fbpx
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 
  Вхід   Зареєструватися
 
 
 

10 продуктів, від яких потрібно відмовитися цієї осені

10 продуктів, від яких потрібно відмовитися цієї осені 10 продуктів, від яких потрібно відмовитися цієї осені

Восени найбільш вразлива саме ментальна сфера, і псується у людини, в першу чергу, настрій. У цю пору року потрібно обмежити вживання продуктів, що дестабілізують психіку людини.

Наука Аюрведи пропонує рекомендації, які не важко зрозуміти і практично застосувати для сезонного налагодження звичного способу життя.

За ментальну рівновагу, точніше за її втрату, відповідає вата-доша - те, що на Заході називають вітром або принципом руху. Як і будь-яка доша, вона сприяє розвитку певних розладів в організмі. 

Викликані ватою хвороби найнебезпечніші, а їх наслідки найбільш руйнівні.

Вата порушується скрізь і для всіх - без здійснення репресивних її дій (Інтернет, подорожі, інформаційне та комунікаційне перевантаження), ми не в змозі вписатися в сучасний ритм життя. Таким чином, балансувати необхідно свою домінуючу дошу і додатково - вату. 

Тому всі продукти, про які йде мова нижче, класифікуються як ватогенні. Любов до них найчастіше залишається невзаємною, і зловживати ними не варто ні в яку пору року. Але восени краще повністю виключити їх з раціону або максимально звести до мінімуму, вживши необхідних контрзаходів. 

Легкість, холод і сухість - головні хвороботворні характеристики вата-доші.

Представлені в цьому списку продукти харчування мають ці характеристики, в одних випадках частково, в інших сукупно:

Сирі овочі
Таке популярне на Заході слово «салат» і все, що за ним стоїть, слід забути, принаймні, до наступної весни. Сирі овочі в будь-якому варіанті грубі, дисгармонійні та важко засвоюються.
Восени всі ці фактори посиляться, а холодна природа необроблених бульб та коренеплодів буде дестабілізувати організм в посиленому режимі.

Білокачанна капуста
Ватогенні властивості будь-якої капусти добре відомі. Але білокачанна капуста - холодна, легка та суха, сприяє закрепам і здуттю живота, тим самим підсилюючи осінню хандру.

Брюссельська капуста
Ще один вид капусти, який потрібно залишити восени в спокої до кращих пір (року) - брюссельська. Мабуть, найбільш легкий вид. Таким же буде ставати і ваше буття, легким до нестерпності. Для певної частки стоїцизму щодо життєвих викликів віддайте перевагу більш стійким продуктам.
В інших різновидах капусти - цвітна, брокколі - дані властивості представлені менш різко, тому не варто виключати їх на осінь зовсім - просто обмежте їх вживання.

Помідори
Один з найгірших овочів, принаймні в нашому прийнятому способі вживання. Помідори, загалом, токсичні для організму: вони підсилюють усі три доші, порушують рівновагу між ними.

Гриби
Ще один об'єкт незрозумілої, але невзаємної народної любові. Можливо, феноменальна популярність цього продукту пов'язана з ефектом напруженого пошуку, подібно до того як на риболовлі присутній ефект напруженого очікування.
Але емоційно забарвлене збудження від краєчку бурого капелюшка, що визирає з трави, не варте природних властивостей грибів. Це жорстка, груба, суха та повільна їжа. Гриби можуть викликати ендогенну депресію, закрепи, німе заціпеніння. Краще заварити настій байкальської шоломниці, яка має подібний смак.

Картопля
Властивості картоплі - легкість, холод і сухість, плюс якості середньої сили афродизіаку, що дестабілізує вату. Якщо ви не можете зовсім відмовитись від картоплі, то краще приготувати її у вигляді рагу з овочами, які мають протилежні якості - гарбуз, імбир, зелений чилі, а також гармонізуючі спеції.
Консервовані, квашені, мариновані продукти, соління
Ці продукти є тамасичними, що саме по собі погано і руйнує Вата-дошу, чий єдиний шанс вижити в цьому світі - це миттєве розуміння, здатність «схопити на льоту». Раджу дочекатися зимового заціпеніння, яке на відміну від осінніх процесів характеризується стабільністю. І тоді можна дозволити собі трохи солінь.

Сухофрукти
Вата в чистому вигляді. Трохи осторонь стоять вимочені у воді родзинки, курага та чорнослив. Від решти краще утриматися, принаймні восени.

Кава та чай
Напої, які виснажують і пригнічують нервову систему. Також ці напої прискорюють старіння, особливо кава. Краще робити трав'яні чаї та настої спецій.

Морозиво
Табу-продукт до настання наступної спеки. У спекотний сезон, на піку емоцій, люди з яскраво вираженою пітта (жовчною) конституцією можуть настільки перегрітись, що більше нічого їх не охолодить. Тоді вони і тільки вони можуть дозволити собі морозиво.
Якщо ж навколо і так холодно, то навіщо прирікати себе на ще більше замерзання, та ще й пов'язані з надлишком рафінованого цукру нервові зриви?
Йоги в усі часи знаходили особливий сенс у відреченні і здатності відмовлятися від різних спокус. Нехай же відповідні часу й обставинам обмеження допомагають не тільки підтримувати здоров'я та радісний мозковий настрій, але й розвивати та вдосконалювати наші смакові уподобання. Приємного апетиту!

Восени потрібно їсти більше м'яса
Культурні витоки аюрведи

Читайте також:

 

Коментарі

Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts