Вхід   Реєстрація

Нервові клітини не відновлюються: правда чи міф?

Нервові клітини не відновлюються: правда чи міф? Нервові клітини не відновлюються: правда чи міф?

Часом це твердження стає головним аргументом, коли ми намагаємося переконати іншу людину менше переживати через проблеми та неприємності. І раніше у нього дійсно було наукове підґрунтя. Але тепер з'явилися нові дані, каже нейропсихолог Маргарита Алфімова, які спростовують звичні уявлення.

«Центри мозку дорослої людини є чимось усталеним, повним і незмінним. Все може загинути, нічого не відновити», — писав в 1913 році гістолог Рамон-і-Кахаль, який вивчав клітини мозку.

«Ця ідея стала однією з головних догм нейробіології, - розповідає нейропсихолог, провідний науковий співробітник Наукового центру психічного здоров'я Маргарита Алфімова. — Вона здавалася логічною, адже в мозку діють усталені ланцюги нейронів, і утворення нових клітин могло б цю систему дестабілізувати.

Багато хто настільки повірив у незмінність клітин мозку, що проігнорували відкриття Джозефа Алтмана та Гопала Д. Даса в 1965 році - нейрогенез, тобто процес утворення нових нейронів у гіпокампі щурів. Тільки в 1998 році Пітер Ерікссон переконливо довів існування нейрогенезу в мозку людини».

Що ми знаємо сьогодні? Народження нових нейронів у мозку людини відбувається протягом усього життя, трохи сповільнюючись після 40 років. Причому нейрони народжуються не в усьому мозку, а лише у двох областях — в зубчастій звивині гіпокампу та в нюховій системі.

«Особливий інтерес вчених викликає гіпокамп, оскільки ця область мозку пов'язана з пам'яттю, з емоціями, - уточнює Маргарита Алфімова. - Вважається, що кожен день оновлюється близько 700 нейронів зубчастої звивини. Частина старих відмирає, а нові вбудовуються в усталеній мережі».

Настоянка з журавлини від тиску або Як правильно “...
Лікування геморою чистотілом: найефективніші народ...
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts