Вхід   Реєстрація

Як налаштувати свій мозок: перемагаємо проблеми сучасного світу

Як налаштувати свій мозок Як налаштувати свій мозок

Велика кількість технічних засобів спрощує і ускладнює ваше життя, забиваючи голову зайвою інформацією і викликаючи залежність. Перед вами - три проблеми і три рішення.

1. Вигорання

Проблема Люди, які регулярно працюють в онлайн-режимі протягом декількох годин поспіль, частіше за інших бувають стомленими, дратівливими, стурбованими. Спеціаліст з поведінки людини доктор Гері Смолл називає це «техногенним виснаженням мозку», яке стимулює вироблення кортизолу та адреналіну (гормони стресу). З часом все це погіршує розумові процеси і негативно позначається на областях мозку, що відповідають за настрій.

Рішення Проведений в Гарварді експеримент показав: негативні наслідки «техногенного виснаження мозку» тим незначніші, чим більше різноманітних видів мозкової діяльності виконує людина. Після роботи не втикайте в фейсбук - порозгадуйте кросворд, напишіть вірш ... А ще важливо не нехтувати сном.

2. Вічний бій

Проблема Ви, як і ваш комп'ютер, беретеся відразу за багато справ в надії швидше їх усі переробити: пишете листа, дивитеся відео, читаєте статтю, перегортуєте фейсбук, говорите по телефону… При цьому ваша ефективність не підвищується, а помітно падає, як довели в Стенфордському університеті. Більш того, хронічний стрес від такої багатозадачності робить вашу пам'ять більш вразливою для можливих пошкоджень.

Рішення Не фотографуйте кожну страву, яку ви збираєтеся проковтнути, не пишіть в твіттер про те, на якому прекрасному концерті ви опинилися, поки цей концерт не закінчиться. Робіть одночасно всього одну справу, а потім вже діліться враженнями. Ловіть момент.

3. Асоціальність

Проблема «Мозок, що заплутався в мережах технічного прогресу, втрачає фундаментальні соціальні навички, такі як: розпізнавання емоцій співрозмовника по міміці та уловлювання малопомітних жестів, які можуть багато повідомити про настрої і наміри людини», - попереджає доктор Гері Смолл.

Рішення У своїй книзі «Мозок онлайн. Людина в епоху Інтернету» Смолл радить частіше опинятися в тихій, не підключеній до інтернету обстановці, нехай навіть ненадовго. Наприклад, оголосіть спальню територією без телефону і не порушуйте заведених правил.

7 видів легального допінгу для бадьорості тіла та ...
Поради, як отримати максимум від вашої пам'яті

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts