fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

4 загальноприйняті стратегії психологів як прискорити плин часу

як прискорити плин часу як прискорити плин часу

 Всі ми знаємо, що день складається з 24 годин, але тривалість дня, проведеного на пляжі, як правило, не схожа на день очікування у черзі. Це не весело, коли здається, що час тягнеться, і ви можете шукати відповіді на запитання, чи можна коли-небудь зробити так, щоб час йшов швидше. Ось огляд того, як працює сприйняття часу, і деякі стратегії, які допоможуть вам прискорити час.

Наука, що лежить в основі нашого сприйняття часу

Хоча існують стандартні вимірювання часу, такі як хвилини, години та дні, те, як ви сприймаєте ці тимчасові одиниці, може змінюватися в залежності від того, що ви робите і як себе почуваєте. "Що так захоплююче в часі, так це те, що він об'єктивний і суб'єктивний," розповідає психолог Логан Джонс, доктор психологічних наук. "Це вимірювальна одиниця та метрика, коли секунди та хвилини минають із передбачуваною, скрупульозною точністю, але наше сприйняття часу може бути обширним або обмеженим в залежності від нашого неврологічного та емоційного стану."

Протягом звичайного дня або тижня наше сприйняття часу зазвичай приблизно збігається з об'єктивним часом годинників і календарів. Але коли розпорядок якимось чином порушується - будь то новий досвід, сильні емоції або відсутність активності - це впливає на те, як ми сприймаємо плин часу.

Майкл Флаерті, доктор філософії, соціолог коледжу Екгарта, який вивчав відчутний хід часу протягом останніх 30 років, має одну теорію щодо того, чому це відбувається. Те, як ми переживаємо час, залежить від того, що він називає "щільністю людського досвіду," яка вимірює об'єм як об'єктивної, так і суб'єктивної інформації.

Коли багато чого відбувається, щільність людського досвіду висока. Але, як це не парадоксально, щільність досвіду також висока, коли начебто нічого не відбувається. Цей "порожній" період часу насправді наповнений суб'єктивним досвідом. Ви повертаєтеся всередину і зосереджуєтесь на власній діяльності та оточенні. Коли ви відчуваєте сильну психологічну реакцію, будь то нудьга, шок, страх або тривога, щільність людського досвіду висока, а час плине повільніше.

Роль, яку відіграє стрес

Негативні емоції, такі як стрес, можуть уповільнити сприйняття часу. "Деякі дослідники припускають, що наші когнітивні резерви виснажуються через стрес і просто ускладнюють нам точне визначення часу," пояснює психолог Альтон Боузман, доктор медичних наук. У деяких випадках уповільнення часу в стресових ситуаціях дійсно може бути корисним, наприклад, в небезпечний момент, коли вам потрібно діяти швидко. "Коли нам загрожує небезпека, і час реакції є першорядним, час, здається, сповільнюється, даючи нашому розуму можливість виробити стратегію," говорить Джонс.

Однак ситуація сильно відрізняється, коли ви сидите вдома, з тривогою думаючи про своє майбутнє, або чекаєте, що хтось відповість вам. "Коли ми відчуваємо стрес, наш мозок помічає все, що нас оточує," додає психолог Емі Альтенхаус, доктор філософії. "Кожна деталь і спогад, які сприяють нашому стресу, документуються нашим мозком, і він створює величезну кількість уявних знімків за дуже короткий проміжок часу."

Способи, які змусять час йти швидше

Оскільки сприйняття часу може бути настільки суб'єктивним, різні стратегії будуть працювати для різних людей. Але в цілому мова йде про розпорядок або потік, в якому щільність досвіду низька, а ваші негативні емоції зменшені. Ось кілька занять, які можуть допомогти:

 1. Створіть розпорядок дня.
  Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі "Експериментальна психологія", вважається, що час плине набагато швидше, коли люди зайняті рутиною. Щільність досвіду в рутинній ситуації невелика, так як не вимагає додаткової уваги. Створення щоденного розпорядку дня, в якому ви можете увійти в стан потоку, може допомогти зменшити нудьгу та прискорити час.

 2. Залишайтеся зайнятими.
  Коли ви зайняті, ви з меншою ймовірністю помітите перебіг часу, ніж коли вам нема на чому зосередитись. "Можливо, вам не весело на роботі, але ви зайняті," говорить Джонс. "Бувають робочі дні та тижні, коли ви задаєтеся питанням, куди сплинув час, тому що ви були так зайняті тим, що попереду. Коли вам нудно і ви позбавлені натхнення, ви стаєте більш зайнятими часовими інтервалами, так як більше немає на чому зосередитись."

 3. Зробіть що-небудь корисне.
  Всі ми знаємо, що час летить непомітно, коли ми розважаємося, але це дійсно має значення. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі "Психологічні науки", вам слід зосередитися на "цілеспрямованих" заняттях, які вам дійсно подобаються. "Чим більше ми сприймаємо щось як захоплююче та корисне, тим сильніше це впливає на те, як швидко ми переживаємо плин часу," говорить Джонс.

 4. Покращуйте свій настрій.
  Оскільки негативні емоції змушують час повзти, виробіть звички догляду за собою, які допоможуть позбутися від стресу і занепокоєння. "Такі заняття, як прослуховування музики, читання книг і пошук нових вражень, допоможуть зменшити занепокоєння і змусять час летіти швидше," говорить Боузман. "Ці заняття спрямовані на загальний настрій і самопочуття. До цієї категорії також входять взаємодія з іншими людьми та фізична активність."

Кожного разу, коли ви потрапляєте в унікальну ситуацію, в якій накопичується безліч емоцій, час може сповільнюватися. Замість того, щоб вертіти руками і дивитися на годинник, постарайтеся зосередитися на теперішньому моменті і заповнити його звичайним розпорядком, який буде тримати ваш розум зайнятим і ваш настрій на висоті - час пролетить швидше, ніж ви встигнете помітити.
3 щоденних практики, які допоможуть вам зарядитися...
Чому парам не варто проводити весь час разом і як ...
 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts