Вхід   Реєстрація

Чому ви скрегочете зубами уві сні: 3 факти про бруксизм

Чому ви скрегочете зубами уві сні: 3 факти про бруксизм Чому ви скрегочете зубами уві сні: 3 факти про бруксизм

Ви коли-небудь прокидалися з відчуттям важкості або навіть болем в області щелепи, обличчя, а може, і всієї голови разом з шиєю і плечима (але так, щоб без бійки напередодні)? Можливо, у вас бруксизм.

Зубна емаль майже на 97% складається з неорганічних речовин - завдяки цьому вона така непробивна. Білків, ліпідів, вуглеводів в ній мінімум

1. Про що мова

Бруксизм - стан, при якому людина мимоволі скрегоче зубами уві сні. Хвороба ця не дуже відома, хоча, за різними оцінками експертів, зубами скрегочуть від 8 до 31% людей по всьому світу. Правда, багато хто просто не помічає нічого подібного, адже скрегіт відбувається виключно під час сну і самостійно діагностувати його можна лише за непрямими ознаками:

  • ви не висипаєтеся
  • у вас вранці болить голова
  • у вас біль або шум у вухах
  • щелепи та скронево-нижньощелепні суглоби болять
  • болять м'язи обличчя
  • часто запаморочення в голові
  • біль у придаточних пазухах носу
  • біль у шиї, плечах, верхній частині спини
  • підвищена чутливість до світла

Помічали у себе три-чотири симптоми в сукупності? Запитайте у того, з ким спите - чи не скрегочите ви уві сні зубами.

2. Чим це загрожує

Зубна емаль - найтвердіша тканина організму, проте вона розрахована на зіткнення з відносно м'якою їжею, а ось сама себе жувати не повинна - від цього вона руйнується. До того ж зуби - тільки частина проблеми. Під ударом опиняється щелепа в цілому, а також суглоби і м'язи, що приводять її в дію. Справа в тому, що скреготіння зубами - навантаження, не властиве вашому жувальному апарату, яке призводить до запальних процесів і дегенеративних змін.

3. Що робити

Специфічного лікування бруксизму не існує. Щоб захистити щелепу, потрібно усунути його причини - а ось з цим можуть бути проблеми. Як це часто буває з подібними недугами, причин у бруксизму безліч: від неправильного прикусу до епілепсії. Відсутність одного або декількох зубів, неправильний прикус, погані коронки або пломби, іншого роду помилки попередніх стоматологів - ось головні «зубні» причини бруксизму.

Але навіть якщо до кореня хвороби з ходу докопатися не вдалося, не махайте на неї рукою - замовляйте спеціальну капу, яку необхідно одягати перед сном і яка оберігає зуби один від одного. Та й навантаження на м'язи і суглоби щелепи стане щадним. А між тим вирушайте до психотерапевта: будь-які ваші переживання - від буденного стресу на роботі до суворого невдоволення життям - можуть змусити вас мимоволі скреготати зубами всю ніч.

Чай названий причиною раку простати
5 ознак поганого фітнес-тренера: як зрозуміти, що ...
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Понеділок, 19 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts