Вхід   Реєстрація

Як перемогти офісний синдром: не будь загнаним конем

Як перемогти офісний синдром: не будь загнаним конем Як перемогти офісний синдром: не будь загнаним конем

Офісний синдром - це не окреме захворювання, а сукупність симптомів, які розвиваються через певний вид діяльності: тривале сидіння за комп'ютером. Чесно кажучи, справа не в офісі - цей синдром легко заробити і сидячи вдома. Вивчаємо детально цей неприємний недуг.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ОРГАНІЗМОМ?

  • Синдром сухого ока: почервоніння, втома, сухість очей, відчуття піску в очах.
  • Гіподинамія, тобто тривале статичне положення, викликає болі в шиї, спині і кінцівках, збої в серцево-судинній системі і в деяких випадках - мігрені.
  • Надлишок кави, енергетиків і перекусів порушує нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту.
  • Тунельний синдром — через статичне положення руки виникає біль в руці, слабкість в кисті, поколювання, набряк кисті, помутніння в очах.
  • Поганий кровообіг викликає варикоз нижніх кінцівок.
  • Падає ефективність співробітника: людині важко відпочити, тому що організм перевантажений, знижується якість життя.

Шляхи вирішення

Проблема офісного синдрому стосується не тільки самого працівника, а й його роботодавця, і вирішувати її варто комплексно. Кожен в парі «роботодавець - робітник» зацікавлений у відносинах однаково, тому усувати симптоми ефективніше з двох сторін.

Якщо ви роботодавець
  • Організуйте кімнати відпочинку: великі сучасні IT-компанії на кшталт Google і «Яндекс» довели ідею до абсолюту, але й у невеликій компанії можна виділити одну кімнату і поставити в ній масажний диван, книжкову полицю і хорошу кавоварку.
  • Виділіть гроші на хороші меблі та якісну техніку: зручне крісло, анатомічна миша та хороший монітор - справді необхідні інвестиції, а не примха білих людей. Повірте, інвестиції окупляться.
  • Продумайте особистий тайм-менеджмент. Слідкуйте за відпочинком співробітників: якщо працівники ходять з червоними очима, ламають кінцівки і часто хворіють, це означає, що робочий процес, мабуть, не дуже добре організований - варто втрутитись і переглянути пріоритети.
  • Дозвольте працювати віддалено. Якщо це неможливо постійно, то хоча б іноді давайте робітникам таку можливість. Впевненість в тому, що їхні потреби цінують, принесе з часом відмінні бенефіти.

Якщо ви робітник
 
1. Налаштуйте свій графік

Дізнайтеся, чи можна у вашій сфері працювати віддалено, брати парт-тайм або хоча б робити перерви раз на годину (останнє можливо практично скрізь). Головна мета - розбити рутину і позбутися від одноманітного сидіння за комп'ютером.

2. Дробіть задачі

У рутинній роботі часто виникає ефект «дороблю - і відразу перерва». Це добре, але в такому випадку «дороблю» не повинно відбутися через 3-4 години. Нехай цілі будуть скромнішими, а перерви - частішими.

3. Рухайтеся більше

Вийшовши подихати на вулицю, зайдіть в сусідній офіс без ясної мети, поговоріть на ходу по телефону, головне - не сидіть на одному місці.

4. Переключайтесь

Глибока зосередженість не завжди призводить до еврики - як правило, навпаки, вводить в ступор. Навіть машині потрібна дозаправка ресурсами, а що вже говорити про вас. Переключайтеся на рух, обід, розминку.

5. Харчуйтеся з розумом

Не перекушуйте чіпсами та іншими закусками, не закидайтеся кавою та енергетичними напоями - все це посадить шлунок, а ви ще більше витратите на лікарів. Хочеться їсти - їжте фрукти, овочі, а ще краще - носіть обід з собою. 

5 ознак поганого фітнес-тренера: як зрозуміти, що ...
Чим корисна йога для спини
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
П'ятниця, 14 травня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts