Вхід   Реєстрація

Чи є правда в міфах про лазерну епіляцію

Чи є правда в міфах про лазерну епіляцію Чи є правда в міфах про лазерну епіляцію

Розбираємося разом з експертом.

Наїда Алієва

лікар вищої категорії, керівник клініки VerNa 3, творець космецевтичної лінійки ДНК 6

Міф 1: Лазер небезпечний для здоров'я і може спровокувати рак

Правда: Почнемо з того, що лазерний промінь - це добре контрольована енергія. Вона має вибірковий характер, тобто у кожного типу лазеру є своя мета: волосяний фолікул (як у випадку з олександритовим і діодним лазером) або капіляри росткової зони (якщо мова йде про неодимовий).

Довжина хвилі теж завжди суворо визначена: у олександриту - 755 нм, у діодніка - 800-940 нм, у неодиму - 1064 нм (нанометр - одна мільярдна частина метру).

Глибше промінь не проникає, так що він просто не в змозі дістати до м'язів, кісток і лімфовузлів і якось вплинути на їх роботу та здоров'я.

Окрім того, перед виходом на ринок кожен апарат проходить серйозні випробування: і з боку виробників, і з боку державних органів, таких як FDA (Американське управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів) або Росздоровнагляд. Якщо апарат офіційно сертифікований одним із відомств, значить, технологія глибоко вивчена на безпечність.

Більш того, згідно з даними американського Фонду по боротьбі з раком шкіри, схвалені FDA лазерні апарати не тільки не викликають рак шкіри, але і нормалізують вироблення меланіну, посилюючи захисну реакцію шкіри.

Найстрашніше, що можна отримати, - це пігментація й опік. Якщо ви, наприклад, прийдете на процедуру прямо з пляжу або довіритеся лікареві без належної освіти, який виставить неправильні параметри.

Для всіх, кого лякає відкладений ефект, теж є аргумент: історія лазерної косметології та епіляції вже налічує більше сорока років.

Міф 2: Лазерна епіляція - це боляче

Правда: Зовсім не відчутною процедура бути не може - все-таки мова йде про руйнування волосяного фолікула, який знаходиться під шкірою. Але всі сучасні апарати для лазерної епіляції мають передові системи знеболювання: фреон (зріджений газ), вакуумне підсилення, система Зіммер (обдування повітрям на мінусових температурах), сапфіровий накінечник. Так що часто пацієнт відчуває лише легкі поколювання.

Велике значення має область застосування: епіляція в зоні глибокого бікіні, пахв і обличчя (особливо чола, де немає підшкірно-жирової клітковини) зазвичай проходить більш болісно, ніж на руках і ногах, тому що чутливість в цих місцях вища. Може позначитися і день циклу: лікарі не радять приходити на процедуру безпосередньо перед менструацією і в перші три дні після її початку.

Ще два важливі фактори: швидкість роботи апарату (в залежності від розміру плями або аплікатора, швидкості подачі імпульсу змінюються і суб'єктивні відчуття дискомфорту) та індивідуальні настройки лазеру. Наприклад, при роботі з пушком на обличчі і з тонким слабким волоссям, в кінці курсу потрібна особлива система управління апаратом, яка дозволяє налаштувати потужний та ультракороткий спалах. Вона необхідна, щоб працювати з таким волоссям без ризику опіку та втрати ефективності.

Міф 3: Лазерна епіляція - це дорого

Правда: Лазерна епіляція на сучасному та безпечному обладнанні не може бути дешевою хоча б тому, що вартість самого апарату можна порівняти з ціною квартири в хорошому районі Москви. Проте в перерахунку на ціле життя лазер виходить дешевше, ніж щомісячні походи на віск і шугарінг в хорошому салоні.

Для видалення волосся потрібно пройти кілька процедур. Не менше 5-8 за умови чіткого дотримання протоколу епіляції рук, ніг, білої лінії живота та поясниці. Та не менше 7-12 процедур в гормонозалежних зонах: бікіні, пахви, обличчя (верхня губа, підборіддя, скроні), груди (соски), де волосся росте швидше.

Плюс навіть після закінчення курсу може виникнути необхідність один раз на півроку проводити підтримуючі процедури: близько 5-20% волосся, нехай навіть дуже тонкого та слабкого, може ще довго залишатися на тілі.

Тим часом у лазерної епіляції є приємні побічні ефекти, яких немає в інших методів позбавлення від небажаної рослинності.

По-перше, вже після першої процедури зникає вросле волосся. По-друге, для лазерної епіляції не потрібно відрощувати волосся (як для віску): його можна повністю збривати між процедурами.Але, на відміну від гоління самого по собі, жорсткість й інтенсивність волосся ніколи не повернуться. І по-третє, лазер покращує якість шкіри: вирівнюється її тон (зникає посттравматична пігментація від врослого волосся) і поліпшується її мікрорельєф (відходять дірочки, з яких ріс стрижень волосся). Тобто шкіра дійсно стає шовковистою - в даному випадку це не епітет, а факт.

Побачили з інстаграму пост, де обіцяють лазерну епіляцію всього тіла ледве не за 10 тисяч гривень? Швидше за все, по цьому оголошенню ви потрапите в сумнівний салон в підсобці, де стоять апарати китайського походження. І цілком ймовірно, ці машини не пройшли сертифікацію FDA, EC, а часто і Росздоровнагляду, а значить, потенційно небезпечні.

Міф 4: Лазерна епіляція підходить лише білошкірим з чорним волоссям, блондинки, руді та засмаглі - в прольоті

Правда: Темне волосся на світлій шкірі - ідеал для фотоепіляції. Але і засмаглі блондинки можуть спокійно записуватися на процедуру - ефект буде.Однак власниці рудого і сивого волосся краще вибрати інший метод епіляції. Пояснюємо чому.

Спочатку розберемося з засмагою. Дійсно, лазери попереднього покоління насилу відрізняли пігмент шкіри від пігменту волосся. Але сучасні машини (як ми вже розібралися в пункті 1) вміють направляти промінь прицільно в фолікул або капіляри біля нього, минаючи епідерміс.

Тепер перейдемо до кольору волосся. На перший погляд незрозуміло, чому блондинкам лазери підходять, а рудим - ні (останні часто темніші). Але весь секрет у меланіні, який відповідає за колір локонів.

Поглинати світло може тільки еумеланін: його багато в темному волоссі. У світлих його істотно менше, але він теж присутній. А ось за забарвлення рудих (від мідних до жовто-помаранчевих) відповідає феомеланін. Лазерний промінь його просто не бачить.

Простіше кажучи, ефективність процедури залежить від кількості темного пігменту в стрижні волосся: у когось його більше, у когось менше (можливо, трохи є і у ваших яскраво-рудих, так що спробувати лазер все одно варто). А ось в сивому волоссі еумеланіну немає взагалі: це і робить лазерну епіляцію малоефективною.

А як же неодимовий лазер, який впливає на мікросудини? Найчастіше його використовують тільки як додатковий інструмент для посилення ефекту іншими типами лазерів: олександриту та діодніку (на ринку багато мультиплатформових апаратів). Він дозволяє впливати на потенційну репродукцію волосся: допомагає продовжити ефект курсу та може зробити волосся більш тонким, слабким, пушковим. Але завдання - повністю видалити фолікул волосся, і з ним він не впорається.

Міф 5: Лазерну епіляцію не можна робити влітку

Правда: Можна, якщо дотримуватися всіх правил.

Сонячна активність і лазерна епіляція давно знайшли компроміс. Всі апарати, які зараз представлені на косметологічному ринку, розробляються транснаціональними корпораціями та застосовуються у всьому світі. Словом, лазерну епіляцію роблять навіть в Африці (не кажучи вже про південні міста Європи, Азії та Америки). Інша справа, що необхідно особливим чином захищати шкіру: наносити SPF не нижче 35, не засмагати за два тижні до і два тижні після процедури. Вирушати на епіляцію прямо перед відпусткою не варто з двох причин: лазер зробить шкіру більш чутливою до світла та й випадати волосся буде прямо на пляжі (щоб ноги стали гладкими, потрібно якраз близько двох тижнів). А після відпустки шкірі потрібен час, щоб відновитися. Засмага - це завжди пошкодження, і тепловий вплив лазеру може спровокувати опік і гіпер- або гіпопігментацію. Якщо ви попередите лікаря, що тільки повернулися з моря, хороший фахівець стане знижувати параметри - це безпечніше, але зменшується і ефективність. Так що краще просто почекати кілька тижнів.

Молочниця: чому виникає і як її позбутися
Як зменшити целюліт: масаж сухою щіткою
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Понеділок, 19 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts