Вхід   Реєстрація

Як перевірити організм за 60 секунд: 4 основні показники

b2ap3_large_foto

 Сідаючи в автомобіль, ви звично поглядаєте на лампочки самодіагностики: "Перевірте двигун", "Рівень масла" тощо. Чи знаєте ви, що в вашому організмі також є такі «лампочки»? Оглянути їх усі - справа на хвилину, але цей тест може зберегти ваше життя.

1.Серце

Геометричний тест

Діамант тішить серце - особливо якщо він ваш. Зігніть вказівні пальці в формі перевернутої літери J. Притисніть нігті один до одного і подивіться місце з'єднання на просвіт. Бачите крихітну дірочку в вигляді ромба? Якщо ні, то у вас може бути симптом барабанних паличок - колбоподібне потовщення кінцевих фаланг пальців з характерним сплощенням нігтів. Це відбувається при хронічно низькому рівні кисню в крові - часто це показник захворювань серця та легенів.

Прокачайтеся. Сходіть до лікаря, перевіртеся. Все гаразд? Тоді зацініть високоінтенсивні інтервальні тренування (ВІІТ). Цей фізкультурний підхід краще за інших підвищує ваш VO2 max - інакше кажучи, здатність поглинати і засвоювати кисень з повітря. Японці підрахували: чоловіки, котрі витрачали на ВІІТ по 13 хвилин п'ять днів на тиждень, всього за вісім тижнів підвищили свій VO2 max на 22%.

2.Мозок

Випробування балансом

У положенні стоячи підніміть одну ногу, тримайте коліно зігнутим, а очі відкритими. Зверніть увагу на час: якщо ви не можете протриматися в цьому положенні 20 секунд - ви ризикуєте отримати інсульт. Японські вчені нещодавно виявили, що труднощі з утриманням рівноваги можуть свідчити про пошкодження дрібних судин головного мозку. Терміново біжіть до лікаря, слідом за дрібними пошкодженнями зазвичай приходить великий удар. До речі, ті ж японці повідомляють: ті, хто відчуває проблеми з балансом, також скаржаться на погіршення пам'яті та кмітливості (і причини все ті ж) - ви ж не хочете стати тупими?

Прокачайтеся. Приборкайте підвищений тиск, зніміть навантаження зі своїх судин. Затисніть пальцем праву ніздрю, подихайте через ліву. Змініть сторони і повторіть. Продовжуйте, змінюючи сторони, протягом 15 хвилин. Гіпертоніки, затикаючи ніс за нашим методом, досягають зниження систолічного тиску в середньому на 4,5 пункти.

3. Простата

Пальцевий тест

Ні, це не той наш улюблений тест, в ході якого уролог надмірно близько знайомиться з вашої дупою. Просто порівняйте довжину вказівного і безіменного пальців на своїй правій руці. Вказівний коротший? За даними British Journal of Cancer, ви в групі ризику - рак простати прийде до вас на 30% ймовірніше, ніж до тих, хто хизується довгим вказівним. Будова ваших пальців визначається тим, скільки тестостерону ви отримували в утробі матері - і групи ризику по раку простати розподіляються аналогічно.

Прокачайтеся. Озбройтеся їжею в своїй боротьбі з простатою. Ось статистика: чоловіки, які поїдають досить глюкозинолатів - цього фітонутрієнту повно в капусті (будь-якій, навіть брюссельській), редисці, хроні - на 30% рідше отримують пухлини передміхурової залози. Ну і стежте за вагою, надлишок якої також погано позначається на простаті.

4. Смерть

Чи близько вона?

У положенні стоячи перехрестіть щиколотки, складіть руки перед собою. Сядьте на підлогу. Встаньте. Ви тільки що виміряли, чи далеко ще вам до фінальної межі. Ідеальна оцінка - 10; відніміть по 0,5 за кожен раз, коли ви (навіть трохи) втратили рівновагу, і по 1 балу за кожне коліно або руку, яку ви використовували для підтримки. Бразильське дослідження показало: у людей з оцінкою нижче 8 шанс померти від будь-якої хвороби на відрізку в 6 років був у 5 разів вище, ніж у тих, хто перевалив за вісімку.

Прокачайтеся. Тест «встань / сядь» вимірює стан вашого опорно-рухового апарату - а він (стан) є одним з головних показників старіння організму, як стверджує автор згаданого дослідження Клаудіо Джил Араухо. Не сподобалося, як склали цей іспит? Займіться тай-чи, тренуйтеся не менше двох разів на тиждень. Ну і стежте за вагою: потужне пузо і «рятівний круг» на боках погано впливають як на здатність встати з підлоги, так і на тривалість життя в цілому.

В ЯКІЙ ВИ ФОРМІ?

Ось вам 6 фітнес-показників - це межі фізіологічної норми, типовий середній рівень для здорової людини. Перевірте, можливо, ви сильніші, гнучкіші та стійкіші, ніж більшість чоловіків у нашій країні.

  1. Планка: ви тримаєте її 60 секунд
  2. Станова тяга: вага штанги, яку ви можете технічно правильно підняти і опустити, в межах 1-1,25 від вашої власної
  3. Стрибок з місця: від 1,8 до 2,1 м в залежності від росту
  4. Віджимання від підлоги: 16-29 повторів
  5. Підтягування прямим хватом: 3-7 повторів
  6. Пробіжка: 1 км - за 5-7 хвилин
ДИСЛЕКСІЯ: МОЗОЧОК НЕ БЕРЕ УЧАСТІ В ЧИТАННІ
Волоські горіхи вбережуть від раку простати
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
П'ятниця, 14 травня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts