді завадить мені розслабитися в тиші за межами розуму.

Це була лише одна з багатьох помилок, які я зробив. Занадто великий акцент на те, як довго я сидів в медитації, спроби відтворити блаженні почуття, спроби визначити, був я просвітленим чи ні, - все це сприяло збереженню мого мавпячого розуму.

Якщо у вас були подібні розчарування з вашою практикою, не впадайте у відчай. Не зупиняйтеся. Немає неправильного способу медитації, тому що всі "помилки" тільки посилюють наші страждання і, отже, збільшують наше бажання повернутися назад і спробувати знову медитацію. Життя дуже добре захищається від нашої власної некомпетентності.

Якщо ви почали медитацію і зупинилися, почали та зупинилися, пропустили роки, почали знову й зупинилися, ви потрапили в гарну компанію. Всі засмучуються і кілька разів кидають, перш ніж відпрацювати хорошу практику. Насправді, людина повинна припинити "спроби" медитувати, перш ніж вона дійсно почне пробуджуватися до того, що таке медитація.

Отже, давайте докладніше розглянемо ті помилки, яких ми хочемо уникнути...

1. Намагатися заспокоїти розум

Як я вже говорив раніше, причина номер один, по якій ми сидимо в медитації, полягає в тому, що ми відчайдушно прагнемо заглушити безглузду балаканину в своєму розумі. Наш мавпячий розум невблаганний. Це як Термінатор: "З ним не можна торгуватися. З цим не можна сперечатися. Він не відчуває ні жалості, ні каяття, ні страху. І це абсолютно ніколи не припиниться, доки ви ... " не пробудитеся духовно. Так чому б нам не спробувати заспокоїти розум?

Кращий спосіб відповісти на це питання - запитати: хто намагається змусити розум замовкнути? Не поспішайте і дослідіть це. Ви виявите, що ваш розум намагається заспокоїти розум. Як те, що є основною причиною проблеми, може бути джерелом рішення? Не може. Він не прислухається до нашого бажання звільнитися. Він зацікавлений лише в продовженні своєї неперервності та підвищенні власної значущості.

Наш розум, який бажає заспокоїти наш розум, створює додатковий внутрішній конфлікт. Цей внутрішній конфлікт надає розуму більше енергії, тому наша спроба медитувати та заспокоювати розум призвела лише до більшої боротьби та розчарування.

Щоб обійти цю дилему, ми не повинні «нічого робити». Просто сидіть і спостерігайте, що приходить і йде. Терпляче, пасивне, нереактивне спостереження - ваша суперсила.

Які б думки не виникали, дозвольте їм прийти. Які б думки не йшли, відпустіть їх.

Може знадобитися деякий час, щоб звикнути до режиму спостерігача, але як тільки ми усвідомлюємо, що можна сидіти та спостерігати за розумом з точки нейтрального усвідомлення, царству жаху в розумі наближається кінець.

2. Сидіти занадто довго, занадто рано

Я гадаю, багато хто з нас сідає в медитацію, уявляючи собі перетворення в майстра дзен в перший же день. Ми чули, що година медитації - це дійсно хороша медитація, тому вирішили посидіти годину.

Протягом першої хвилини ми пережили кожну неприємну подію у своєму житті - від дитячого садка до сьогодення. Ми сидимо і боремося зі своїми думками, як цуценя чихуахуа, прив'язане до пожежного шланга на повній потужності. Наш власний розум кидає нас, як ганчір'яну ляльку, в цьому розумовому восьмикутнику. Побиту до кривавої емоційної каші. Наша воля зламана…

Ми кидаємо через п'ять хвилин і присягаємося ніколи більше не сидіти в медитації.

Не робіть цього для себе. Почніть повільно! Медитація нічим не відрізняється від підйому тягарів. Якщо ви спробуєте зробити занадто багато занадто рано, ви лише нашкодите собі.

Робіть одну-дві хвилини протягом першого тижня-двох. Після цього додавайте одну-дві хвилини щотижня і намагайтеся поступово збільшувати обсяг, принаймні до двадцяти хвилин на день.

Це не змагання. Ви не отримаєте ніяких винагород за стійкість в суворих умовах. Насолоджуйтесь подорожжю. Не поспішайте.

3. Кинути занадто рано

Отже, ми працювали до двадцяти хвилин на день. Ось уже два дні ми сидимо двадцять хвилин і і відчуваємо ... нічого. Все те ж саме. Розум ще блукає. Мавпячий розум все ще керує нами, все ще штовхає нас, і ми розчаровуємося.

Розум нашіптує, що це дійсно велика трата часу, і ви знову на це попалися! Як довго ви збираєтеся слухати цього духовного гуру, який не має роботи та грошей? Звичайно, він спокійний. Він ніколи нічого не робить… Не піддавайтеся розуму.

Медитація подібна прогулянці в тумані. Ми майже нічого не помічаємо, а потім розуміємо, що наскрізь промокли. Якщо розум починає тиснути на вас, змушуючи сидіти, не бачачи ніяких результатів, просто спостерігайте за цими думками.

Не існує встановлених часових рамок для заспокоєння розуму, але якщо ви будете терплячими, ви почнете відчувати "прогалини" тиші в розумі. Ці невеликі проміжки є гарною ознакою того, що розум втомлюється не отримувати від нас ніякої реакції. Так що наберіться терпіння. Розслабтеся. Прийміть позицію, що ви будете сидіти до останнього подиху, й відсутність результатів вас не зупинить.

4. Намагатися відтворити медитативні явища

Блаженство! Дайте мені ще трохи цього блаженства. Блаженства ніколи не буває достатньо! Той, хто прийшов випробувати відчуття ейфорійного блаженства в медитації, безумовно намагався відтворити його. Якщо ви говорите, що це не так, значить, ви обманюєте.

Все, що відбувається в медитації, є феноменом. Блаженство, світло, кольори, аури, звуки, образи, мрії, позатілесні переживання, ясновидіння, отримання повідомлень, оргазмічна ейфорія усього тіла, контакт з інопланетянами, ангели, числа, подорожі у часі, космічні подорожі… Це все просто явища, і це не має значення у грандіозній схемі пробудження.

Якщо ви стали захоплюватися явищами, це означає, що розум став захопленим явищами. Сенс медитації - розслабитися в усвідомленні руху життя. Обізнаність про рух життя включає усвідомлення руху розуму. Якщо ми "потрапляємо" в роль розуму, що намагається відтворити наш медитативний досвід, то, швидше за все, ми випадаємо з ролі нейтрального свідка.

Гарне правило, яке слід запам'ятати: розслабитися і дозволити всьому, що приходить, прийти і всьому, що йде, піти. Нічого не потрібно створювати. Нічого не потрібно видаляти. Просто розслабтеся з тим, що є.

5. Зберігати будь-які очікування щодо вашої практики

Починати медитативну практику природно, тому що ми хочемо відчувати себе краще. Наш розум приносить нам неприємності. Наші відносини ніколи не складаються. Ми перевантажені роботою, нам не доплачують і ми наповнені стресом. Ми сумуємо за втратою. Ми втомилися. Іноді ми просто хочемо здатися. Цього всього занадто багато.

Знову ж таки, хто бажає відчувати себе краще? Хто дотримується думки, що медитація - це панацея від усього, чого ми чекали? Розум! Розум зацікавлений в тому, щоб почуватися краще, тому ми знову створюємо більше внутрішнього конфлікту. Розуму не подобається, як протікає життя, він прагне зробити його кращим. Ми граємо в перетягування канату самі з собою…

Будь-яке очікування отримати щось від медитації затримує отримання чого-небудь від медитації. Якщо нічого не бажаєте, то отримаєте. Це щось - це душевний спокій.

Душевний спокій виникає з поглибленням усвідомлення того, що є. Коли ми сидимо в медитації без очікування, внутрішній конфлікт розуму розчиняється. Коли ми нічого не очікуємо, в розум не додається палива. Розслаблення без очікування - ось як розум починає заспокоюватися.


Отже, підіб'ємо підсумок
: навіть якщо ми допустимо деякі чи всі ці п'ять помилок у медитації, життя продовжуватиме використовувати наші страждання як спосіб повернутися до духовної практики та медитації.

Не намагайтеся заспокоїти свій розум. Не намагайтеся занадто швидко. Не кидайте занадто рано. Не намагайтеся відтворити приємний сеанс медитації. Не майте ніяких очікувань. Просто сядьте. Розслабтеся і будьте з тим, що є.

Чи може канабіс дійсно допомогти в зціленні?
Створіть повноцінне життя

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Анастасія Кузьменко в Середа, 26 травня 2021, 15:26

Знайшла цю статтю випадково в інтернеті, навіть не думала, що неправильно займаюся йогою 🙄

0
Знайшла цю статтю випадково в інтернеті, навіть не думала, що неправильно займаюся йогою 🙄

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts