Вхід   Реєстрація

Причини дефіциту вітаміну D

deficyt-d

До 95% дорослого населення України мають дефіцит вітаміну D, але не знають про це. Досить запитати себе: "А що я роблю для підтримки рівня вітаміну D?". Якщо відповідь "нічого", можна сміливо включати себе до статистики. Однак, мова йде не лише про нас, українців. Дефіцит вітаміну D — це малопомітна епідемія, яка зустрічається майже у кожному куточку світу.

В Україні

Ще з уроків географії ми знаємо, що територія нашої країни охоплює декілька географічних широт. Тому синтез "сонячного вітаміну" в різних регіонах може також відрізнятися. Наприклад, в одеситів рівень вітаміну D вищий, ніж у жителів столиці. Звичайно, українці на Півдні мають більший шанс отримати хоч невелику дозу вітаміну D від сонячного проміння. Більш того, жителі приморських міст їдять більше риби, що певною мірою сприятливо впливає на синтез вітаміну D. Якщо ж ви живете у великому місті чи то на Півдні, чи то на Півночі, смог ускладнює проникнення сонячного світла, а як наслідок — отримання вітаміну D.

На жаль, дефіцит вітаміну D — це проблема не лише дорослого населення, але й дітей, а особливо малюків у зародковому періоді. Майже 48% вагітних живуть у сім'ях з невеликим бюджетом, через що майбутня мама може не отримувати повноцінного харчування, а малюк — кальцій та вітамін D.

Лише 41% українських жінок під час вагітності вживають хоча б якісь вітамінні добавки, а відсоток прийому саме вітаміну D й того менший. Відтак, малюки народжуються з імовірним дефіцитом "сонячного вітаміну" та високим ризиком рахіту.

У світі

Хто б міг подумати, але у країнах Сходу, Південної Азії та в районі екватору також зустрічається чималий дефіцит вітаміну D. По-перше, це пояснюється релігійними традиціями у деяких країнах. Носіння закритого одягу — хіджаб — повністю нівелює фактор ультрафіолету й синтез вітаміну D у шкірі. По-друге, люди з темною шкірою мають природний захист від УФ-проміння. Тому для синтезу вітаміну D вони мають перебувати на сонці у 3–5 разів довше, ніж люди зі світлою шкірою. Більш того, на Близькому Сході та в Африці висока частота рахіту через тривале грудне вигодовування без додавання вітаміну D у раціон малюка.

Цікавим є факт, що жителі Японії, Канади та країн Скандинавії мають високий рівень вітаміну D. Вся справа у споживанні жирних видів риби в неймовірній для українців кількості. Наприклад, нащадок вікінгів за один день може спожити 400 МО вітаміну D у вигляді тріски.

Основні причини дефіциту вітаміну D

Якби там не було, географія – не єдиний фактор, що визначає рівень вітаміну D. Можна гнатися за сонцем, подорожувати у тропіки та харчуватися виключно морськими продуктам. Однак, такі превентивні заходи не можуть гарантувати 100%, що ваш рівень вітаміну D — достатній.

Усі вище розглянуті причини дефіциту вітаміну D вважаються зовнішніми або екзогенними. Науковці також виділяють внутрішні (ендогенні) причини, які виявити набагато важче:

  • відсутність або порушення функціонування рецепторів вітаміну D;
  • проблеми із серцем чи судинами;
  • хронічна ниркова або печінкова недостатність;
  • проблеми із шлунково–кишковим трактом.

Якщо вас турбує хоча б одна із вказаних проблем або хочете перестрахуватися, рівень вітаміну D можна перевірити в найближчій спеціалізованій лабораторії. 

Вагітним жінкам слід підвищувати рівень вітаміну D...
Вітамін D для здоров'я і краси

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
П'ятниця, 14 травня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts