Вхід   Реєстрація

Критерії освоєння асани: як зрозуміти, що вона виконується правильно?

Критерії освоєння асани: як зрозуміти, що вона виконується правильно? Критерії освоєння асани: як зрозуміти, що вона виконується правильно?

Про асану можна писати книги, ця тема нескінченна - від третього ступеня філософської системи Патанджали до назв на санскриті. Тут ми відповімо на конкретне запитання: за якими загальними ознаками можна зрозуміти, що асана освоєна?

Стан «тут і зараз»

Зосередженість на своїх діях і відчуттях, фізична та ментальна присутність - як вихідна точка в практиці асан: в цьому тілі, в цьому місці, в цей час. Це необхідна умова ефективності практики.

Потрібно прагнути до досягнення такого стану, коли ви присутні в кожній своїй дії, в кожен момент і по-справжньому. Де б ви не були, будьте там повністю.

Дихання

Не спонтанне, а усвідомлене, спокійне, кероване. Знання, на якому циклі дихання виконується вхід в асану і вихід з неї. Незалежно від рівня складності асани, після виходу з неї дихання не збивається, а пульс залишається в нормі.

Стабільність

Саме так в Йога-сутрах описується один з головних критеріїв освоєння асани - стхіра (твердий, міцний, непохитний, стійкий). Для досягнення стабільності дуже важливе відчуття опори: створення і підтримка міцного фундаменту через стопи, долоні, сідничні кістки - ті частини тіла, які дотикаються до землі.

Розслаблення

За визначенням Патанджали: сукхам - приємний, зручний, комфортний. Розслаблення має бути присутнім в практиці будь-якої інтенсивності, але це не млявість, а перш за все звільнення від зайвої напруги, і в той же час необхідне активне м'язове та енергетичне залучення, яке приносить відчуття легкості і свободи в поєднанні з усвідомленістю.

Поєднання стабільності та комфорту дає нам потрібний рівень освоєння асани - зусилля без зусилля.

Форма

Це правильна відбудова тіла в просторі. Правильна форма - запорука травмобезпечності. І все ж більш важлива не форма, а зміст: не те, як асана виглядає зовні, а що учень робить і відчуває, перебуваючи в ній.

Правильний вхід, перебування і вихід

Відбудова відбувається вже на вході: яким буде вхід, такою буде і сама асана. Перебування в асані - спокійне, статичне, без напруги, з необхідними контрольованими діями для утримання.

Тривалість перебування залежить від конкретної асани, рівня її складності. Тривале утримання асани сприяє поглибленню самопізнання.

Вихід повинен бути травмобезпечним і своєчасним. Багато травмуються саме на виході через те, що занадто захоплені глибиною і тривалістю утримання.

Вміння слухати своє тіло

Наше тіло - наш головний учитель. Через відчуття воно подає нам сигнали, коли і наскільки можна і потрібно змінити прикладене зусилля, коли настає момент виходу з асани, коли воно має потребу у відпочинку та розслабленні.

Вміння його слухати - це здатність розрізняти правильний і неправильний дискомфорт і реагувати відповідно. Це розуміння того, що ми поступово розтягуємо (а не розриваємо) свої межі, працюємо на межі своїх можливостей, але залишаючись у межах здорового глузду.

Викладачеві важливо розвивати спостережливість, щоб вміти оцінити рівень освоєння асани учнем візуально з боку, більше уваги приділяти не зовнішній формі, а тому, як вона учневі дається: як він дихає, який у нього вираз обличчя і погляд, які рухи робить.

Завдання викладача - донести до учня важливість того, як він йде, а не як далеко він може зайти, і одночасно навчити правильно оцінювати свої відчуття, відчувати свій внутрішній простір і керувати ним зсередини. Така спільна робота викладача і учня зробить практику ефективною, а прогрес реально досяжним.
Чебрець лікує від алкоголізму
Які каші не тільки смачні, а й лікують

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Понеділок, 19 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts