Вхід   Реєстрація

Користь хліба

Користь хліба Користь хліба

Як правило, перший продукт, від якого відмовляються, починаючи будь-яку дієту - це хліб. Не можна сказати, що це найправильніше рішення. Насправді, хлібні вироби - один з найважливіших елементів раціону, який містить найважливіші речовини, необхідні організму: амінокислоти, вуглеводи, вітаміни, білки, жири і клітковину. Саме з цієї причини вкрай нерозумно зовсім відмовлятися від цього продукту.

Краще віддавати перевагу виробам з борошна грубого помелу. В такому хлібі міститься більша кількість корисних речовин і мікроелементів. Цільнозерновий хліб - джерело волокон, які беруть участь у профілактиці серцево-судинних захворювань і раку товстої кишки. Цільні зерна зберігають більше вітаміну В і білка. Але, як то кажуть, на смак і колір товаришів немає, а тому ми докладніше розповімо про основні види хліба.

Пшеничний хліб

Це не самий корисний хліб. У ста грамах продукту міститься 270 ккал і 2,9 жиру. Цей хліб швидко засвоюється. Вуглеводи потрапляють в кров і провокують викид глюкози, що тягне за собою поліпшення апетиту. До того ж пшеничний білий хліб містить багато клейковини, а саме вона призводить до синдрому «лінивого кишківника».

Житній хліб

Його не тільки лають, а й хвалять. У цьому сірому хлібі дуже високий вміст клітковини, лізину. Сірий хліб виводить шкідливі речовини з організму, корисний при авітамінозі, цукровому діабеті, закрепах. Окрім того, цей вид хліба нормалізує обмін речовин. Зверніть увагу на те, що сірий хліб протипоказаний при підвищеній кислотності. Якщо виріб приготовано з житнього борошна на всі сто відсотків, то воно вважається важким для організму і шлунка. Щоб полегшити процес травлення, пекарі додають пшеничне борошно. А тому він добре засвоюється організмом. Це корисний хліб.

Гречаний хліб

Ще один вид сірого хліба з високим вмістом всіх необхідних організму амінокислот. Гречаний хліб багатий калієм, фосфором, залізом, цинком, селеном, марганцем і магнієм, антиоксидантами, вітамінами групи В і Е. Корисний при захворюваннях судин.

Зерновий хліб

Сірий хліб зі злаковими зернами. Містить калій, натрій, молібден, фосфор, йод, залізо і кальцій, велика кількість вітамінів групи В, А, Е, і РР. Благотворно впливає на обмінні процеси, дуже ситний, сприяє нормалізації мікрофлори кишківника.

Висівковий хліб

Хліб з висівками. Відрізняється високим вмістом клітковини, мінералів, вітамінів, білків і нікотинової кислоти. Зміцнює імунітет, виводить алергени і токсини. Захищає від розвитку шлунково-кишкових захворювань, сприяє зниженню ваги, тому його ще називають дієтичним.

Бездріжджовий хліб

Сірий, грубий, щільний хліб з високим вмістом вітамінів групи В, РР і мінеральних речовин, що зберігаються після випічки. Не шкодить кишковій мікрофлорі, сприяє роботі кишківника, а також має протизапальні властивості. На жаль, в бездріжджовий хліб часто додають хімію, щоб посилити запах і смак. В основному для випічки таких виробів застосовують різні хімічні розпушувачі. Наприклад, карбонат амонію: він небезпечний для організму.

Хліб без борошна з пророщеного зерна

Сірий хліб з високим вмістом вітамінів С і Е, тіаміном і харчовими волокнами. Очищає організм, блокує потрапляння шкідливих речовин в кровоносну систему, абсорбує їх і виводить природним чином. Сприятливо впливає на шкіру і волосся, нервову систему, знижує рівень холестерину. 

Мішки під очима: які засоби працюють?
Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Понеділок, 19 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts