Вхід   Реєстрація

Надлишок цукру в мозку може сприяти розвитку хвороби Альцгеймера

Надлишок цукру в мозку може сприяти розвитку хвороби Альцгеймера Надлишок цукру в мозку може сприяти розвитку хвороби Альцгеймера

Дослідження показало, що надлишок цукру в мозку може сприяти розвитку хвороби Альцгеймера.

Одна справа думати про цукор, але метаболізм цукру в мозку менш солодкий. У дослідженні, опублікованому в медичному журналі Frontiers in Aging Neuroscience, дослідники виявили, що надмірна активація фруктози в мозку може сприяти хворобі Альцгеймера.

Команда неврологів, нейробіологів і експертів з метаболізму фруктози провела дослідження. Докази не лише вказують на зв'язок між надлишком цукру та зниженням когнітивних здібностей, але також допомагають з'ясувати зв'язок між метаболічним здоров'ям та хворобою Альцгеймера.


Трохи передісторії: Що таке "метаболізм фруктози"?


Існує два поширених типи цукру: фруктоза та глюкоза.

Фруктоза - це натуральний цукор, який зазвичай міститься у фруктах, фруктових соках і медові. Але вона також становить 50% більшості столових цукрів, тобто може міститися у напівфабрикатах, газованих напоях, хлібобулочних виробах та кукурудзяному сиропі з високим вмістом фруктози - майже в усьому, де додається цукор.

Глюкоза - це простий цукор, менш солодкий, ніж фруктоза. Коли вона потрапляє у кровотік, то стає тим, що ми зазвичай називаємо цукром у крові.

Дослідження, проведене в Єльському університеті в 2017 році, показало, що коли у людей протягом декількох годин підвищується рівень цукру в крові, мозок починає надмірно виробляти фруктозу. Цей механізм називається метаболізмом фруктози і поширений у діабетиків 2 типу.


Як це впливає на ризик розвитку хвороби Альцгеймера?


Коли метаболізм фруктози відбувається через надмірне споживання цукру, мозок, по суті, працює з перевантаженням. Процес нейронного гліколізу використовує необхідну мозкову енергію, роблячи нейрони мозку згодом менш функціональними чи життєздатними, пояснює в прес-релізі доктор медицини Річард Джонсон, автор дослідження.

"По суті, ми припускаємо, що хвороба Альцгеймера - це сучасне захворювання, викликане змінами в дієтичному способі життя, при якому фруктоза може порушувати церебральний метаболізм і функцію нейронів," йдеться в його дослідженні.

Дослідження показують, що надмірне споживання фруктози може посилити метаболізм фруктози в мозку. В кінцевому підсумку цей процес забирає енергію у інших, більш важливих функцій мозку. З часом це може призвести до розвитку хвороби Альцгеймера - для підтвердження теорії необхідно провести додаткові дослідження.

"Окресливши переконливі докази, ми сподіваємося надихнути дослідників на продовження вивчення взаємозв'язку між фруктозою в мозку та хворобою Альцгеймера," говорить Джонсон. "Нові методи лікування, спрямовані на подавлення внутрішньомозкового метаболізму фруктози, можуть надати новий спосіб профілактики та лікування цього захворювання."

У той же час? Зменшення споживання цукру (вибачте, ласуни) може бути одним із способів запобігти цим небажаним нейродегенеративним ефектам. Інші звички в способі життя, такі як регулярні фізичні вправи, позитивний настрій і навіть вживання кави, також здатні підтримувати ваш мозок.

Чому парам не варто проводити весь час разом і як ...
Миттєвий прилив енергії: вправи, які допоможуть пе...
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Понеділок, 19 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts