У сучасному світі дуже мало залишилося важкодоступних, таємничих і маловивчених місць. Одним з них є Тибет (район Центральної Азії). Довгий час культура Тибету розвивалася ізольовано і подарувала світові унікально-особливу систему знань, важливе місце серед яких займає тибетська медицина.
Сформувалася медицина Тибету у V столітті нашої ери. У цей період був написаний головний трактат з тибетської медицини під назвою «Чжудші» («Чотири основи»).
Принцип народної медицини Тибету: шлях до здоров'я через гармонію. При порушенні гармонії виникає хвороба .
Згідно філософії медицини Тибету, здоров'я кожної людини залежить від трьох сутностей (Ньєпі):
Методика лікування тибетської медицини заснована на вивченні поведінки в організмі цих трьох сутностей. Якщо три Ньєпі перебувають у гармонії, то організм здоровий. Якщо баланс порушується, то виникають хвороби.
Вітер, жовч і слиз
Вітер родом з пристрасті. Знаходиться він в нижній частині тіла (область попереку). Він відповідальний за розум, дихання, роботу органів чуття, ніг і рук.
Жовч походить з гніву. Розташовується в середній частині тіла (область печінки). Відповідає жовч за температуру тіла, травлення. Тибетські медики стверджують, що якщо щось не в порядку з цією сутністю, то може розвиватися захворювання цукровий діабет, пухлини, ожиріння.
Слиз розташовується в грудній клітці. Він дає пружність м'язам і міцність суглобам, надає терпимість розуму і зволожує шкіру.
Для кожної сутності існують свої сприятливі і несприятливі умови, при яких можна відновити або зруйнувати гармонію.
Захворювання жару й холоду
Згідно медицини Тибету все захворювання можна розділити на хвороби спеки і хвороби холоду. До хвороб спеки відносяться всі запальні процеси, що відбуваються в організмі. Хворобами холоду є порушення функціонування органів або систем органів.
Здоров'я людини - об'єктивні і суб'єктивні чинники
У Тибеті вважають, що всі люди - це частинки всесвіту, тому взаємозалежні один з одним. Таким чином, на духовний та фізичний стан людини впливають фактори навколишнього зовнішнього середовища. Ці фактори можуть бути суб'єктивними і об'єктивними.
До об'єктивних факторів впливу відносять зовнішні, на які людина ніяк не може вплинути:
До факторів суб'єктивним відносять такі, які людина здатна змінити:
Вчення тибетської народної медицини пропонує змінювати фактори суб'єктивні для того, щоб управляти і коригувати вплив на людину факторів об'єктивних .
Джерело: https://euromd.com.ua/
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/
Коментарі