Вхід   Реєстрація

Ви себе почули: що означають звуки, які видає ваше тіло

Ви себе почули: що означають звуки, які видає ваше тіло Ви себе почули: що означають звуки, які видає ваше тіло

Eocmolfa допоможе перевести всі клацання, хлопки і свисти вашого організму на людську мову.

1. Хлопки та клацання у колінах і щиколотках

«Причин таких звуків може бути три: це або сухожилля вдаряється в суглоб, або бульбашки повітря лопаються у рідині, або ж суглоби трохи зміщуються», — стверджує Девід Гейер, директор відділу спортивної медицини Медичного університету Південної Кароліни (США).

Зверніться до лікаря, якщо: у вас хворобливі відчуття, припухлості або обмежена рухливість суглоба, а також якщо ці симптоми заважають вашим заняттям спортом чи фізкультурою. Біль у коліні може бути наслідком розірваного меніска, а щиколотка може боліти через артрит або пошкоджені зв'язки. «У молодих людей клацання бувають нечасто, але якщо у вас таке було завжди, то з віком можна очікувати, що їх частота зросте», — говорить Гейер.

2. Ревіння, рохкання, бурчання в животі

Це ваші кишки вичавлюють самі себе. «Після їжі ваш травний тракт кожні кілька годин робить серію сильних і часом галасливих скорочень, щоб проштовхнути залишки їжі», — розповідає Вільям Чей, заступник головного редактора American Journal of Gastroenterology. Але бурчання в животі зовсім не означає, що пора перекусити: якщо ви не вмираєте від голоду, краще дотримуватися звичного розкладу прийомів їжі.

Зверніться до лікаря, якщо: ваш буркітливий живіт відгукується болем при натисканні (особливо якщо вона супроводжується хлюпанням). У рідкісних випадках ваші кишки стискаються недостатньо сильно або навпаки - надто сильно. Те й інше - досить небезпечні симптоми. Не можна забувати і про таку неприємність, як непрохідність кишківника: про неї також сигналізує бурчання в животі (і катастрофічні закрепи).

3. Постійне хропіння під час нічного сну

Шум виробляють м'які тканини вашої ротової порожнини і горла, які вібрують під час дихання. «Спрей або спеціальний пластир на ніс можуть допомогти, але краще б скинути зайву вагу», — каже Стейсі Ішман, професор отоларингології Університету Джонса Хопкінса (США).

Зверніться до лікаря, якщо: ви раптово прокидаєтеся ночами від нестачі повітря, в поту або якщо вас постійно хилить на сон вдень. У вас може бути синдром апное уві сні - порушення дихання, яке підвищує ризик діабету та інсульту. Вам може знадобитися СИПАП-пристрій, який стежить за прохідністю дихальних шляхів під час сну. Якщо ваша вага в порядку і у вас немає апное, можна подумати про піднебінний імплантат чи операції по зміні форми дихальних шляхів.

4. Клацання і хлопки в районі щелепи

Якщо звук гучний і різкий, значить, ваш скронево-нижньощелепний суглоб (шарнір і хрящ в місці з'єднання ваших верхньої і нижньої щелеп), ймовірно, зміщений. «Але це не обов'язково є проблемою», — заспокоює Джеймс Ван Есс, щелепно-лицьовий хірург Клініки Мейо (США).

Зверніться до лікаря, якщо: ваша щелепа заїдає, не відкривається або не закривається до кінця. А якщо ви скрегочете зубами уві сні, задумайтеся про капу, щоб обмежити навантаження на щелепу і зуби, і запобігти зношуванню суглобу та болю в ньому. Загалом, якщо у вас проблеми з щелепою, що не перевантажуйте її: не жуйте жуйку, не їжте бубликів, тягучок і (пробачте) стейків.

5. Легкий свист з носу

«Причина в русі повітря через занадто вузькі пазухи в носі», — пояснює Ішман. Швидше за все, у вас просто злегка закладений ніс. Висякайтеся гарненько, а якщо це не допоможе, просто почекайте, доки це пройде само, або ж спробуйте промити ніс розчином солі чи використати стероїдний спрей для носу.

Зверніться до лікаря, якщо: такий свист з'явився відразу після травми. Правий хук по обличчю або занадто старанне колупання в носі може призвести до розриву перегородки - появі отвору в тонкій стінці між ніздрями, а це може потребувати хірургічного втручання.

6. Гудіння, дзижчання або дзвін у вухах

«Виникаючий і швидко минаючий легкий дзвін або гудіння у вухах - це результат хибної обробки мозком деяких електричних сигналів як звуків», — так пояснює це явище Семюел Селезнік, заступник завідувача кафедри отоларингології медичного коледжу Вейл-Корнелл (Корнеллський університет, США). Причиною може бути пошкодження внутрішнього вуха, так що використовуйте затички в галасливих місцях.

Зверніться до лікаря, якщо: дзвін не проходить і чутний лише в одному вусі. Це може вказувати на інфекцію або захворювання внутрішнього вуха. І все ж в більшості випадків хвилюватися не варто. Саме мине.

7. Стукіт серця у вухах

Це називається пульсуючим дзвоном у вухах. «Або у вас підвищена чутливість до звуків, або, по якійсь причині, ваш кровообіг став гучнішим», — говорить Девід Ейзенман, професор кафедри отоларингології медичного факультету Університету штату Меріленд (США).

Зверніться до лікаря, якщо: у вас таке буває часто або постійно. Якщо проблема пов'язана з кровообігом, це може бути серйозно. Також причиною може бути підвищений тиск спинномозкової рідини, що може призвести до, наприклад, сліпоти. Однак, якщо проблема в ваших вухах, то все не так страшно. Звичайна вушна пробка іноді призводить до таких наслідків.

8. Клацання в горлі

Можуть бути ознакою неврологічного захворювання, що впливає на контроль над м'язами, наприклад хвороби Паркінсона. Ще однією причиною може бути збільшений щитовидний хрящ. Лікується операцією.

Зверніться до лікаря, якщо: ваше горло клацає, коли ви ковтаєте. «На жаль, цей симптом зустрічається досить рідко, багато отоларингологів тільки розводять руками», — коментує Маршалл Сміт, професор отоларингології медичного факультету Університету штату Юта (США). У цьому випадку він радить звернутися в спеціалізовану клініку.

9. Гучний хлопок, коли ти засинаєш або ж прокидаєшся

Симптом, відомий як синдром вибухаючої голови. Люди описують звук як потужний вибух, розряд блискавки, гучний хлопок петарди і т. п. Це може бути неприємно і страшно, але це абсолютно не шкідливо. Єдиної думки про причини у вчених поки немає.

Зверніться до лікаря, якщо: у вас є такий симптом. Він може вказувати на проблеми зі сном у цілому.

10. Клацання або хлопки в плечі

Якщо звуки не супроводжуються больовими відчуттями, то, швидше за все, вони нешкідливі. Біль може вказувати на тендиніт, бурсит або розрив обертальної манжети плеча.

Зверніться до лікаря, якщо: звуки супроводжуються болем. Можливо, вам показана фізіотерапія, спрямована на реабілітацію обертальної манжети плеча.

11. Клацання або хлопки в лікті

Як і з іншими суглобами, звуки можуть бути викликані невеликими механічними проблемами в лікті. «Ще одна причина - потовщення і затвердіння суглобу», — говорить Скотт Штейнман, професор ортопедії Клініки Майо. Ці проблеми не викликають побоювань, якщо не супроводжуються больовими відчуттями.

Зверніться до лікаря, якщо: ваш лікоть болить, коли ви рухаєте рукою, або якщо суглоб заїдає. Потовщення суглобу можна видалити. Біль може бути також викликана артритом, з лікуванням якого теж не варто затягувати.

12. Кашель із хрипом

Якщо твій кашель супроводжується хрипом на високих тонах, це може бути астма. Алергени призводять до набрякання гортані і звуження дихальних шляхів. До речі, якщо такий симптом виникає після тренування, по бережіться - значить, фізичні навантаження провокують астматичний напад.

Зверніться до лікаря, якщо: у вас з'явився такий симптом. Або якщо простий кашель триває більше чотирьох тижнів або заважає вам спати. Сподіваємося, що вам не треба окремо говорити про необхідність звернутися до лікаря в тому випадку, якщо ви кашляєте кров'ю. Це не жарти.

Джерело: Men's'Health
Причини постійної втоми та відсутності енергії
6 міфів про метаболізм
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts