Вхід   Реєстрація

Прихований прикордонний розлад особистості - що це?

Прихований прикордонний розлад особистості - що це? Прихований прикордонний розлад особистості - що це?

Чим викликані несподівані напади паніки? Звідки береться безпричинний страх? Іноді так проявляється прикордонний розлад особистості. На щастя, він піддається лікуванню. Головне - вчасно розпізнати симптоми.

Олена страждала від нестерпних панічних атак. Напади тривали від декількох секунд до півгодини. Виникали непередбачувано і зовсім вибивали з колії. Це заважало їй повноцінно жити, працювати та спілкуватися. Їй було соромно за себе. Зазвичай товариська, Олена почала уникати людей і відмовилася від своїх попередніх захоплень.

Панічні атаки почалися в підлітковому віці. До 30 років Олена не могла втриматися на жодній роботі довше декількох місяців, шлюб був на грані розпаду, друзів майже не залишилося.

Лікарі поставили діагноз - прикордонний розлад особистості. Олена зовсім не була схожа на типового пацієнта з таким розладом. У неї була прихована форма захворювання.

Ось кілька симптомів прикордонного розладу при його прихованій формі:

1. Прагнення зберегти відносини будь-якою ціною. Олена ніколи не залишить свого чоловіка, незважаючи на проблеми в шлюбі. З дитинства вона відчувала себе покинутою батьками і в юності закохалася в чоловіка, з яким одружилася.

2. Нестабільні та емоційно напружені сімейні стосунки. Це насамперед проявилося у стосунках з матір'ю. Вона ображала та принижувала Олену. Дочка перестала розмовляти з матір'ю після чергового смс із образами, а через два тижні, ніби нічого не сталося, йшла з нею по магазинах. Олена пригнічувала обурення і роздратування.

3. Спотворені уявлення про себе. Коли Олена була маленькою, мама не раз посилала її брати участь в конкурсах краси. Такі заходи формують нездорові уявлення про власне тіло. Олена вирішила, що якщо вона буде привабливою на вигляд, їй не доведеться мати справу з емоціями та почуттями. Через це вона протягом багатьох років пригнічувала гнів, горе, сором, провину і смуток.

4. Імпульсивність та саморуйнування. Олена не заперечувала, що зловживає алкоголем і ліками. Вона була схильна до неконтрольованих витрат, самоушкодження, переїдання. Погані звички змінювали одна одну. Якщо їй вдавалося припинити зловживати психотропними препаратами, вона відразу ж починала безконтрольно витрачати гроші. Подолавши звичку розчухувати шкіру, вона починала «заїдати» стрес. Методи самоушкодження постійно змінювалися.

5. Регулярні суїцидальні спроби. На перший погляд у Олени не було суїцидальних намірів, вона заперечувала подібні думки. Однак у неї траплялися передозування лікарськими препаратами. Її багаторічна схильність до самоушкодження і небезпечної поведінки була настільки сильною, що подібні вчинки теж можна назвати прихованими спробами суїциду.

6. Сильна тривога, пригніченість або дратівливість. У дитинстві Олені навіювали, що неприємних емоцій - тривоги, роздратування, занепокоєння - треба соромитися. Оскільки їй не дозволялося показувати подібні почуття відкрито, вона їх приховувала. В результаті виникли панічні атаки, а в дорослому віці додалися проблеми з травленням.

7. Постійне відчуття внутрішньої порожнечі. Навіть коли у Олени все йшло добре, вона відчувала себе невдоволеною. Вона починала псувати настрій іншим, неусвідомлено намагалася висловити відчуття внутрішньої порожнечі. Втім, це зустрічало такий лютий опір з боку чоловіка та інших родичів, що вона вважала за краще просто ховати почуття від усіх.

8. Спалахи гніву. Олена стверджувала, що майже ніколи не злиться. Насправді її з дитинства привчили, що гнів проявляти не можна. Злість накопичувалася роками, і іноді траплялися несподівані вибухи. Після їй було соромно, вона знову вдавалася до самоушкодження, переїдання або алкоголю.

9. Параноїдальні думки. Процес обстеження у лікаря викликав у Олени такий жах, що вона кілька разів кидала все, а потім знову починала. У неї виникали думки, що межують з параноєю. Вона боялася реакції родичів, осуду оточуючих. А найбільше - що її всі покинуть.

10. Симптоми дисоціації. Іноді Олена немов «випадала з реальності», їй здавалося, що вона дивиться на себе з боку. Найчастіше це відбувалося безпосередньо до панічної атаки і відразу після неї. До того як піти до лікаря, Олена нікому про це не розповідала, боялася, що її вважатимуть ненормальною.

Як явні, так і приховані прикордонні розлади особистості піддаються лікуванню. Багатьом пацієнтам допомагає психотерапія: діалектична поведінкова терапія, схемна терапія, психологічне просвітництво. Коли Олена зрозуміла, що з нею насправді відбувається, панічні атаки зійшли нанівець, а згодом психотерапія допомогла їй навчитися краще справлятися з емоційними переживаннями.

Які каші не тільки смачні, а й лікують
Настоянка з журавлини від тиску або Як правильно “...
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts