Вхід   Реєстрація

Хатха-йога - навчися контролювати себе!

Хатха-йога - навчися контролювати себе!

Йогів, вельми умовно, звичайно, можна розділити на дві групи - "філософи" і "практики". Перші приділяють більше уваги духовним завданням, часто нехтуючи потребами тіла. Практикою займаються і вони, але це, в основному, - концентрації і медитації, іноді в поєднанні з медитативними асанамі, мантрами (славослів'ями, молитвами) і мудрами (особливими положеннями рук).

Це стосується таких видів йоги, як Інтегральна, Сурат-шабд-йога (йога Світла і Звуку), Свадхьяя-йога (виховання розуму), Мантра-йога.

"Практики" ж займаються, в основному, традиційної Хатха-йогою або який-небудь її різновидом. Відзначимо при цьому, що базова, класична йога - Аштанга, була призначена для повноцінного поєднання духовної і фізичної сторін самовдосконалення.

Хатха-йога може бути визначена як система, яка ставить за мету навчити людину керувати своїм тілом, домогтися поліпшення здоров'я, попередження та лікування деяких захворювань. З її допомогою отримують довголіття, активне життя і високу працездатність.

Хатха-йога забезпечує рівновагу всіх фізіологічних процесів в організмі. Вона повертає рухливість суглобам, випрямляє хребет, нормалізує тиск крові і травлення, зміцнює імунну систему і гормональний фон. А це, в свою чергу, дозволяє:

- протистояти несприятливим фізичним і психічним факторам;

- успішно керувати тілом і розумом, миттєво і безпомилково реагувати на зовнішні подразники;

- знайти спокійну впевненість у своїх силах;

- перебувати в гармонії з собою і світом.

У перекладі з санскриту "хатха" означає "міць, необхідність чи зусилля". При цьому склад "ха" символізує Сонце, а склад "тха" - Місяць. Таким чином, Хатха-йога встановлює в організмі баланс між енергіями Сонця і Місяця, між активністю і розслабленням.

Кожна вправа Хатха-йоги включає в себе три обов'язкові елементи:

1) специфічне положення тіла ( асану), при якому ті чи інші його ділянки або внутрішні органи напружуються або розслабляються;

2) певний тип дихання при виконанні асан або спеціальні дихальні вправи (пранаяму);

3) концентрацію уваги на фізіологічному місці дії асани ; самоспостереження; контроль над свідомістю.

Виконання асан, в силу їх статичності, не викликає великої витрати енергії, так що замість витрати життєвих сил відбувається їх збільшення; в організмі не накопичуються шлаки молочнокислі, що утворюються при іншій напруженої фізичної навантаженні.

В даний час використовується близько 80 асан, з них 20-30 вважаються базовими. Існують також десятки тисяч всіляких їх варіацій.

Часто вправи Хатха-йоги доповнюються техніками очищення (Крійі) порожнини носа і рота, шлунково-кишкового тракту, системи дихання.

Перевагою Хатха-йоги в порівнянні з іншими типами оздоровлення є її демократичність і самодостатність - при мінімальних затратах. Вам достатньо площі в пару кв. метрів і килимка. А самі прості і дуже дієві вправи - при розумному підході - цілком реально освоїти по самовчителю. Йогою може займатися практично будь-яка людина, незалежно від віку, способу життя і професії. Зараз існують навіть такі різновиди Хатха, як Бебі-йога, йога для вагітних жінок, для лежачих хворих і т.д. І на закінчення відзначимо основний критерій правильності виконання асан: процес цей повинен приносити задоволення з появою почуття фізичного задоволення, а не втоми і напруги, і спонукати до подальших занять.

Здорові нігті: топ-5 порад
Оздоровчий біг. Заняття бігом
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts