Вхід   Реєстрація

6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу

6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу 6 несподіваних факторів ризику для діабету 2 типу

Навіть якщо ви не вважаєте себе найбільш просунутим знавцем правил здорового способу життя, то уявляєте хоча б загальні заходи профілактики діабету 2 типу: правильно харчуватися, більше рухатися і не відходити далеко від своєї нормальної ваги. Але це ще не все, що ви можете взяти на озброєння.

Ми розповімо про 6 неочевидних факторів ризику діабету 2 типу, до яких варто придивитися уважніше і спланувати свою оборону.

Відмова від кави

У вас є безліч приводів з чистою совістю насолоджуватися ранковою чашкою кави. Включаючи цей: люди, які зменшують споживання цього напою до 1 чашки в день, через 4 роки зіткнуться з 17% підвищенням ризику розвитку діабету, ніж ті, хто своїй звичці не зраджував, говориться у дослідженні Гарварду. А ті, хто випивав додаткову чашку, міг похвалитися 11% зниженням ризику!

Як кава захищає нас від діабету, вчені поки не можуть пояснити, проте вживання кави сприяє нормалізації рівня цукру в крові. При умові, що сама кава буде без цукру.

Безглютенова дієта без необхідності

Якщо ви не входите в 1% людей, які страждають від глютенової хвороби, то ось вам ще один привід не цуратися пшениці, ячменю та жита. У людей, які споживають глютен, ризик розвитку діабету 2 типу на 13% нижче, ніж у тих, хто говорить йому категоричне «ні», наводять статистику дослідники з Американської асоціації кардіологів, які вели спостереження за 200000 учасниками.

Причина цих результатів, ймовірно, полягає в тому, що дотримання безглютенової дієти дає менше клітковини, яка відіграє вирішальну роль у зниженні ризику діабету 2 типу. Дієта, багата клітковиною, покращує сприйнятливість до інсуліну, бореться із запальними процесами та знижує тиск і рівень холестерину.

Довготривала самотність

Іноді вмоститися на дивані, увімкнути улюблений серіал і не бачити нікого навколо - рецепт приємного вечору. Головне, не захоплюватися. Дослідження показують, що соціальна ізоляція тісно пов'язана з істотним підвищенням ризику діабету 2 типу. Більш того, жінки у віці від 40 до 75 років, які не беруть участі в громадських заходах, на 112% швидше розвинуть діабет 2 типу, ніж ті, хто може похвалитися великою компанією друзів і активним соціальним життям.

Причина такого взаємозв'язку вченим доки незрозуміла, але відомо, що люди, які ізольовані від компанії рідних і друзів, частіше страждають від депресії - одного з факторів ризику діабету. Зателефонуйте комусь із друзів, зустріньтеся за чашкою кави або сходіть в кіно. І приємно, і корисно!

Використання ополіскувача для порожнини рота

Неймовірно, але факт: люди, які використовують цей засіб двічі на день, через 3 роки стикаються з 55% підвищенням ризику діабету 2 типу, ніж ті, хто ніколи його не застосовує.

Щоб пояснити цей дивний взаємозв'язок, знадобиться більше досліджень, але можна припустити, що ополіскувачі знищують в порожнині рота всі бактерії - і шкідливі, і корисні. А хороші бактерії відіграють роль в регуляції рівня цукру в крові. Їх винищення може не кращим чином позначитися на цьому крихкому балансі.

Надлишок солі в харчуванні

Надмірне споживання кухонної солі може підвищити ваш ризик розвитку ожиріння і підвищеного тиску - вагомих факторів ризику діабету 2 типу. Пристрасть до солі може також відбитися на сприйнятливості до інсуліну. Дослідження показали, що підвищення споживання солі на зайві 1000 мг збільшує ризик розвитку діабету 2 типу на 43%.

Що ж робити? Намагайтеся утримувати свою добову порцію солі в межах 2300 мг, абсолютно ідеально - не більше 1500 мг.

Прийом статинів

Ці препарати виручають, коли потрібно взяти під контроль рівень холестерину, проте прийом статинів може підвищити ризик діабету 2 типу до 36%.

Як ці двоє пов'язані між собою, не зовсім ясно. Високий рівень холестерину - сам по собі фактор ризику діабету 2 типу, тому люди, які приймають статини, за визначенням знаходяться в групі ризику. Але якщо лікар призначає вам препарати проти підвищеного холестерину, обговоріть з ним альтернативні варіанти. Комусь заміною статинів цілком можуть стати зміни в способі життя: відмова від куріння, здорове харчування і фізичні навантаження.

5 прихованих ХВОРОБ, які супроводжуються тріщинами...
Кісточка авокадо: прихована користь

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 18 квітня 2021
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ecomolfa.com/

Cron Job Starts