Вхід   Реєстрація

Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів

Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів Анти-кислотні засоби: 7 побічних ефектів

Якщо ви знайомі з шлунковими порушеннями і нудотою особливо після серйозного прийому їжі або після миски гарячого тайського супу, то ви також можете бути знайомими з анти-кислотними засобами.

«Існує чотири типи анти-кислотних засобів, і всі вони діють за одним сценарієм, - пояснює професор невідкладної медицини Роберт Глаттер. - За допомогою нейтралізуючих активних інгредієнтів - алюмінію, кальцію, магнію і бікарбонату натрію - анти-кислотні засоби знижують рівень кислотності в шлунку. Це полегшує роздратування шлунку, стравоходу і тонкого кишківника, що з'єднується зі шлунком».

Анти-кислотні засоби допомагають при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі, гастриті і виразковій хворобі, покриваючи внутрішню мембрану шлунка і стравоходу штучним шаром. Це полегшує неприємне печіння і розлад шлунка.

Хоча анти-кислотні засоби можуть здаватися повністю безпечними, вони, як і інші препарати, можуть мати побічні ефекти. Тому не зловживайте їх прийомом. «Регулярне тривале застосування анти-кислотних засобів може призвести до неприємних наслідків як для органів травлення, так і для інших органів.», - попереджає професор Глаттер.

Ці 7 побічних ефектів можуть бути пов'язані з надмірним вживанням анти-кислотних засобів:

Закрепи

«Запори - найвірніша ознака надмірного прийому анти-кислотних засобів, - говорить лікар Глаттер, - частіше вони спостерігаються при прийомі засобів з кальцієм і алюмінієм».

Цей побічний ефект не проходить відразу ж, а може тривати весь час прийому антикислотних засобів. Якщо ви зіткнулися з запорами, варто спробувати препарат з іншими активними речовинами, або взагалі відмовитися від їх прийому.

З іншого боку, антикислотні засоби можуть дати і зворотний ефект - у вигляді діареї (цим грішать препарати з магнієм).

Проблеми з м'язами

«Смикання м'язів, загальна слабкість і навіть болі - часті причини скарг пацієнтів », - говорить лікар Глаттер. Такий ефект викликається кальцієм, магнієм і фосфором, які містяться в протикислотних засобах.

Будь-які зміни рівня електроліту можуть впливати на функцію м'язів і нервів, а високі дози анти-кислотних засобів можуть змінювати цей рівень, приводячи до неприємних відчуттів в м'язах.

Проблеми з диханням

Сповільнене дихання може бути сигналом про передозування проти кислотним засобом. Це відбувається, коли рівень рН в крові підвищується внаслідок підвищеного вмісту бікарбонату натрію або карбонату кальцію. Занадто сповільнене дихання може збільшити кількість вуглекислого газу в організмі, що призведе до втоми і сонливості.

Ризик інфекцій

«Шлунковий сік сприяє травленню, а також захищає організм від бактерій, що потрапляють разом з їжею», - говорить лікар Глаттер. Надлишок проти кислотних засобів може порушити цю функцію.

«Надмірна нейтралізація шлункової кислоти дозволяє бактеріям пережити перебування у шлунку. Це підвищить ризик зараження бактеріями, включаючи гастроентерит і бактеріальну діарею», - додає Глаттер. Під загрозою можуть опинитися і верхні дихальні шляхи.

Гіперкальціємія

Надмірний прийом проти кислотних засобів з карбонатом кальцію може призвести до гіперкальціємії. «Цей синдром вперше описали в 1920-х при лікуванні пацієнтів від виразкової хвороби за допомогою молока і бікарбонату, - розповідає лікар Глаттер. - При цьому порушенні руйнується оболонка шлунку і перша частина тонкого кишківника».

Без необхідного лікування гіперкальціємія може становити небезпеку для здоров'я: відмови нирок та відкладення кальцію у внутрішніх органах і судинах, що загрожує різними захворюваннями. На щастя, хвороби можна уникнути просто шляхом відмови від проти кислотних засобів.

Камені в нирках

Анти-кислотні засоби з кальцієм можуть призвести до утворення каменів у нирках - твердих кристалів, які утворюються всередині нирок або в сечовивідних шляхах. «Ниркові камені можуть призвести до проникнення крові в сечу і до сильних болів в спині або в боці», - додає лікар Глаттер.

Люди, які страждають від сечокам'яної хвороби, повинні відмовитися від прийому протикислотних засобів, оскільки вони можуть призвести до токсичного рівня накопичення алюмінію в крові, додає лікар Глаттер.

Остеопороз Одним з найголовніших побічних ефектів надлишкового прийому протикислотних засобів є підвищений ризик остеопорозу. «Протикислотні засоби з алюмінієм можуть послаблювати кістки, оскільки вони можуть вимивати з організму життєво важливі солі - кальцій і фосфати», - пояснює лікар Гаттер. Це особливо небезпечно для людей з підвищеним ризиком і сімейною історією остеопорозу. 

Користь хліба
6 способів поліпшити роботу мозку за допомогою фіз...

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Понеділок, 19 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts