fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

20 порад аюрведи на кожен день

20 порад аюрведи на кожен день

Аюрведа, найдавніша наука про здоров'я, прародителька медицини, дає нам знання, котрі дозволяють вести здоровий спосіб життя, не хворіти і відчувати себе чудово. Погодьтеся, адже краще виконувати елементарні правила, які легко стають способом життя і потужною профілактикою, ніж витрачати час, зусилля і гроші на медичне лікування, далеко не завжди ефективне і безпечне.

Ось прості рекомендації доктора Торсунова, фахівця з аюрведою, на кожен день, включаючи режим дня і харчування, які дозволять нам зберегти і підтримувати гарний настрій, бадьорість і фізичне здоров'я.

1. Перед сном мийте стопи прохолодною водою і потім натирайте їх маслом - це природне заспокійливий засіб. Якщо людина щодня масажує стопи з кунжутним маслом, вона ніколи не буде хворіти, бо відновлює свою імунну систему.
2. Перед сном приділяйте кілька хвилин дихальним вправам або медитації.
3. Під час сну на вас повинно бути якомога менше одягу, особливо шкідливо спати в шкарпетках.
4. Рекомендується спати головою на схід.
5. Ніколи не спіть на кухні, а також не зберігайте їжу в спальній кімнаті.
6. Під час сну не закривайте обличчя ковдрою. Звичка закривати обличчя дуже шкідлива, оскільки змушує дихати вже відпрацьованим повітрям.
7. Спати на відкритому повітрі влітку дуже корисно, але якщо на вулиці туман, дощ або занадто висока вологість, краще перейти спати в приміщення.
8. Спати у вологому ліжку дуже шкідливо, постіль повинна бути зручною.
9. Аюрведа рекомендує спати на боці. Сон на лівому боці полегшує травлення і дає людині енергію, а сон на правому боці дає можливість як слід відпочити. Це пов'язано з тим, що коли людина спить на лівому боці, в основному працює права ніздря, яка дає тілу позитивну енергію і допомагає травленню, а також зігріває. Якщо в кімнаті холодно, то потрібно лягти на лівий бік, і тоді в тілі буде підтримуватися природне тепло.
10. Спати на спині Аюрведа не рекомендує, тому що сон на спині шкідливий для мозку. Особливо це погано для людей вата-типу, тому що при цьому починають працювати обидві ніздрі і порушується баланс тіла (збуджується вата-доша).
11. Найгірше спати на животі, бо це цілком порушує дихання. Спати під відкритим сонцем дуже шкідливо, а під відкритим місяцем - корисно.
12. Недосипаючи або взагалі не лягаючи спати, ви дуже шкодите своєму здоров'ю. Це висушує організм і послаблює травлення.
13. Намагайтеся рано вставати і рано лягати. При правильному режимі сну поліпшується здоров'я, збільшується життєва сила.
14. Особливо шкідливо для організму спати на заході Сонця. Прийняття їжі в цей час також погіршує травлення і тому небажане.
15. Сон в денний час призводить до хвороб дихальної системи, до тяжкості в голові і ряду інших порушень. Денний сон допускається для здорових людей, які втомилися від важкої фізичної праці, а також для хворих, які відчувають сильні болі або які страждають від хвороб дихальної системи і нудоти. Короткочасний денний сон також дозволяється хворим з гастрологічного порушеннями, а також тим, хто дотримується посту і відчуває бажання подрімати. Людям, що живуть в дуже теплому кліматі корисно трохи поспати вдень в години самої нестерпної спеки, відпочивати при цьому слід тільки в тінистому, прохолодному місці. Незважаючи на наведені рекомендації, стародавні тексти з йоги взагалі забороняють спати вдень, за винятком випадків хвороби.
16. Ті, хто лягають спати з щільно набитим шлунком, не отримують достатньо відпочинку у сні і не можуть повною мірою перетравлювати їжу, в цьому випадку в тілі збільшується кількість токсинів.
17. Повітря в кімнаті, в якій ви спите, повинно бути свіжим. Спати в задушливій, погано провітрюваній кімнаті дуже шкідливо.
18. Аюрведа рекомендує: якщо людина вимушено (не в силу звички) не спала вночі, вона повинна проспати половину необхіного на добу часу на наступний ранок без прийняття їжі.
19. Що страждають від безсоння або недостатнього сну рекомендується пити тепле молоко з дрібкою мускатного горіха і декількома жилками шафрану, робити масляний масаж тіла, приймати ванни, знайти притулок у відчутті спокою і у приємних спогадах. Це відшкодує хороший сон.
20. Вагітним жінкам не рекомендується пересипати, це може призвести до того, що дитина буде ледачою.

За матеріалами книги: «Аюрведа на кожен день» С.М.Неаполітанскій

Народні засоби від головного болю
Ароматерапія в практиці йоги

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts