Вхід   Реєстрація

Чому ми хворіємо в міжсезоння

Чому ми хворіємо в міжсезоння Чому ми хворіємо в міжсезоння

Змінюється погода, і все йде своїм чередом: ми дістаємо теплі речі, вмикаємо опалення, п'ємо модний сезонний напій в улюбленому кафе ... і раптово хворіємо. Чому новий сезон приносить з собою нежить і кашель? Все просто: віруси люблять прохолоду.

Всьому свій сезон

Здається, що зі зміною погоди ми стаємо жертвами однієї й тієї ж недуги, але причина нашого кашлю щоразу змінюється. Коли зиму змінює весна, а літо переходить в осінь, настає час вірусів застуди. Двома основними з них є риновірус і коронавірус, і вони чудово себе почувають в прохолодну погоду, яка спостерігається в цих проміжках міжсезоння.

Взимку ж легше підхопити грип. Вірус грипу влаштований таким чином, що розмножується і переноситься він найпростіше в прохолодному сухому повітрі. Дослідження 2008 року показало, що коли температура повітря трохи перевищує точку замерзання, вірус зберігає свою гелеподібну оболонку і передається від людини до людини. Ця оболонка починає танути при 22С (72F). І це виправдано, адже мета вірусу - "скинути" оболонку, вже проникнувши в організм людини. У той же час, чим вище температура повітря, тим менше шанс вірусу зберегти оболонку в "вільному польоті".

Як у випадку грипу, так і в разі застуди, перехворівши, ви отримуєте імунітет проти цього конкретного штаму на поточний сезон. Головне, щоб в сезоні не вирувало занадто багато штамів!

А як щодо переходу весни в літо? Зовсім інша картина. Нові типи пилку й інших алергенів наповнюють повітря з наближенням літа, і ви стикаєтесь з закладеністю носа та іншими респіраторними проблемами. Це само по собі може призвести до інфекції, оскільки подразнені легені і носові пазухи стають особливо вразливими до вірусів.

Іди, застуда, йди

Застудитися від холоду? Це міф! Проблема не в самому холоді, а в пов'язаних з ним обставинах: сухе повітря подразнює слизові залози, а час, проведений під дахом, "зближує" з людьми, які вже можуть бути заражені - гармонійні умови для застуди та грипу!

Щоб уникнути сезонних захворювань, частіше мийте руки, добре висипайтеся і частіше займайтеся фітнесом. І не забувайте про щеплення від грипу!

5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...
6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Понеділок, 19 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts