Вхід   Реєстрація

Оздоровчий біг. Заняття бігом

Оздоровчий біг. Заняття бігом

Біг - це, напевно, найдоступніший зі всіх видів занять фізкультурою. Адже він не вимагає якихось спеціально обладнаних залів або площадок, а також не вимагає спеціальної підготовки і навичок. Все, що вимагає від вас біг - це довколишній парк і зручне спортивне взуття. Чим же так приваблює всіх біг?

Біг веде до перебудови кісток, що веде до зниження травм у людини в звичайному житті.

Біг змушує працювати всі основні групи м'язів тіла і відшкодовує відсутні енерговитрати, що веде схудненню і красивої фігури. Біг укріплює систему кровообігу, що є відмінно профілактикою захворювань серця. Біг також змінює кисневий і біохімічний склад крові, що веде до відсутності кисневого голодування та зниження ризику виникнення раку. Заняття бігом стимулюють обмін речовин. Біг стимулює виділення спеціальних речовин, які піднімають настрій і покращують роботу нервової системи. Оздоровчий біг позитивно впливає і нормалізує роботу травної системи. Оздоровчий біг знімає головні болі, позбавляє від безсоння, стійко знижує артеріальний тиск, уповільнює процеси старіння в організмі, позбавляє від частих простудних захворювань, підвищує витривалість і працездатність ... Ну що, ви вже вирішили, що біг - це для вас? Тоді починайте!

Взагалі, оздоровчий біг використовує так званий безперервний метод тренування. Тобто біг в рівномірному темпі протягом 30-60 хвилин або 20-40 кілометрів 2 рази на тиждень і 90-120 хвилин 1 раз на тиждень. Таке тренування вважається оптимальною для оздоровлення організму. Перевищення цих цифр недоцільно для оздоровчого тренування, і більш того, воно може негативним чином позначитися на здоров'ї.

Проте початківці займатися оздоровчим бігом, щоб уникнути надмірних навантажень на організм нетренований, повинні почати з меншого часу і використовувати змінний метод , тобто, чергувати біг і ходьбу. Підвищення всіх функціональних можливостей організму у початківців бігунів спостерігається при тижневому обсязі бігу від 1,5 годин або від 15 кілометрів протягом не менше 12-ти тижнів. Займатися початківцям потрібно також три рази на тиждень - бігати по 30 хвилин або по 5 кілометрів. Потім поступово навантаження потрібно збільшувати.

Окремо слід сказати про необхідність заняття бігом протягом 90-120 хвилин 1 раз на тиждень. Такий біг важливий для різноманітного впливу бігу на організм і дають велику ефективність занять.

Чому оптимальний біг саме 3 рази на тиждень? Тому, що відновлювальний період для організму після навантажень складає приблизно 48 годин. Більш часті тренування можуть привести до перевтоми і травм, а до того ж вони не дають збільшення оздоровчого ефекту. Біг частіше 3-х разів на тиждень можна проводити, тільки якщо навантаження при бігу малі (15-30 хвилин). У цьому випадку відновлення відбувається протягом кількох годин. Однак такі навантаження менш ефективні, тому що не приносять достатніх зрушень в організмі. Зниження кількості занять також неефективно. Однак може бути, якщо буде збільшена тривалість бігу.

Заняття бігом, як і будь-яка інша тренування, повинна проходити під самоконтролем чи контролем лікаря, якщо у вас є які-небудь захворювання. Самоконтроль при бігу дуже простий. По-перше, дихати при бігу ви повинні неодмінно носом. Якщо під час бігу ви починаєте дихати через рот, то навантаження є надмірною і слід знизити інтенсивність заняття.

По-друге, вважайте пульс. Оптимально бігати при пульсі від 120 до 150 ударів на хвилину. Нижче або вище цих рамок заняття не дадуть жодного ефекту або навіть завдадуть шкоди. А також стежте, щоб після бігу ваш пульс приходив в початковий стан приблизно через 5-10 хвилин. Більш повільне відновлення пульсу скаже вам про надмірність навантаження.

По-третє, стежте за своїм станом. Практично відразу ви повинні помітити поліпшення сну, самопочуття, настрою, уражень пульсу в стані спокою, зниження артеріального тиску та інше. Якщо ви не спостерігаєте позитивних явищ, зверніться до лікаря або припиніть тренування.

Ну і наостанок слід сказати, що біг при температурі нижче мінус 20 градусів абсолютно неприпустимий.


http://ywoman.ru

Хатха-йога - навчися контролювати себе!
Липовий чай нормалізує менструальний цикл
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts