Вхід   Реєстрація

Вагітним жінкам слід підвищувати рівень вітаміну D в організмі

vitamin-d-3-trimestre_3_1

 У результаті нещодавніх досліджень було виявлено, що вагітним жінкам потрібно підтримувати оптимальний рівень вітаміну D в крові, оскільки це може сприяти зниженню ризику розвитку розсіяного склерозу і аутизму у їхніх майбутніх дітей.

На основі досліджень у фокус-групах датські науковці виявили, що діти, народжені у матерів з найнижчим рівнем вітаміну D, удвічі більше ризикували захворіти на розсіяний склероз, ніж немовлята, народжені у матерів з найвищим рівнем вітаміну D у крові. Отож дослідники дійшли висновку, що низька концентрація вітаміну D у новонароджених прямо пов'язана з високим ризиком розвитку розсіяного склерозу.

Раніше, цього року, Фінська когорта з питань материнства (Finnish Maternity Cohort) провела подібні дослідження, результати яких теж підтвердили той факт, що дефіцит вітаміну D у майбутніх матерів на ранніх термінах вагітності вдвічі збільшує ризик виникнення розсіяного склерозу у немовлят порівняно з матерями, які не мали дефіциту вітаміну D у крові.

Крім того, необхідність додаткового вживання вітаміну D вагітними жінками підтверджено й у наукових працях, присвячених аутизму та нещодавно опублікованих у журналі «Молекулярна психологія». Було виявлено, що дефіцит вітаміну D прямо пов'язаний з появою ознак аутизму у шестирічних дітей. Автори дослідження дійшли висновку, що прийом жінками вітаміну D під час вагітності може зменшити ризик захворювання на аутизм у їхніх дітей.

На думку доктора Рейнольда Віта, наукового консультанта Товариства вітаміну D та колишнього професора Університету Торонто, додаткові дози вітаміну D зменшують не лише ризик виникнення розсіяного склерозу та аутизму, а й ризик передчасних пологів.

Вчені вважають, що оптимальний рівень вітаміну D в організмі людини, зокрема і у вагітної жінки, має становити 28,8–43,2 нг/мл. Канадським вагітним жінкам, особливо взимку, рекомендують уживати 4 000 МО вітаміну D на добу. Через три місяці вживання вітаміну потрібно проконтролювати рівень 25-гідроксівітаміну D у крові та виявити, чи було досягнуто позначки 28,8 нг/мл. Якщо ні — дозу коригують.

2015 року Медичний університет Південної Кароліни спільно з організацією Grassroots Health започаткували проект «Наші діти ЗАРАЗ!». Ця програма спрямована на те, щоб сприяти вагітним жінкам досягти оптимального рівня вітаміну D у крові: 28,8 нг/мл і вище. За основу програми було взято дослідження доктора Холіка та доктора Вагнера. Програма має на меті започаткувати методику, яку б застосовували у клініках по всьому світі.

Згідно з дослідженнями та порадами Інституту медицини та охорони здоров'я Канади, максимально допустима добова доза вітаміну D для вагітних жінок становить 4 000 МО. Ця доза вважається оптимальною та не викликає жодних негативних наслідків для здоров'я. Попередні дослідження довели ефективність та безпечність уживання саме 4 000 МО вітаміну D3 на добу.

Товариство вітаміну D закликає медичних працівників призначати вагітним жінкам уживання 4 000 МО вітаміну D3 на добу. Це безпечний, простий та недорогий спосіб, який може гарантувати новонародженим шанс на здорове та щасливе життя.

Довідка від Енциклопедії вітаміну D

Основна перевага нормального рівня вітаміну D3 для вагітних — у першому триместрі вагітності попереджає виникнення ускладнень (токсикози, прееклампсія, гестаційний діабет тощо). На пізніх термінах вагітності це переваги як для мами (попередження передчасних пологів, кесаревого розтину, інших ускладнень), так і для дитини (передусім — профілактика рахіту).

В Україні рекомендована доза вітаміну D3 у період вагітності та лактації становить 500 МО/добу. Але, як засвідчують результати останніх досліджень, ці норми є застарілими й потребують перегляду.

Для вагітних у групі ризику (гестоз, ревматизм, артеріальна гіпертензія, хронічні захворювання печінки, нирок; клінічні ознаки гіпокальціємії та порушень мінералізації кісткової тканини) добова доза, згідно з Протоколом МОЗ, становить 1 000–2 000 МО, починаючи з 28-го тижня вагітності.

Як впливає на організм вегетаріанське харчування
Причини дефіциту вітаміну D

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts