Вхід   Реєстрація

Емоційний інтелект: як виховати та зміцнювати?

Емоційний інтелект: як виховати та зміцнювати?

Виховання емоційного інтелекту

Уся інформація приходить до мозку через наше сприйняття. Коли ж інформація є надмірно стресовою чи емоційною, інстинкт бере гору і спектр наших дій звужується до реакції «бігти, або бити, або каменіти». Натомість, можна мати доступ до широкого вибору варіантів дій, а отже й до здатності приймати добрі рішення навіть у таких ситуаціях. В цьому допоможе здатність збалансовувати наші емоції силою волі.

Наша пам'ять також сильно пов'язана з емоціями. Отож, вміння втримувати зв'язок з емоційною частиною мозку на такому ж рівні як і з раціональною, відкриє доступ до широко вибору дій при настанні нових подій, а сприятиме використанню емоційної пам'яті в процесі прийняття рішень. Така модель захистить Вас від постійного повторення одних і тих же помилок.
Щоб покращити емоційний інтелект, а також здатність прийняття рішень Вам потрібно розуміти та управляти власними емоціями. Цього можна досягнути, розвиваючи ключові навички контролю та управління всепоглинаючим стресом, і розвиваючи в собі ефективного комунікатора (співбесідника).

Емоційний інтелект будується через декілька навичок

Емоційний інтелект будується через зменшення стресу, збереження сфокусованості/сконцентрованості, утримання зв'язку з собою та оточуючими. Це можна зробити розвинувши ключові навички. Перші дві з них є ключем для контролю та управління надмірним стресом, останні три значною мірою покращую комунікацію (спілкування). Кожна навичка будується на досвіді/вивчених життєвих уроках у практиці застосування попередньої навички; і відповідно включає:

• Здатність оперативно зменшувати стрес в певний момент за низки обставин;

• Здатність впізнавати власні емоції та панувати над ними, не будучи поглинутим ними;

• Здатність нав'язувати емоційний контакт з оточуючими, використовуючи невербальну комунікацію;

• Здатність вдаватись до гумору/жарту та гри з метою збереження контакту в ситуаціях, що несуть виклик;

• Здатність вирішувати конфлікти позитивно та з впевненістю.

Як навчитись ключових навичок, які допомагають будувати емоційний інтелект

Ключові навички емоційного інтелекту може освоїти будь-хто та будь-коли. Однак, є відмінність між теоретичними основами та практичним застосуванням знань у житті. Просто знати, що Вам слід робити щось ще не означає це зробити. Особливо це стосується ситуацій, коли стрес поглинає Вас разом з Вашими найкращими намірами.
Щоб постійно змінювати поведінку на стресостійку слід навчитись долати стрес в конкретний момент та стрес у взаєминах, зберігаючи емоційну свідомість. Це означає, що просто читати про емоційний інтелект не достатньо для того, щоб вдосконалювати його. Вам необхідно досвідчувати та практикувати ці навички у Вашому щоденному житті.

За матеріалами www.helpguide.org

Детальніше про кожну з навичок ми розповімо цілком скоро. Стежте за оновленнями.

7 правил психології, здатні змінити світогляд
Емоційний інтелект: що це і навіщо?
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
П'ятниця, 14 травня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts