Гімнастика для хребта - найкращий засіб при сидячому способі життя

Гімнастика для хребта - найкращий засіб при сидячому способі життя

У сидячого способу життя маса неприємних наслідків, болі в спині - лише одне з них. Хребет - стрижень, на якому тримається все тіло - може стати причиною серйозних недуг і навіть хвороб. Так, неполадки в шийному відділі ведуть до головних болів. Защемлення нервових закінчень у грудному відділі - до болів у серці.

А проблеми в поперековому відділі можуть позначитися на ногах. Щоб уникнути всіх цих неприємностей, займіться фітнесом - гарна гімнастика для хребта допоможуть йому залишатися в повному порядку.

Гімнастика для хребта:

Пілатес

За правильне положення хребта відповідають не тільки м'язи спини, а й преса (спробуйте повністю розслабити м'язи живота і подивіться, як зміниться ваша постава). Однак багато традиційні вправи для пресу (скручування, підняття корпусу, заняття на тренажерах) дають занадто більшу, часом непосильну, навантаження на хребет і м'язи спини.

Базові вправи пілатесу ("плечовий міст", "сотня", "кік на боці") допомагають опрацьовувати потрібні м'язи-стабілізатори (дрібні м'язи, відповідальні за формування м'язового корсету), не навантажуючи спину. Якщо хочете домогтися правильної постави і як слід попрацювати зі спиною, краще купити абонемент на індивідуальні заняття - так тренер зможе простежити, чи правильно ви виконуєте вправи.

До того ж на персональних тренуваннях можна позайматися не тільки з класичними кільцем , м'ячем і гумкою, але і на справжніх пілатес-тренажерах - "Кадилаку", "реформерах" та інших. Примітка для любителів експериментів: в пілатес весь час з'являються нові напрямки, наприклад, денс-пілатес з танцювальними елементами або аквапілатес - у воді.

Bosu

Півсфера Bosu - м'яка з одного боку і жорстка з іншого - нагадує половинку гумового м'яча. Користь для спини, по суті, та ж, що від пілатесу: рухи виконуються на нерівній поверхні, і, щоб утримати рівновагу, необхідно задіяти всі групи м'язів, і великі і дрібні м'язи-стабілізатори.

Тренуватися на Bosu можна сидячи, лежачи або стоячи, виконуючи як силові, так і аеробні вправи. В останньому випадку комплекс нагадує степ-аеробіку, правда, стрибати тут зовсім не потрібно - досить просто пружинити. Погодьтеся, ідеальний варіант для тих, у кого хребет - слабке місце.

Особливих навичок тренування на Bosu не вимагають, хоча саме перше заняття все ж доведеться присвятити звикання до положення "нестійкої рівноваги".

Йога

Заняття йогою - краща профілактика, а заодно і лікування болю в спині. До такого висновку прийшли вчені з Американського національного інституту здоров'я. Пояснюється це дуже просто: у йозі маса вправ, завдяки яким хребет буквально витягується, а підтримують його м'язи стають більш еластичними.

Однак при наявності серйозних проблем з хребтом займатися потрібно дуже обережно. Складні статичні пози можуть стати для новачка непростим завданням, а тому всі асани повинні ускладнюватися поступово. Найкориснішою для здоров'я вважається хатха-йога. Початківцям найпростіше освоїти йогу Айенгара (класична школа хатха-йоги), де приділяється велика увага диханню і навчання мистецтву релаксації. Можна також спробувати віньяса йогу - тут практично немає статичних вправ з серйозним навантаженням на хребет, а асани нагадують повільний танець, синхронізований з диханням.

Плавання

Плавати можна всім, навіть тим, кому через проблеми зі спиною не можна бігати, стрибати, піднімати тяжкості і робити силові вправи. Опір води забезпечує хорошу силове навантаження на всі основні групи м'язів, але хребет і суглоби при цьому навантажуються набагато менше. Неспішне плавання від бортика до бортика навряд чи сприятиме зміцненню м'язів, а тому, якщо вже ви вирішили займатися саме в басейні, вибирайте більш активні види тренувань. Наприклад, аквааеробіку, водний варіант пілатесу чи танцю живота, а то і запальну аквалатіну - водні танці з елементами рухів з ча-ча-ча, сальси і меренги.

Танці

Ні в одному танці не положено сутулитися, навпаки, необхідно тримати спину прямою, а живіт підтягнутим - а це, між іншим, вже підсікла. Краще за всіх про поставу "піклуються" фламенко, класичні бальні танці та класична ж хореографія.

Танець живота корисний для попереку - багато проблем зі спиною пов'язані саме з тим, що при сидячому способі життя поперековий відділ хребта більшу частину часу залишається нерухомим і прямо-таки кам'яніє. Будь варіація на тему латиноамериканських танців тренує бічні м'язи преса і м'язи спини. Правда, якщо проблеми зі спиною вже з'явилися, активні скручування і стрибки виконувати не рекомендується.

http://ywoman.ru/

Список продуктів, після яких ще більше хочеться їс...
Три способи поліпшити пам'ять без нудних тренувань
 

Коментарі

Комментарі поки що відсутні
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Середа, 29 січня 2020